עדכון חס מהשטח הנושא הניסוי שלנו – "נזק עם קישורים" , בעוד אני יושב לי פה ביום בחול המועד, חושב לאן נלך לטייל היום ומתבאס שאין לי זמן או רעיון ממש טוב על מה לכתוב השבוע בבלוג וכבר מקבל על עצמי את הגזירה של חופש עד אחרי החגים, לחצתי בצורה אקראית על כמה אתרים שאני בודק מידי פעם… והופ, משהו חדש התגלה!

אבל רגע, עבור מי שלא זוכר על מה אנחנו מדברים, קודם כל צריך להתעדכן בפוסטים הקודמים בנושא, איך ניסינו לגרום נזק לאתר עם קישורי ספאם:

מקרה מבחן: הפלת אתרים עם קישורי ספאם!
טוב יש לנו זוכה!
עדכון בנושא הניסוי "נזק עם קישורים"
עדכון 2: נזק עם קישורים


אז טוב,  האמת שאין יותר מידי מה להרחיב במילים ותמונה אחת שווה אלף מילים כמו שאומרים, אז אם ננסה להכנס עכשיו לאתר הנבדק שלנו, התוצאה תהיה (כמובן ללחוץ על התמונה להגדלה) כזאת:וזה מה שהייתי אומר עליו.. אופס. ולמה אופס?
כי כפי שזכור לכם, הניסוי שלנו היה אמור לבדוק אם קישורי ספאם יורידו את דירוג האתר הזה בגוגל,  ומה שהצלחנו לראות – וגם שהיה צפוי מראש הוא את אחת התופעות הידועות לא פחות ככל שזה נוגע להפגזת אתרים עם קישורי ספאם, וזה סגירת אתרים עקב תלונות ספאם, או בכלל יותר מידי עיניים בוחנות שהתלוננו על תוכן האתר במקרה הזה,  את ההשערה הזאת כבר העלנו באחד הפוסטים הקודמים בנושא – בפוסט הזה אם לדייק, אבל כדי לקצר עניין הנה הקטע הרלוונטי: 

וכמובן לא עברו יותר מ-24 שעות מאז שבלוגר הורידו אותו מהאוויר, ואז גם כבר אי אפשר למצוא אותו יותר בגוגל:


כלומר לסיכום -  מגוגל לא העפנו אותו בצורה ישירה של הורדת המיקומים, אך להביא לסגירתו של האתר (שהיה קיים כבר כמה שנים טובות) זאת הוכחה לנזק עקיף משמעותי – שאגב, רוב חברות האחסון ינהגו ככה ברגע שיתחילו לקבל תלונות על אתר מסויים שהוא עושה המון ספאם רק במקרה ושהיה מדובר באתר נורמלי ולא מפיץ שנאה, היה מקום לבעל האתר להתנצל ולבקש שהאתר יוחזר, מה שכנראה לא יקרה במקרה הזה. ובעיקר כשמדובר על אתר שנמצא על בלוגר – פלטפורמה אשר נוהגת במדיניות של Zero Tolerance גם לנושא הספאם וגם לנושא אתרי השנאה (מה שגורם לי לתמוה איך האתר הזה היה קיים משנת 2007 בערך?!)

כמה נקודות לסיכום
האם הצלחנו להוריד את המיקומים של האתר בעזרת קישורי ספאם?
תשובה לא חד משמעית – הניסוי היה נמשך עוד כמה חודשים עד שהיינו עונים על זה, בינתיים כפי שניתן לראות בפוסטים הקודמים נוצרה אי יציבות מסויימת במיקומים של האתר, עליות, ירידות וכו' וכמובן כמות קישורים שהלכה וגדלה בהתמדה כך שקשה לומר מה היה קורה עוד חודש אם לא הסגירה של האתר.

האם ניתן לגרום נזק עם קישורי ספאם?
בהחלט -  גם אם זה לא בצורה ישירה בגוגל (שמן הסתם בקרוב גם יעיף את האתר הזה לתהום הנשייה אליה הוא שייך) ניתן לגרום לאתר נזקים תדמיתיים ונזקים מול חברות האחסון – ורשמי דומיינים אפילו אם האתר נרשם ב Spamhaus או באחד מהארגונים הדומים לו.

האם הניסוי הצליח והיה נכון?
לדעתי לא ממש,  המטרה העיקרית אותה רצינו לבדוק לא קיבלה תשובה כמו כן, כפי שציינתי בפוסט הקודם בנושא הניסוי הזה הנקודה העיקרית שהייתי משפר בתכנון הניסוי היא קודם כל שהייתי מבצע את הניסוי שוב על אתר הממוקם במילה יותר תחרותית – שכן במילה שאף אחד לא מקדם הרבה יותר קל "להחליק" תרמיות של קישורי ספאם – ואילו במילים עם שעליהן יש מתחרים – הרבה יותר סביר שגוגל יעניש את האתר בעיקר משום שיש בדף הראשון מדד איכות שונה ומגוון ומתחרים שלא יהססו להגיש תלונות ספאם לגוגל על האתר שפתאום עקף אותם עם מליון קישורי הפרופילים שלו.

האם נהניתי מהניסוי?
בהחלט. פחות אתר נאצי אחד בעולם וגם היה נחמד להשתמש בו כדי לסנן הרבה רשימות חדשות ל XRUMER וגם זכיתי להחלפה חינמית של ה IP של השרת אחרי שהוא נרשם כתחנת ספאם אצל SpamHaus (מעין אינטרפול אינטרנטי לענייני ספאם למי שלא מכיר)

מה עם קבוצת הבקרה?
היה את האתר השני בו השתמשנו בתור קבוצת בקרה מוספמת (עיינו בפוסטים הקודמים כדי לדעת מי הוא) אבל כמות הקישורים שהוא קיבל לא הייתה קרובה אפילו כדי להיות מספיקה כדי להזיק לו לעומת האתר הזה כמו כן עבורו הייתי מכין תוכנית קצת שונה מכוון שיש לו נתוני ותק וקישורים נכנסים שונים מאוד – אך בכל מקרה נמשיך לעקוב אחריו לראות אם יהיו שינויים מעניינים בזמן הקרוב (עד עכשיו הוא בכלל  לא היה במעקב)

אז מה עושים עכשיו?
מבחינת יש כמה אפשרויות, אני אשאיר לגולשים את הבעת הדעה בנושא כדי לראות איך נתקדם…

1) לבחור אתר חדש דומה לאתר הזה שגם מקודם באיזה מילה שיש עליה חיפושים – ויש עליה מקדמים ולחזור על הניסוי (אני אשמח להעיף עוד טמבל כזה החוצה מהעולם) -  אולי אתר הבקרה או אתר חדש?

2) פשוט לאמץ את המסקנות ולעזוב את הנושא בהנחה שאפשר להחטיף לאתרים בכל מיני דרכים עם קישורי ספאם "חסרי מעצורים".

 

בקיצור,
תם ולא נשלם -  נשמח לקבל תגובות כדי לחשוב איך להמשיך את הנושא? או שאולי בכלל לעזוב ולעשות ניסויים אחרים? יאללה המעבדה פתוחה להצעות!

מועדים לשמחה!  (עכשיו זה סוכות למקרה שמישהו קורא את הפוסט הזה בשנת 2034)

VN:F [1.9.18_1163]

מה דעתכם על הפוסט?

דירוג: 8.3/10 (3 הצבעות )

VN:F [1.9.18_1163]

דירוג: +1 (מתוך 1 הצבעה)

תם אך לא נשלם: ניסוי נזק עם קישורים!, 8.3 out of 10 based on 3 ratings


שתפו אותנו בפייסבוק גוגל ובטוויטר!
אהבתם את מה שקראתם? הכניסו את כתובת המייל שלכם
והרשמו לעדכונים כדי שתהיו הראשונים לקבל את המידע שאף אחד לא מספר לכם: