מקרה מבחן 2 בנושא Negative SEO

כן שוב הגענו לפוסט שחיכינו לו, עשרות הבקשות שהתקבלו, אינסוף השאלות שנשאלו והתהיות שנשלחו הולכות לעמוד עכשיו שוב למבחן, והפעם זה הולך להיות – מהיר יותר, חזק יותר מדוייק יותר ונקווה שמעניין יותר. אמרתי בפוסט האחרון של הניסוי הקודם שהעניין בהחלט "תם אך לא נשלם". והאמת שזה כבר מתוכנן ממזמן – אבל עכשיו, לאור סקר דעת קהל שערכתי בשאלה של האם זה יהיה מעניין לחזור על הניסוי ולאור השינויים האחרונים שנצפו בגוגל בחודשים האחרונים בתחומים הבאים:

- פרמטרים של קישורים
- אנקורים
- מאות אלפי הודעות על קישורים לא טבעיים
- שריפת רשתות בלוגים
- עוד כמה עדכוני פנדה שעברו עלינו
- עדכון הפינגווין

ולכן נפל הפור והוחלט שעכשיו הגיעה שעת הכושר הנכונה ביותר לחזור על אותו הניסוי שעשינו בחודש אוגוסט שנקרא "הפלת אתרים עם קישורי ספאם". ולמי שלא שמע על הניסוי הקודם, מוזמן להתעדכן בפוסטים שנכתבו על הנושא לפי סדר הופעתם:

הפלת אתרים
טוב יש לנו זוכה

עדכון בנושא נזק עם קישורים

עדכון 2 בנושא נזק עם קישורים

תם אך לא נשלם – נזק עם קישורים

קודם כל נקדים ונאמר – הסיבה לחזרה על הניסוי היא כמובן לא מתוך רשעות (למרות הבונוס שבו חוטפים אתרים שבהחלט מגיע להם לחטוף) אלא נובעת מהסיבות הבאות:

1) אם לתמצת את הדברים – הניסוי הקודם לא הניב לנו שום תוצאה, אז יופי האתר נסגר, ביג דיל, המטרה הייתה לבדוק האם הוא ייפול בדירוגים האורגניים, ואני נשארתי עם חיוך בשל העובדה שהאתר של אותו פסיכופט נסגר (ונפתח בינתיים תחת סאב-דומיין חדש) – אבל מצד שני עם תחושת החמצה על כך שמטרת העל של הניסוי לא הושגה, ונשארו סימני השאלה (למי שעדיין יש כאלו).


2) נושא ה-Negative SEO פרח בשנה האחרונה למימדים מפלצתיים, באשמת מי אתם שואלים? באשמת גוגל כמובן. שמאפשר את הפגיעה באתרים בעזרת קישורים. כשאתר מקבל הודעה כזאת וגם צונח 50 מיקומים בדירוגים שלו:

ההבנה היחידה שיש לבעל האתר התמים היא "היי, אם בגלל קישורים גוגל פגע בי, אז מדוע שהמתחרים שלי לא יעשו לי את זה? מי אמר שהם לא עשו לי את זה כבר? או מדוע שאני לא אעשה את זה למתחרים שלי?" (בשאלה זאת כבר עסקנו ונעסוק שוב – אציין שאני חד משמעית נגד השיטה הזאת כשיטת עבודה לגיטימית אלא רק לצרכי מחקר והסקת מסקנות), אך השורה התחתונה היא שעם ירידת רף הסובלנות של גוגל לגבי קישורים נכנסים – הפרצה בהחלט קוראת לגנב.

3) הנחת העבודה שלי לאור השינויים האמורים למעלה בתחילת הפוסט היא שכדי להצליח היום בניסוי כזה – אני אצטרך הרבה פחות משאבים מאשר המשאבים שהייתי צריך בפעם הקודמת – גם מבחינת עלויות, גם מבחינת זמן שצריך להקדיש וגם מבחינת התחכום של ההספמה בה השקעתי לא מעט מחשבה בפעם הקודמת – ועדיין אשיג תוצאה חד משמעית הרבה יותר.

אי לכך ובהתאם לנקודה הזאת – ההנחה היא שגוגל (בין במתכוון ובין אם לא) כמנוע חיפוש הרבה יותר קיצוני ביחסו לקישורים – לטוב ולמוטב.

4) הסיבה הרביעית בגללה החלטתי לחזור שוב על הניסוי היא  עוד מספר ניסויים "מוצלחים לכאורה" שבינתיים נעשו בעולם בתחום זה לדוגמא כאן – כולל הפוסט בו רנד פישקין הזמין את כל המעוניין להספים למוות את SEOMOZ או את הבלוג האישי שלו על מנת להוכיח אם קידום שלילי עובד או לא – כאן (לא, אנחנו לא הולכים להספים את SEOMOZ) או הפוסט הזה מלפני כמה ימים בו מ. קאטס טוען "שהם עושים מאמצים גדולים מאוד" כדי שלא יהיה ניתן לפגוע באתרים אחרים, תעשה לי טובה.

אבל מה, הפעם אני הולך לשנות את הניסוי מן היסוד ולארגנו מחדש – עם חוקים חדשים, ובעזרתכם ובעז"ה נראה מה יקרה:

כמו בפעם הקודמת, השאלה הראשונה שעולה היא "על מי לבצע את הניסוי?" וכאן אני שוב מזמין את הקוראים לשלוח לנו הצעות בתגובות או במייל דרך הצור קשר ואני מזכיר – בלי הצעה רלוונטית העומדת בתנאים לא נוכל לקיים את הניסוי.  לכן – קדימה להציע.


אז מה אנחנו צריכים בשביל הניסוי? (ואני מעתיק מהניסוי הקודם עם כמה שינויים):

אחד משני הדברים (או שניהם) העיקר שיענו לפרמטרים המצויינים:

1. אתר ששייך למישהו מהגולשים באופן פרטי ומדורג במילים מסויימות אך אין לו שימוש ולא אכפת לו להפסידו.

2. אתר השייך לארגונים שונאי ישראל בתוספת מילות המפתח האורגניות עליהן הוא מדורג (כלומר לא מילות "המותג" אלא מילים שהוא מקודם עליהן) אלא מונחים רגילים, וכשאני אומר אתרים השייכים לשונאי ישראל אז כוונתי היא לאתרים מסוג זה בעיקר: ארגונים נאו-נאציים, ארגוני טרור, ארגונים של האקרים ממדינות ערב, או כל רעיון אחר שמישהו מהגולשים מעוניין להציע – ושעליו תהיה הסכמה גורפת.

התנאים הנוספים לניסוי:
1. האתר צריך להיות לפחות בן חצי שנה – כדי שלא יטוס לנו מייד לארגז החול.
2. האתר צריך להיות ממוקם במילים אורגניות ולא רק במילות מותג (רצוי מילים שמישהו מקדם עליהן באופן פעיל או שיש לפחות מתחרה אחד פעיל)
3. הפעם בניגוד לפעם הקודמת – לא אכפת לי אם האתר עבר קידום או לא בצורה "לא טבעית".
4. בניגוד לפעם הקודמת – האתר לא יהיה ממוקם בשום אופן על פלטפורמת בלוג חינמי \ הוסטינג חינמי כדי למנוע את סגירתו בטרם עת עקב תלונות ספאם.
5. האתר לא יהיה בשום אופן אתר ישראלי \ שייך לישראלים \ יהודים \ מאוחסן בישראל.
6. האתר לא יהיה אתר ממשלה \ ארגון ממשלתי או מוסד אקדמי מוכר (לא שלא מגיע להם) אלא רק של ארגונים \ אנשים פרטיים.

איך יתבצע הניסוי הפעם?

כאן נעבור על כמה הבדלים מן הניסוי הקודם, כאמור, הפעם הקשחתי את התנאים כדי לעשות את העבודה "יותר קשה" עבורי, כדי לראות במבחן התוצאה – האם באמת "יותר קל" היום לפגוע באתרים ברמה שכל אחד יכול בהשקעה כספית די סמלית לעשות זאת:
מבחינת שרת:
בניסוי הקודם – העמדתי שרת ייעודי בעלות של כ-123$ חודשיים שיריץ את כל התוכנות שיש כדי להספים את האתר.
בניסוי הנוכחי – הפעם אין שרת. כל הקישורים בלי יוצא מן הכלל (טוב אולי עוד קצת אם יהיה זמן) יירכשו דרך Fiverr בלבד, כלומר כל הפגזת האתר תעשה ברכישה יזומה, מתוך חשבון פייבר חדש של סוגי הקישורים הכי גרועים בעולם מהגיגים של פייבר, וכאלו ממש לא בעיה למצוא, אוטומטיים ובכמויות.
מבחינה כספית:
בניסוי הקודם – לא העמדתי איזהשהי מגבלה כספית.
בניסוי הנוכחי – רף ההוצאה שלי יעמוד על 350$ מקסימום – כלומר השאלה הנשאלת היא: האם נצליח להוריד את האתר בעזרת מקסימום של 70 גיגים מ-Fiverr?

מבחינת זמן:
בניסוי הקודם – האתר הופגז נונ-סטופ בקישורים עד לסגירתו.
בניסוי הנוכחי – אחלק את 70 הרכישות מפייבר בצורה שאחליט בזמן שלא יעלה על 3 חודשים לסיום מקסימום 70 הגיגים (במידה והאתר לא נפל לפני כן).

מבחינת תיעוד:
בניסוי הקודם – האתר חובר למערכת Zefo למעקב אחרי המיקומים שלו, ודיווחתי באופן כללי על הפעולות.
בניסוי הנוכחי – גם הפעם האתר יחובר למערכת Zefo  כדי לעקוב אחרי מיקומיו, כל הגיגים בהם אשתמש יתועדו בקובץ אקסל ויפורסמו מפעם לפעם, בתוספת הערות אם יהיו.

מבחינת סיוע הגולשים:
בניסוי הקודם – ביקשתי מהגולשים להציע שיטות ספאם אותם נוכל ליישם, אך בשל מורכבות וזמן שכרוך בזה לעיתים – לא ממש יצא לי ליישם הכל.
בניסוי הנוכחי – הקוראים מוזמנים להציע לי גיגים מומלצים וגרועים במיוחד בפייבר אותם נוכל לרכוש, את זה נוכל ליישם בקלות שכן אין בזה שום תוספת זמן עבודה.

איך נדע אם הניסוי הצליח?

הניסוי ייחשב כהצלחה אך ורק אם יתקיימו אחד משני התנאים הבאים:
א. האתר נפל בדירוגיו האורגניים למילות המפתח שהגדרנו מראש לפני סיום התקציב של 70 הגיגים בפייבר.
ב. האתר נפל במיקומיו האורגניים במילות המפתח שהוגדרו מראש בתקופה שלא תעלה על 3 חודשים לאחר סיום 70 התקציב והגיגים בפייבר.

לסיכום ההבדלים מהניסוי הקודם: אתר יותר חזק (אמור להיות) + זמן מוגדר מראש + דיווח יותר מפורט + תקציב כספי מוגבל + השקעת זמן מינימלית = התאוריה אומרת שזה צריך להיות יותר קשה ולהקטין את סיכויי ההצלחה של הניסוי, מכוון שהמשאבים פה הם משאבים שעומדים לרשות כל אחד ואחד! גם מבחינה כספית וגם מבחינת יכולת טכנולוגית וגם מבחינת הזמן שצריך להשקיע (כמה זמן כבר לוקח להזמין גיג בפייבר?). וזאת על מנת להזיק למישהו אחר. לא צריך ידע בהפעלת אקסרומר או מאגר של Linklist מזוהמים בספאם, רק פייבר, פייפל וכמה דולרים בתוכו.

מה שאנו רוצים לבדוק: כן, ידוע שלא יהיה זה מדגם מייצג, ואם הניסוי יעבוד או לא יעבוד זה כמובן שלא יעיד על הכלל – שכן עדיין מדובר רק באתר אחד שלא ידוע ברגע זה כמה סמכותי,חזק איכותי או בעל קישורים חזקים בתחומו הוא יכיל. אבל אני חושב שהיום אנחנו די יודעים בוודאות שקיים מושג כזה Negative SEO, הבדיקה מתמקדת בעיקר בשאלה של "כמה קל יהיה עכשיו להזיק לאתר אחר בעידן ההודעות על קישורים לא טבעיים והשינויים האחרונים באלגוריתם של גוגל". וההבנה תהיה כזאת בערך – שאם בעזרת 350$ ושימוש בפייבר ניתן לעשות זאת לאתר ממוצע, אז זה אומר דרשני.

בקיצור: הצעות למועמדים ניתן לשלוח פה בתגובות או אלי למייל !

VN:F [1.9.18_1163]

מה דעתכם על הפוסט?

דירוג: 9.1/10 (10 הצבעות )

VN:F [1.9.18_1163]

דירוג: +5 (מתוך 5 הצבעות)

350$ Annihilation: נזק עם קישורים 2012!, 9.1 out of 10 based on 10 ratings


שתפו אותנו בפייסבוק גוגל ובטוויטר!
אהבתם את מה שקראתם? הכניסו את כתובת המייל שלכם
והרשמו לעדכונים כדי שתהיו הראשונים לקבל את המידע שאף אחד לא מספר לכם: