ובהמשך למדיניות החדשה שלנו המעניקה עדיפות עליונה ל-"שירותים שעושים לנו את החיים קלים יותר"  על פני "תוכנות שאנחנו צריכים ללמוד ולהשקיע בהן זמן", נמשיך השבוע עם עוד נושא שכבר נגענו בו בעבר והפעם נרחיב עליו קצת יותר – והנושא הוא "ברוקרים של קישורים" – או יותר נכון ברוקר ספציפי של קישורים, למי שזוכר בפוסט שכתבתי בעבר על נושא רכישת קישורים  בו גם נתתי  הסבר קצר על משמעות המושג הזה – ממליץ לקרוא את ההגדרה שם כי אני לא הולך לחזור עליה פה.

אך הפעם הייתי רוצה קצת להרחיב את הנושא בעיקר משום שלאחרונה יצא לי להתרשם מאוד מברוקר מסויים שהתברר לי שאני משתמש בשירותיו כבר כמה שנים, בשירותים שונים שלו, ורק לאחרונה לגמרי במקרה הגעתי לדף הבית של החברה המאגדת את שלל השירותים שלהם וגיליתי להפתעתי MarketPlace מתוקתק לגמרי של שירותים הנוגעים למכירת קישורים מכל המינים הזנים, שחלקם יצא לי לנסות, חלקם יצא לאנשים שאני מכיר לנסות וחלקם אני לא הולך לטרוח לנסות. וכולם מבוססים על אותם רשתות או שירותים של אותה החברה – ואף בהרשמה לאחד מהם תוכלו לקבל שלל הנחות לשירותים האחרים (תיכף נגיע למהות השירותים…)


אבל לפני הכל הפסקה קטנה לתמונה שמצאתי ב-searchengineland שאומרת הכל, טוב לא הכל… אבל הרבה:

 

טבלא מחזורית קידום אתרים

מאת: http://searchengineland.com/seotable


האמת שזה לא היה קשור, סתם נתקלתי בזה עכשיו וזה היה נראה לי מגניב.

אז על מה מדובר?

בזמן שאנחנו ישבנו ושברנו את הראש על כל מיני דברים, מתברר שחברות כמו חברת Next Net Media יצרה לה אימפריה של מכירת קישורים שבנויה כמעט מכל סוג קישור שאתם יכולים לחשוב עליו שימו לב לזה בסקירה המהירה:
1) רשתות בלוגים פרטיות שלהם
2) אתרים פרטיים עם High PR עבור Homepage Backlinks
3) רשתות אתרים עבור תגובות
4) מערכת אוטומטית להחלפת קישורים
5) לפחות שתי מערכות המאפשרות לבעלי אתרים למכור קישורים או לבעלי אתרים לקנות קישורים
6) מערכת לרכישת קישורים אוטומטית מכל סוגי ה-Web 2.0 למיניהם
7) שירותי SEO
8) שירות שמאגד את כל השירותים הקודמים
9) 2 מערכות להפקת תוכן אוטומטי \ כתוב.

בקיצור – החברה שמגדירה את עצמה כחברה המתמחה באספקת שירותים שהם (Software as a Service (SaaS הקשורים לשירותים אינטרנטיים בעיקר בתחום ה-SEO יצרה לעצמה רשתות של עשרות אלפי אתרים – אותן היא מנצלת כמובן בחופשיות עבור לקוחותיה, בין אם באספקת שירותים קידום וגם במכירת קישורים נקודתית ללקוחות קצה.

אז מה זה מעניין בכלל?

שאלה מצויינת שתמיד צריך לשאול! ולכך יש לי שתי תשובות שמהוות את הקו המנחה שלי בביקורת שירותים:

1) זה קל!
2) חלק מזה לפחות – בהחלט עובד!
3) מי שיקרא בין השורות יבין כמה זמן אפשר לחסוך – כמובן לאחר ניסוי ובדיקה.

אז בעצם מטרת הפוסט הזה היא לעשות סדר בכל השירותים שלהם ולנסות לברור את המוץ מהתבן, שכן יש שם כמה דברים טובים, כמה דברים פחות טובים וכמה כאלו שאני לא מתכוון לטרוח ולבדוק אותם בכלל, אך כמובן שנשמח לקבל חוות דעת ממי שכן טרחו ובדקו. ובכל מקרה אני חושב שמגיע להם חתיכת פרגון רציני על הקמת רשת מרשימה, חבילת השירותים שהם מציעים, יכולת יצירת התוכן הסמי-אוטומטית שלהם ומערכות ה-Backend המאוד מושקעות שהם משתמשים בהם עבור הגולשים.

ונעבור לשירותים המוצעים, בסקירה קטנה של כל אחד מהם, ככה גם תוכלו לדעת כשתתקלו באחד מהם (ואני בטוח שנתקלתם בחלקם כבר) שכולם בעצם תחת מטרייה אחת. אני מזכיר כמו תמיד שהאמור פה הוא לא המלצה או השמצה – ושכל אחד יקח את המידע וינסה בעצמו אם משהו נשמע לו.

ולרשימת השירותים:

הריטיינרים – בעלות חודשית

BackLinks.com – זירת מסחר בקישורים קלאסית כפי שתואר בפוסט הקודם שלי בנושא, אתם מפקידים כסף, מקבלים קרדיטים, ותמורתם אתם יכולים לקנות קישורים מדפי בית \ דפים פנימיים של אתרים הרלוונטיים עבורכם במילות מפתח – עם בחירת האתר ואישורו הקישור ימוקם עבורכם אוטומטית ומיידית. התשלום לשירות הזה הוא בריטיינר כלומר – תשלום פר קישור לחודש בדומה לשירות הישראלי שלנו Adsnuke, בהחלט לא שיטת העבודה המועדפת עלי אישית אבל יש כאלו שמסתדרים איתה, כמובן שיש שם אפשרות לבעלי אתרים להכניס את האתר שלהם וגם למכור קישורים ולהתחלק בעמלה עם בעלי המערכת.
המחיר: בין 1$ – 10$+ לקישור לחודש תלוי ב PR.
בנימה אישית: זה השירות הותיק ביותר שיצא לי לעבוד איתו, מאוד קל לשימוש, כמו סמים, בשימוש קבוע זה הופך לעניין די יקר וגם אם זכור לי נכון, יעילותו הייתה מוטלת בספק. מומלץ לעשות טסט בקטנה ולהחליט, פעם אחרונה שבדקתי אותו הייתה לפני שנה ומשהו ואמנם אני לא ממש זוכר אך יש לי רגשות מעורבים בנושא.

PostLinks.com – שירות של רכישת קישורים קונטקסטואליים, כלומר מתוך טקסט של מאמרים קיימים אשר מובטחים כמאונדקסים בגוגל. פשוט להכניס את כתובות הדפים אותם רוצים לקדם, את האנקורים, להריץ חיפוש על דפים במילות המפתח הרלוונטיות שלכם, לבחור ולאשר. הלינקים יוטמעו אוטומטית בתוך הטקסט במילת המפתח הרלוונטית אליכם. גם השירות הזה ניתן בריטיינר חודשי, כלומר – אם לא שילמתם אז הקישורים שלכם הלכו לעזאזל. ניתן גם לרכוש קישורים מתוך תגובות לפוסטים. העלויות הן בד"כ קרדיט 1 לקישור עד 3 קרדיטים לדף איכותי יותר.
המחיר: 49$ לחודש עבור 1000 קרדיטים, אם לא ניצלתם את כל הקרדיטים, הלכו לכם שארית הקרדיטים (לא מצטברים!) הפסקתם לשלם? הלכו לכם כל הקישורים.
בנימה אישית: תוכן אוטומטי כבר אמרנו? נכון שכל הדפים המופיעים שם מאונדקסים, אבל בריטיינר צריך לספק קצת יותר איכות. ובכלל זה מעצבן אותי כל הקטע הזה של הריטיינרים.

AuthorityBacklinks.com – אותו סיפור כמו Backlinks.com עיינו למעלה, רק בהבדל קטן – הקישורים לא ממוקמים אוטומטית על ידי סקריפט, מה שעוד מסייע למניעת Footprints מסגירים וגם ל"בקרת איכות" מדומה, הלינקים ממוקמים ידנית על ידי בעלי האתרים שהכניסו את האתרים שלהם. אפשר למצוא שם בעיקר אתרים שנועדו למכירת קישורים אך גם כמה דברים איכותיים, תלוי כמה סבלנות יש לכם לחפש. אפשר למצוא שם לא מעט אתרים עם PR גבוה למדי ועם לא מעט קישורים נכנסים (במדד Yahoo?! – מישהו שכח להתעדכן?)
המחיר: כמה שבעל האתר רוצה.
בנימה אישית: עוד זבל ריטיינרי ומלא אתרים מסין (תבדקו בעצמכם ותגיבו).

הקישורים הקבועים – בעלות חד פעמית

TextLinks.com – הגענו לשירות המוכר על רוב האנשים וגם החביב עלי אישית, בנוהל הרגיל,  מוסיפים כסף, מקבלים קרדיטים ואז ניתן לרכוש תמורת קרדיטים הנעים בין 1 – 3 את אחד מסוגי הקישורים הבאים: קישורי פוטר של מאמר (לא רוחביים באתר), קישורי סיידבר של מאמר (לא רוחביים), קישורים קונטקסטואליים (מתוך מילה בטקסט), קישורים מתגובות, קישורים מפוסטים שלכם שאתם מעלים. כמובן הכל בכפוף לחיפוש דפים עם מילות מפתח רלוונטיות. מה שטוב בשירות הזה הוא שהקישורים הם שלכם לתמיד! אין ריטיינר אם הקישור ירד, הקרדיט חוזר אליכם לחשבון ותוכלו לבחור אחד אחר במקומו. כמו כן יש הצטברות קרדיטים בין חודש אחד לחודש הבא.
המחיר: 99$ לחודש עבור 100 קרדיטים, ניתן לרכוש עוד במהלך החודש, צריך להוסיף עוד כסף אם רוצים להזמין גם מאמרים כתובים עבורכם.
בנימה אישית: רוב האתרים בעלי תוכן מוספן \ אוטומטי וגרוע, 100% מהדפים מאונדקסים בגוגל ולא מופיעים כתוכן כפול, הרשת הזאת רק גדלה כל הזמן (כמו כל שאר הרשת שלהם) ו… גם ראיתי תוצאות טובות מהשירות הזה. אני גם אוהב את הממשק שלו, הוא פשוט כיף ומאוד קל.

5DollarLinks.com – תמורת 5 דולר לקישור תוכלו לקבל קישורים מדפי בית של אתרים בעלי PR או כל מיני מדדים אחרים ולפי תחומי רלוונטיות אחרים לבחירתכם. הקישורים הם קונטקסטואליים מתוך טקסט והם גם קבועים ולא אמורים לרדת לעולם.
המחיר: תנחשו?
בנימה אישית: אצל הודים אני קונה בדיוק את אותם הקישורים ב-1$ לקישור, וגם זה לא שווה לדעתי.

SubmitLinks.com – השירות הזה הוא לא זול בכלל, אבל הוא פשוט כיף צרוף אם בא לכם על ההוצאה הזאת, כל מיני חבילות של שירותי Web 2.0 במקום אחד, כמו Senukex רק יותר איכותי ועם פחות Footprints אז מה יש לנו שם? כתיבת תכנים, הפצות מאמרים (לספריות מובילות), רישום לאינדקסים, פוסטים בפורומים, רישום למפות של גוגל, Press Release, בוקמרקינג, יצירת דפי Squidoo ו-Hubpages עם תכנים, קניית ליקיים ועוד… והכל בחבילות, שילובים וגדלים משתנים תעיפו מבט, זה יכול להיות Service לא רע למי שמאוכזב מהודים ורוצה לקחת שירות מחברה אמריקאית.
מחיר: משתנה מאוד ומגיע גם לאלפי דולרים לחבילות היותר גדולות שגם נבנות לאורך זמן.
בנימה אישית: בדיוק מסוג השירותים שאני אוהב, לבנות לעצמך את החבילה שאתה רוצה ולתת למישהו אחר לבנות אותה. אם יש לכם הודי מאוד יעיל זה לא אמור לעניין אתכם, אם לא, יש פה מה לבדוק.

EasyBlogComments.com – שירות בדומה לשירותי בניית הקישורים הקודמים \ הריטיינרים אבל כאן של תגובות – תקבלו קרדיטים, תכניסו מילות מפתח ודפים, ותכניסו את התגובות שלכם בצורה קלה ומהירה, אין מה להרחיב הרבה יותר מזה.
המחיר: חבילות של קרדיטים לחודש בין 47$ – 147$ לחודש, הקישורים כמובן קבועים ולא בריטיינר.
בנימה אישית: הקישורים יגיעו באותה רשת אתרים שמשמשת את Texlinks.com , עדיף כבר לקנות משם אם קישורי תגובות מעניינים אתכם בכלל, אותי אישית לא ממש.

PaidBackLinks.com – רשת בלוגים משלהם ואחד המקורות שלהם לקבלת תכנים מהמשתמשים שלהם אשר נהנים מהקישורים, בעוד התוכן שהועלה לרשת משמש אותם להרחבת הנכסים שלהם. התוכנה עובדת כמו כל תוכנה של רשת בלוגים באותה מתכונת של Article Samurai – רק שרשת הסינדיקציה היא שלהם ולא מעורבבת ממספר רשתות, כמו כן כמות המאמרים לחודש היא מוגבלת כגודל החבילה שרכשתם.
המחיר: חבילות של קרדיטים לחודש בין 47$ – 147$ לחודש.
בנימה אישית: את Article Samurai כבר הזכרנו? אני חושב שהוא יותר טוב. ובכל מקרה גם את המאמרים האלה אתם יכולים להעלות דרך Textlinks.com ביתר קלות וכשהכל כלול במחיר (הכל מתנקז לאותה הרשת). השירות הזה יותר מעניין למי שרוצה לשווק את תוכנית השותפים שלו מאשר למי שרוצה להשיג דירוגים בעזרתו (לעניות דעתי לפחות).

חבילות שירותים -Custom Made

SearchRankings.net – טוב זה בעצם לשכור את החברה הנ"ל כחברת SEO לכל דבר עבורכם, תכניסו את האתר ואת מילות המפתח שלכם ותקבלו הצעת מחיר לבניית קישורים כוללת עבורכם שכאמור אמורה להשיג לכם את הדף הראשון שכל כך רציתם. רוצים לנחש לבד איך בונים לכם את הקישורים?  (רשת תוכן פרטית שלהם + רשת אתרים שלהם + רשת של בעלי האתרים שהוסיפו את האתרים שלהם + מכונת תוכן אוטומטית מעולה)
המחיר: מותאם אישית לא יודע
בנימה אישית: אין כי לא בדקתי, אבל אני יכול לתאר שאם שמים להם כמות מספקת של $ שתשכנע אותם לרתום את כל הרשת שלהם עבור קידום האתר שלכם, אתם תראו תוצאות. נשמח לשמוע תגובות אם מישהו בדק?

MegaLinkStore.com – גם כאן, תוכלו לקבל במכה אחת חבילת קישורים מכל השירותים האחרים, נניח 1000 פוסטי ברשת הבלוגים + 1000 הפצות מאמרים + 1000 פוסטים בפורומים + 1000 קישורים קבועים וכו' וכו'… ניתן להרכיב כל מיני חבילות למיטב הבנתי (לא ניסיתי)
המחיר: נע כגודל החבילה.
בנימה אישית: הייתכן שגם Xrumer מעורב פה?! אני דווקא אוהב את שירותי החבילות האלה, אבל הייתי שמח לראות דו"ח לדוגמא לפני שאני קונה משהו כזה, גם כאן מן הסתם ספקית הקישורים הראשית תהיה הרשת שלהם.

MegaLinkWheel.com – אין לי איך להגדיר את השירות הזה חוץ מגלגל קישורים במחיר מופקע. כמובן על ידי שימוש בנכסי הרשת שלהם.
המחיר: 995$ – 1995$ תלוי במורכבותו.
בנימה אישית: אם זה יביא תוצאות מטורפות אז למה לא? במחיר כזה אני לא ממש לא מספיק אמיץ בשביל לבדוק.

 

אז זהו… טוב, לא בדיוק זהו… יש עוד כמה שירותים:
OneWayBackLinks.com – עוד רכישות קישורים…
GotLinks.com – מערכת החלפת קישורים אוטומטית
ArticleCity.com – רכישת מאמרים
GetMyArticles.com – תוכן אוטומטי לאתרים (נחשוב באיזה מערכת הם משתמשים כדי לבנות את התוכן שלהם?)

אבל לא נכנס לשירותים האלה כי רוב אלו שממש מעניינים אותנו הם אלו שמופיעים למעלה, ואותם סקרנו.

לסיכום

טוב, השקעתי הרבה במחקר המקדים עבור הפוסט הזה שגם יצא די ארוך, אני מקווה גם שיהיה שימושי למישהו אחד או שניים, בכל מקרה ומקרה אין ספק שמדובר פה באופרציית קישורים מרשימה ביותר – אולי המרשימה ביותר שיצא לי להתקל בה והתועלת שאפשר להשיג ממנה אם יש לכם את משאבי המזומנים הנכונים – יכולה להיות גדולה.

בטח גם שאלתם את עצמכם איך גוגל לא שרפו את הרשתות האלה?… אז כן מידי פעם הם שורפים חלק מהאתרים, שכמובן מוחלפים בחדשים, וכאשר הרשתות נמצאות בגדילה מתמדת של אתרים חדשים  + בעלי אתרים שמוסיפים את נכסיהם כמו גם תחת הגנות של סריקה (ע"י שיבוש הכתובות עם תמונות וכו') אני לא הייתי חושש לשריפה טוטאלית של הרשת מכוון שנראה שדאגו "שלא לשים את כל הביצים בסל אחד" – ובעצם דאגו להרבה ביצים וגם להרבה סלים. ובכל מקרה תמיד מומלץ לעשות ניסוי קטן על דומיין זניח לפי שמכניסים איזה שירות כזה לסדר עבודה קבוע.

ובקיצור כרגיל,  נשמח לשמוע את תגובותיכם – האם כדאי להשתמש בשירותים כאלו? האם ניסיתם אחד או כמה מהם ויש לכם מה לומר?

VN:F [1.9.18_1163]

מה דעתכם על הפוסט?

דירוג: 10.0/10 (3 הצבעות )

VN:F [1.9.18_1163]

דירוג: +1 (מתוך 1 הצבעה)

Marketplace לקישורים (שחלקם) עובדים!, 10.0 out of 10 based on 3 ratings


שתפו אותנו בפייסבוק גוגל ובטוויטר!
אהבתם את מה שקראתם? הכניסו את כתובת המייל שלכם
והרשמו לעדכונים כדי שתהיו הראשונים לקבל את המידע שאף אחד לא מספר לכם: