האמת שהפוסט שעמדתי לרשום ממש ברגעים אלו היה אמור להיות הפוסט ההפוך מהפוסט שאני כותב עכשיו – עמדתי לרשום פוסט שמדבר על החיים בעידן של "פוסט רשתות הבלוגים" בחו"ל, לא שאני טוען שהטרנד הזה כבר מת – אבל אני אישית קיבלתי על עצמי כהחלטה אסטרטגית להמשיך הלאה מכל הנושא הזה של רשתות בלוגים מסחריות וגדולות שכל אחד יכול להרשם אליהן – בדיוק מהסיבה הזאת שכל אחד יכול להרשם ולהספים – וככה שווים גם הלינקים משם. ובמיוחד בעקבות המהלומות האחרונות שהונחתו על BuildMyrank ו-ALN גם גיליתי שההחלטה הזאת הייתה נכונה' ואין לתאר כמה שמחתי שלא שמתי את מבטחי ברשתות אלו בפרט או בכלל בנושא הרשתות בחו"ל.
בכל אופן, לא נכנס כרגע לנושא של נפילת הרשתות, מדוע למה איך – מה הלאה ומה המתודות החלופיות לכך? זה כנראה יהיה הנושא בו נעסוק בפוסטים הבאים.

הפעם הייתי רוצה לעשות את מה שאני הכי אוהב לעשות בהמשך למסורת ארוכת הפוסטים שכללו את:  Adsnuke , Zefo , הספינר הישראלי הראשון והמערכת של Black Jack -  או בקיצור: לפרגן למפתחים ישראלים שבנו לנו מערכות אוטומטיות שוות שיכולות לעשות לנו כל מיני פעולות קידום אתרים לקלות יותר, וכמובן להביא לכם ראשונים כל מיני חידושים מעניינים.


קודם כל נקדים ונאמר למה אני אוהב להיות מקדם אתרים שגם עובד בזירה הישראלית – אצל גוגל לפעמים, עברית היא שפה קשה. כמו הרבה ילדים יהודים מחוננים הוא גדל בארה"ב, ולקח לו הרבה זמן לעשות עליה לארץ, חוץ מנושא התחרות שהרבה יותר גדולה בחו"ל ברוב הנישות ישנו עוד ייתרון קטן ונחמד שקיים בארץ – הרבה מאוד פילטרים של ספאם הקשורים לתוכן ואיכותו פשוט לא עובדים כל כך טוב בארץ במקרה הטוב או במקרה הרע, לוקח להם הרבה מאוד זמן להגיע לארץ אחרי שהם התחילו לעבוד בחו"ל.

כך שהמקדמים כמונו אשר חיים בשני העולמות נהנים תמיד מתקופת הסתגלות ארוכה בה כל מיני טריקים אשר חטפו מזמן כאפות בחו"ל ימשיכו לעבוד בארץ ויאפשרו למקדם האתרים הסורר לנוח עוד כמה חודשים טובים עד שנה לפני שיחטוף את הכאפה, או למקדם האתרים המשכיל לנצל את הזמן כדי למצוא לעצמו אסטרטגיה חלופית בעוד הוא לא צריך לפעול תחת לחץ של זמן שכן יש לו התראה מוקדמת ארוכה מספיק.

וכל ההקדמה זאת נאמרה בעצם עבור מטרה אחת – לומר שנכון שבחו"ל אין לי שום כוונה להמשיך ולהשתמש ברשתות בלוגים בתור אסטרטגיית קידום, אך לא בהכרח כך הדבר הוא בישראל, ומכמה סיבות:

1) הסיבה שצויינה לעיל.
2) אין בארץ רשתות בלוגים מסחריות – ולהלן גם אין יותר מידי ספאם בתחום והשוק אינו רווי.
3) השוק פה הרבה קטן והתחרות נמוכה, ולכן דבר ידוע ומוכר הוא שאיכות וכמות הלינקים שצריך להשיג פה בארץ על מנת לראות תוצאות היא (לעיתים) נמוכה משמעותית מהכמות והאיכות הדרושה עבור נישות בחו"ל (לזמן כתיבת שורות אלו לפחות).
4) תמיד אפשר לנצל קישורים כאלו בתור "שחקני חיזוק",  ועדיין הם יחשבו יותר טובים מ-90% מהקישורים שרוב המקדמים בארץ משיגים מאתרי מאמרים, אינדקסים, סימניות כי הרי עדיף להשתמש בטרנד של השנה שנתיים האחרונות מאשר טרנדים של לפני 5 שנים.
5) צריכת משאבים נמוכה מאוד תמורת תועלת פוטנציאלית  סבירה + (בעיקר לאור הנסיונות המאוד מוצלחים וארוכי טווח שלי עם רכישות קישורים זולים בישראל).

ואני רוצה להביע את התנצלותי על הדברים האמורים לעיל לאחר שבפוסט של שבוע שעבר אצל פבל אמרתי שאני וגוגל עשינו הסכם שלום, אבל אתם יודעים, חייבים לפרגן.

ובכל מקרה לעניינינו

אסף, משווק אינטרנטי שעובד בעיקר בחו"ל בתחום האפליאיציה ופעיל ותיק אצלנו בפורום ,  החליט להרים את הכפפה שהייתה מונחת על הרצפה כבר יותר מידי זמן ולהקים את רשת הבלוגים העברית הראשונה המבוססת כולה על טהרת הבלוגים בעברית ובנויה להפצת תוכן בשפה העברית.וכמה נתונים על הרשת והפיצ'רים שלה


- הרשת מורכבת כרגע מכ-100 בלוגים שונים, בנושאים שונים הרשומים על דומיינים שונים, ומאוחסנים על כתובות IP שונות.
- מספר הבלוגים יגדל בהתמדה ככל שיגדל מספר המשתמשים ברשת.
- הרשת היא Ghost Network – כלומר, אין רשימה של הבלוגים ממנה בנויה הרשת או רשימה של הבלוגים אליהם הופצו הקישורים שלכם, על מנת למנוע זיהוי, תוכלו למצוא את הקישורים החדשים שלכם רק על ידי מעקב אחרי הקישורים החדשים שלכם בעזרת אחד הכלים הזמינים – או בשיטה המאוד לא מומלצת של הזנת Token זיהוי לתוך המאמרים שהפצתם.
- כל המאמרים שיועלו לרשת עוברים בקרת איכות ידנית על מנת לוודא שהמאמרים קריאים וברמה סבירה, למנוע כפילויות תוכן וכמובן למנוע ספאם ולסייע להארכת חיי הרשת.
- המערכת כמובן תומכת – מעודדות ואף מחייבת ביצוע ספין על המאמרים המועלים לרשת כדי למנוע הפצה של תוכן כפול מוחלט לכמה בלוגים (אני לא יודע את תנאי השימוש המדוייקים לכן אני רושם בערך…)
- הרשת מפיצה את המאמרים שהעלתם ב-Drip Feed ולא במכה במשך כמה ימים.
- משתמשים יכולים להוסיף לרשת בלוגים משלהם תמורת קרדיטים (נסביר בחלק הבא).

בקיצור הפיצ'רים דומים מאוד לאלו המוכרים לנו מהרשתות בחו"ל.

אז איך עובדת הרשת?

עבור מי שקרא את הפוסט שכתבתי בעבר על הנושא של רשתות בלוגים פרטיות ובכלל גם מכיר קצת את הנושא אפשר פשוט לומר שהרשת עובדת בסגנון משולב של הרשתות ALN ז"ל (לא ממש ז"ל, אבל פצועה)  ו-1WayLinks,  כלומר גם בצורה של הוספת בלוגים פרטיים לרשת וגם בצורה של מנוי בתשלום.

ובעצם המערכת עובדת על בסיס "קרדיטים", את הקרדיטים מקבלים בעת ההרשמה -  כאשר ניתן לקבל קרידטים נוספים על ידי הוספת בלוג שלכם לרשת על מנת שישמש משתמשים אחרים (כפי שאתם תוכלו להשתמש בבלוגים של המשתמשים האחרים שהוסיפו את הבלוגים שלהם).
הקרדיטים למעשה מציינים את מספר ההפצות שאתם מורשים לבצע, כאשר הפצה אחת של מאמר = לקרדיט אחד.
כל הפצת מאמר מביאה לניצול של קרדיט אחד ומפיצה את המאמר לחמישה בלוגים שונים בצורה אקראית, בעוד כל פוסט מכיל עד 3 קישורים או בקיצור קרדיט אחד = 15 קישורים,  הממוקמים ב-5 דומיינים שונים, בהפצה איטית.

בעת ההרשמה תקבל 5 קרדיטים אשר מתחדשים על בסיס שבועי, בכל עת תוכל להוסיף בלוגים משלכם למערכת  ובכך להגדיל את כמות הקרדיטים להם תהיו זכאים. הקרדיטים הם שבועיים, כלומר במשך שבוע יהיה אפשר להשתמש בקרידטים להפצת מאמרים, בסוף השבוע הקרדיטים יתאפסו בחזרה למכסת הקרדיטים הרגילה.

המערכת כמובן תדווח לכם על כמה מאמרים שלכם כבר הופצו, כמה ממתינים בתור וכמה קרדיטים יש לכם.

ולחלק החשוב -  הייתרונות:

1) אין רשתות כאלו בארץ כך שתוכלו להנות מזה בינתיים – זה בטוח יותר טוב מרוב אתרי המאמרים.
2) הבלוגים שנמצאים ברשת – יקבלו בעצמם קישורים, על מנת לחזק את איכותם.
3) שיטת הקרדיטים מוזילה את עלויות השימוש משמעותית.
4) רשת המורכבת גם מבלוגים של בעלי הרשת וגם מבלוגים אשר נוספו על ידי המשתמשים חסינות הרבה יותר מפגיעה אנושה של גוגל ברשת – ראו את המקרה שהיה החודש שעבר בו הרשת BuildMyRank שהורכבה כולה מבלוגים של בעלי הרשת – והייתה איכותית במיוחד ועם בקרה קפדנית חטפה מגוגל Deindex של כמעט 100% מהבלוגים ונאלצה להסגר לחלוטין בעוד הרשת ALN אשר הייתה מורכבת אך ורק מבלוגים של משתמשים נפגעה ברמה של לא יותר מ 25% – 30%.
5) הרשת תומכת בעברית בצורה מלאה בניגוד לרוב הרשתות בחו"ל.
6) כידוע – מדובר בשיטה קלה ונוחה מאוד לשימוש.

חסרונות
1) אנחנו כבר יודעים היום טוב מאוד שכל עניין רשתות הבלוגים נידון לחלוף מהעולם כנראה כשיטת עבודה פרקטית' או לפחות שהוא על הכוונת של גוגל.
2) אסף – הממשק, הממשק,  הממשק רחוק מאוד מלהיות מושלם ודרוש עיצוב רציני כדי שיהיה נעים לעין ונוח לשימוש, לשפר ומהר לפני הפתיחה לקהל הרחב.
3) אין בנמצא המון ספינרים זמינים בעברית מה שהופך את עבודת הכנת המאמרים להפצה ללא פשוטה במיוחד.

לסיכום

מבלי להתייחס לנושא טרנד רשתות הבלוגים עצמו – אם כן טוב או לא טוב, אם הוא חלף או קיים, העובדה היא שעדיין מקדמים רבים מאוד בישראל משתמשים בשיטות של הפצת מאמרים לאתרי מאמרים או החלפת מאמרים בין אתרי הלווין שלהם לאתרים אחרים כחלק מתוכנית העבודה שלהם, וגם עושים זאת בהצלחה, ועבור אלו שעושים זאת אין ספק שהשימוש ברשת בלוגים ישראלית כזאת יהיה חסכון עצום במשאבים ובאנרגיה – בעוד התוצאות שיתקבלו ברמת כמות ואיכות הקישורים תהיה לא פחותה, ואף טובה יותר משימוש בשיטות המוזכרות לעיל כאשר ניתן להנות מגיוון משמעותי של כתובות IP ודומיינים שונים מבלי לטרוח להקים עשרות אתרי לווין או לבזבז זמן במשא ומתן עם בעלי אתרים. בהחלט שווה בדיקה, בתור עוד דרך להשגת קישורים קלה (זה עוד לפני שנזכיר Layer 2 וכדומה…)

הרשת כרגע נמצאת בשלבי בטא טסטינג -  רוצים לקחת חלק בניסוי הרשת ולדווח לנו מה דעתכם?  אתם מוזמנים להגיב לשרשור הזה בפורום.

רוצים לקבל הודעה כאשר הרשת תיפתח לציבור הרחב ולהיות הראשונים שיוכלו לנסות?  השאירו את כתובתכם ותקבלו הודעה:

השם שלך (חובה)

הדואר האלקטרוני שלך (חובה)

מה אתם חושבים?  הטרנד שקצת איחר לבוא יצליח גם בארץ? נשמח לשמוע תגובותיכם.

VN:F [1.9.18_1163]

מה דעתכם על הפוסט?

דירוג: 10.0/10 (3 הצבעות )

VN:F [1.9.18_1163]

דירוג: +2 (מתוך 2 הצבעות)

רשת בלוגים Co.il ?! עכשיו יש גם חיה כזאת, 10.0 out of 10 based on 3 ratings


שתפו אותנו בפייסבוק גוגל ובטוויטר!
אהבתם את מה שקראתם? הכניסו את כתובת המייל שלכם
והרשמו לעדכונים כדי שתהיו הראשונים לקבל את המידע שאף אחד לא מספר לכם: