כידוע לכולנו, אחת הדרכים המהירות ביותר (אם לא המהירה ביותר) להביא לאינדוקס של דפים חדשים שהעלינו, ואף לסייע להם לקבל פוש קטן של קישורים הוא בעזרת אתרי סימניות -  Social Bookmarks, בישראל ישנן גרסאות רבות של אתרים מסוג זה כמו חדש הוט, תפוז היט,  הזרקור (מת?), חם או סתם, גראבר, איידיג, you make news , ועוד רבים וטובים מהמשפחה המורחבת…

מבלי להכנס לפן שהוא מקור השימוש האמיתי של אתרים מסוג זה – לקבל תנועה מגולשים אשר מצביעים עבור האתר שלך מכוון שהם מוצאים אותו איכותי ומעניין, ננסה להתייחס לפן המודד את האיכות הקידומית של אתרים מסוג אלו ואת ערך הקישורים היוצאים מהם. אני חושב שניתן לראות בבירור את היעילות שיש לקישורים מסוג זה להניע אתרים אל מקומות נאים במיוחד בתוצאות החיפוש כאשר מדובר בנישות אשר אינן תחרותיות במיוחדת או בכלל. ובהחלט ראיתי אתרים או דפים פנימיים בתוך אתרים מגיעים למיקומים יפים מאוד כאשר הפעולה היחידה שנעשתה עליהם היא רישום באתרי סימניות שונים, גם בגוגל ישראל וגם בגוגל העולמי.


גם אין לנו ספק בכך שמדובר באחת המטלות המתישות ביותר – אשר גובות את זמן רב, וכפועל יוצא מכך גם משאבים רבים, בעיקר כלכליים אשר נובעים מכוח האדם שצריך להקדיש למשימות מסוג זה. ניתן תמיד להפנות משימות מסוג זה כעבודות במיקור חוץ, אך מי שנוטה להשתמש בשיטה זו לעיתים קרובות, סביר להניח שימצא את עצמו מבזבז כספים רבים לעיתים קרובות מאוד, וזאת עבור מטרה אותה הוא יכול להשיג בעצמו, ובעלות נמוכה יחסית.

כיצד?
Bookmarking Demon

אוטומציה!  Bookmarking Demon הוא אחד מתוך סדרת כלים אשר נועדו לתת מענה בדיוק לפעולות מסוג זה. עם תמיכה באתרי סימניות המבוססים על מערכות Scuttle, ScuttlePlus, Pligg, PhpDug – ניתן להגיד כי התוכנה הזאת מכסה את חלק רחב ושימושי של אתרי סימניות ברשת.

ולאחר שנפרדנו באלגנטיות מסכום צנוע של 147$ (ניתן להתקין אפילו על כמה מחשבים בניגוד לרוב התוכנות בתחום – אך ניתן להריץ רק עותק אחד בכל זמן נתון לפי תנאי הרשיון). נתקדם בנושא…

במקרה הזה נתחיל עם מה התוכנה לא יודעת לעשות?

(1) התוכנה לא מגיעה עם Link Parser משלה, דוגמת Hrefer או ScrapeBox  – מה שיחייב אתכם להשיג אחד מהם או לאסוף רשימת אתרים בצורה ידנית מגוגל (כן בטח) או גרוע מזה – לעבוד עם האתרים שמגיעים עם התוכנה כברירת מחדל… (נו באמת).

הרשתי לעצמי לפרסם כאן רשימה של Footprints בהם ניתן להשתמש על מנת לבצע איסוף זריז ויעיל של אתרי Pligg, ניתן להוריד את הרשימה כאן:  רשימת Footprints

כל מה שנותר הוא להוסיף מילות מפתח בתוכנת ה Link Parser החביבה עליכם ולהריץ.

(2) התוכנה לא יודעת לשבור קפצ'ות במו ידיה (טוב לא כולם יכולים להיות Xrumer) ולכן היכונו לרומן סוער עם Decaptcher.com ועם העלויות הכרוכות בכך. בהתחשב בעובדה שרובם המוחלט של אתרי הסימניות דורשים קפצ'ה רק בשלב הרשמת המשתמש, זו לא אמורה להיות הוצאה נוראית כל כך.

(3) לשייך קטגורית ברירת מחדל לאתרים שנאספו על מנת לשלוח בהם – לכן זאת משימה ממש, אבל ממש מעצבן לסדר קטגוריות ב-1000 אתרים חדשים שהכנסתם לתוכנה (מכוון שאתרי Social לא מאפשרים לשלוח בהם ידיעות בלי סימון קטגוריות), ניתן להוסיף קטגוריות נפוצות ולתת לתוכנה לזהות – אך תמיד תצטרכו לעשות השלמות בצורה ידנית.

אז מה התוכנה יודעת לעשות? – כרגיל נגע רק בנקודות הבולטות, וכידוע, יכולות התוכנה תלויות מאוד ביכולות המשתמש ויד הדמיון הטובה עליו…


(1) לאחר איסוף הרשימה של האתרים היא יודעת לעבור על הרשימה, לזהות איזה אתר עשוי מאיזה מערכת ולסווגו בהתאם, כאמור התוכנה יודעת לעבוד עם מערכות מסוג: Scuttle, ScuttlePlus, Pligg, PhpDug.

(2) התוכנה יודעת לעבוד ב-MultiThreading על מנת לזרז את התהליך.

(3) התוכנה יודעת לעבוד עם פרוקסים \ VPN וכו' – כמובן עליכם (לקחת מהרשימה היומית של Scrapebox….)

(4) התוכנה יודעת לפתוח חשבונות באתרים בצורה עצמאית – כל מה שצריך להעשות הוא להגדיר את חשבונות המייל בהם רוצים להשתמש Gmail וכו' – התוכנה גם מורידה את המיילים של אקטיבציות החשבונות בעצמה ומפעילה אותם.

(5) לתוכנה יש אפשרות לשימוש בפידים של Rss על מנת להסוות את הסימניות אותן אתם רוצים לשלוח ולעשות רוטציה ביניהן על מנת למנוע את מחיקת הסימניות שלכם כספאם.

(6) ניתן לייבא, לייצא, לוודא, לסרוק PageRank של רשימות אתרים.

(7) ניתן ליצור פרוייקטים, להוסיף אתרים לרשימה שחורה ולסנן את רשימות האתרים לפי מילות מפתח על מנת להשאיר סימניות באתרים "רלוונטיים יותר".

(8) לאחר שליחת הסימניות ניתן לבצע פינג לכל הסימניות שהעליתם על מנת לסייע לגוגל למצוא אותן מהר יותר (תמיד ניתן לקחת שרתין עדכניים מכאן: http://www.pingler.com/ )

(9) ניתן להגדיר מספר רב של דפים ומספר רב של חשבונות בכל אתר.

(10) להפיק דוחות על משימות שבוצעו

(11) לתזמן משימות לביצוע עתידי

bookmarking demon scheduler

(12) התוכנה מגיעה עם כ-100 אתרי הסימניות הנפוצים ביותר מובנים בתוכה – כולל היכולת להרשם אליהם ולשלוח בהם אפילו שאינם מבוססים על המערכות בהן היא תומכת.

(13) אפשרות לפקודות מקרו כדי להשתמש בנתונים אקראיים כמו שם משתמש:  a , b, c , d כדי לא להחסם.

ועוד אפשרויות כיוצא בזה…

לסיכום:

בהחלט כלי מצוין, בהשקעה חד פעמית לא גדולה – הכוללת עדכונים שוטפים, והיו רבים כאלו ומדובר בתוכנה שיודעת להתקדם עם הזמן ולהתאים את עצמה לגרסאות החדשות של המערכות של אתרי הסימניות. ההוצאות על שירותי שבירת הקפצ'ה אינם גבוהים במיוחד ובהחלט מדובר בהוצאה הגיונית לעומת רכישות של שירותים כאלו באאוטסורסינג. כמו כן עקומת הלמידה של התוכנה איזה גדולה במיוחד והממשק די מובן ופשוט ומצויד גם כן באפשרות של Beginner mode ו – Expert mode כך שאין הרבה עם מה להסתבך.

התוכנה גם מגיעה עם PDFים מפורטים של עזרה מובנים בתוך התוכנה ויחד עם מערכת של כרטיסי תמיכה – בלי ספק חידוש מרענן לתוכנות מסוג זה.

עוד פרטים ורכישה: http://www.bookmarkingdemon.com

VN:F [1.9.18_1163]

מה דעתכם על הפוסט?

דירוג: 1.0/10 (1 הצבעה )

VN:F [1.9.18_1163]

דירוג: -1 (מתוך 1 הצבעה)

Social Fun עם Bookmarking Demon, 1.0 out of 10 based on 1 rating


שתפו אותנו בפייסבוק גוגל ובטוויטר!
אהבתם את מה שקראתם? הכניסו את כתובת המייל שלכם
והרשמו לעדכונים כדי שתהיו הראשונים לקבל את המידע שאף אחד לא מספר לכם: