טוב לאחר החג הארוך הגיע הזמן לחזור לעניינים, והעניינים הם בהחלט רבים אז החלטתי להתחיל מאיזו אתנחתא קטנה של כתיבה לפני כאבי הראש המאסיביים של כל שאר העבודה…  טוב, אז אחד הדברים שהתרשמתי שהשאירו המון שאלות פתוחות בעקבות כנס קידום האתרים שהתקיים לפני שבועיים (כאן המקום לומר כמובן תודה למרטין על האירוח והארגון המושלם) הוא אחד הנושאים שדיברתי עליו שנקרא רשתות בלוגים פרטיות , מתוך כמות השאלות הרבה באופן כללי שקיבלתי – מספר נכבד של שאלות עסק בנושא של רשתות הבלוגים ואם ניתן לפרט עליו. כי מתברר שלמרות שלא מדובר בכלי חדש במיוחד הוא אינו מוכר לרוב האנשים וגם אם כן – כנראה שלא מנוצל כראוי.

אמנם בעבר כבר נתתי פה איזה טיזר קטן בנושא עם הסבר לא ממש מפורט מתוך הנחה שמי שזה ממש מעניין אותו ייחפש כבר את המידע הנוסף, ניתן לקרוא על זה בפוסט שנקרא מי מפחד מקניית קישורים אך הפעם החלטתי לתת פה מדריך יותר מפורט למתחיל בנושא כדי להבין באמת מה זה רשתות בלוגים פרטיות – איך זה עובד ומה היתרונות של\חסרונות של השיטה הזאת.


קודם כל הייתי רוצה להסביר בצורה מוחשית את הקונספט הכללי עליו עובדות הרשתות האלו:

בואו קודם כל נתאר מצב כזה כשלב א' – נניח שיש לי 3 בלוגים בנושאים שונים, ויש אדם שאני מכיר גם 3 בלוגים בנושאים שונים אחרים ויש לעוד חבר עוד 3 בלוגים בנושאים שונים אחרים וכך הלאה עד שיש לנו נניח 100 אנשים ו-300 בלוגים שונים בנושאים שונים או חופפים בחלקם, על דומיינים שונים, אחסונים שונים, מקומות שונים בעולם ובעלות שונה – בצורה אמיתית, לא בלוגים ספאמיים אלא ממוקדי נושא נניח ברמה של אתרי לווין, עם קישורים נכנסים ו-PR לפחות של 1 או 2 נניח לצורך העניין.

עכשיו נניח כשלב ב' – שהחלטנו לבנות פאנל ניהול אחד ולתת לפאנל הניהול הרשאה לפרסום פוסטים בכל הבלוגים, בלי לחשוף למשתמש הקצה את הבלוגים בהם הוא מפרסם למעשה, כאשר הפרסום נעשה בצורה אוטומטית כאשר כל מה שצריך לעשות הוא להתחבר לפאנל המרכזי, להכניס פוסט עם קישורים, לבחור קטגוריה ולפרסם – וכך הוא יתפרסם אוטומטית בכל הבלוגים הרלוונטיים לנושא הפוסט שקיימים ברשת ה-300 בלוגים הנ"ל.

ובשלב השלישי ג' - בואו נוסיף לפאנל הניהול המרכזי אפשרות לספין של טקסט כדי שלא יהיה מועתק, אפשרות להוספת בלוגים שלך תמורת זכויות פרסום בשאר הבלוגים, אפשרות לפרסום בתשלום, אפשרות לפרסום ב-Dripfeed של מאמרים, והכי חשוב – בקרת איכות על התכנים שנוספים לרשת ועל רמת הספינים שלהם על מנת שלא להוריד את האיכות של כל הרשת – ומה שנקבל הוא למעשה רשת בלוגים באופן כללי עם היתרון היחסי שמקשה על מנועי החיפוש גם להבין את הקשר בין הבלוגים השונים שמרכיבים כל רשת (בהנחה שבעלי הרשת הקפידו על איכות ולא שכפלו את כל התוכן בין הבלוגים השונים ברשת).

ואם נוסיף לכל זה את ההנחה שהרשת גם גדלה כל הזמן – ושבעליה מוסיפים לה עוד ועוד בלוגים באופן רציף על דומיינים חדשים, אז יסכימו איתי פה כמה אנשים שיש לנו פה נוסחא מאוד מעניינת.

צורות עבודה שונות של רשתות שונות

ישנן מספר צורות עבודה של רשתות בלוגים, כמובן גם שלכל רשת יש את החוקים הפנימיים שלה ואת בקרת האיכות שלה לפי הקריטריונים שלה, ננסה לסקור פה בקצרה את שיטות העבודה השונות הנהוגות ברשתות הבלוגים המוכרות בשוק ונביא לפחות דוגמא אחת לכל סוג:

רשת הבלוגים המצויה – הדרך הפשוטה ביותר להפצה של מאמרים ברשתות בלוגים, ולמעשה זהה בקווים כללים לתסריט שהצגתי קודם רוב הרשת מורכבת מבלוגים בעלי PR1+ שמאוחסנים כאמור במקומות שונים בעולם, עוסקים בנושאים מגוונים, ורשומים על אנשים שונים, השימוש ברשת כזאת הוא מאוד פשוט – משלמים, קוראים מה החוקים פחות או יותר, לוקחים מאמר שמוכן לספין  {כזה|או כזה|או אולי כזה} ופשוט שולחים אותו לרשת בשיטת השגר ושכח – לא ניתן לדעת באיזה אתרים המאמר שלכם אכן יפורסם, תוכלו לראות זאת רק על ידי חיפוש בגוגל אחרי שבוע או שבועיים של טקסט מתוך המאמר שלכם או בדיקה של הקישורים הנכנסים שלכם, אך תוכלו להיות בטוחים שהוא יתפרסם – וכמובן היתרון שבהסתרת הרשת מעיניים בוחנות הוא ברור.
רשת כזאת לדוגמא: UAW

רשת בלוגים פרטית (של אדם פרטי) – אותה גברת בשינוי אדרת רק שבדרך כלל לא יהיה כאן פאנל ניהול מרכזי אלא פשוט תשלחו את המאמר לאדם שהוא הבעלים של הרשת והוא יפרסם אותו עם כלים שלו, ובהתאם להנחיות האיכות שלו בבלוגים של הרשת שלו. במקרה זה מומלץ מאוד  לעשות הפצה קטנה ולראות את איכות הבלוגים על מנת לוודא שלא מדובר ברשת ספאמית מידי שמאשרת גם פוסטים\לינקים בנושאים בעיתייתים – וכמו כן לוודא שישנם בלוגים עם הקשר תוכני אליכם ברשת, אם כי בדרך כלל רשתות כאלו יותר קשות לזיהוי, ובהחלט יצא לי לראות תוצאות מעולות עם שימוש ברשת כזאת.

רשת של תן וקח – שיתוף זה דבר מעולה… לא רוצים לשלם על השימוש ברשתות מסויימות או לשלם פחות ולקבל עוד זכויות פרסום ברשת? מצוין. ישנן רשתות שמאפשרות לכם לפרסם אצלן תכנים בתמורה לכך שתתרמו בלוג לרשת  – תתנו לרשת זכויות פרסום בדומיין שברשותכם שמותקן עליו וורדפרס, כאשר הפרסום הוא בקטגוריה מסויימת ובדרך כלל עליכם לספק בלוג שהוא לפחות עם PR1. מה שיזכה אתכם בנקודות קרדיט (כל נקודה שווה פרסום בבלוג אחד) לשימושכם החופשי, שיטה מאוד נחמדה וגם מבטיחה שיהיו ברשת בלוגים מגוונים של אנשים שונים ומקומות שונים – מה שיקשה מאוד על גוגל לעלות על הקומבינה שאינה שונה במהותה מ"החלפת קישורים" או "החלפת מאמרים" רק בצורה אוטומטית ובמסה גדולה הרבה יותר.
רשת לדוגמא: 1waylinks

פלאגין של רשתות בלוגים – דרך עבודה נחמדה למדי שהיא חצי שיטה של תן וקח וחצי שיטה של קנייה, כלומר התקינו על בלוגים שלכם פלאגין שבעזרתו תקבלו גישה לפאנל הניהול של הרשת ואת האפשרות לפרסם פוסטים אצל אחרים, בעוד אחרים יוכלו לפרסם אצלכם. בדרך כלל יהיה כרוך גם תשלום כלשהו או שיטה אחרת של זיכוי קרדיטים כנגד פרסום פוסטים או משהו אחר (לדוגמא לינקים אוטומטיים בסיידבר).
לדוגמא: Automatic backlink creator

רשתות עם בחירה של האתרים – בניגוד לשיטת הרשת הפשוטה, פה אתם רואים בדיוק מהיכן יגיע אליכם הקישור, ויותר מזה – אתם פשוט עוברים על רשימה ובוחרים מאיזה בלוגים אתם מעוניינים להוציא אליכם את הקישורים (כלומר לפרסם בהם פוסטים) רצוי מן הסתם שהפוסט גם יהיה מקורי ולא פורסם לפני כן ברשת הזאת, היתרון בשיטה זו שהיא מאוד נוחה ומאפשרת בדיקה של איכות הבלוגים בהם אתם מפרסמים. לאחרונה מצאתי כמה שירותים מאוד איכותיים כאלו, נרחיב עליהם את הדיבור בהמשך שכן אני מעוניין להרחיב כמה פוסטים על נושא של רכישות קישורים מתקדמות וזולות.
לדוגמא: Blogging underground

רשתות סינדיקציה של תוכן – זוהי בעצם רשת שהיא לא רשת אחת, אלא שירות שמפיץ את המאמרים שלכם לכמה רשתות שונות במכה על ידי שימוש בחשבון אחד – פעולה שחוסכת לכם עלות רצינית של הרשמה לכמה רשתות, החסרון הוא שצריך לעשות ספין מאוד איכותי על מנת שמאמר שמופץ ברשת סינדיקציה של 50K בלוגים יהיה אפקטיבי, טוב תמיד אפשר להמנע מזה על ידי הפצה של עוד כמה פוסטים… ישנם לא מעט נותני שירות שיבצעו זאת עבורכם מהחשבונות הפרטיים שלהם באיזור ה-WSO או ב-FIVER – זכרו רק לבקש Proof Of Submission .
רשת סינדיקציה לדוגמא: Article Samurai

רשתות פנימיות (בבעלות של פורומים או "חברי מועדון" אחרים) -  ישנם כל מיני פורומים שבנו רשתות בלוגים במיוחד עבור חברי ה VIP שלהם עם כל מיני חוקים להצטרפות לדוגמא – חובה על כל מצטרף לתרום שלושה בלוגים לרשת ושסכום ה-PR של שלושת הבלוגים יהיה לפחות 5. וכמובן מי שעובר את שלב הסינון זוכה לזכויות פרסום ברשת – שלרוב תהיה רשת איכותית עם בקרה די צמודה, מה שמן הסתם יגרור גם תוצאות לא רעות.
לדוגמא: BHW Junior VIP

 

למה צריך לשים לב כאשר משתמשים ברשתות בלוגים?
ישנן כמה נקודות שיש לשים לב אליהן כאשר בונים קישורים לאתרים שלכם בעזרת רשתות בלוגים -
1) לוודא שאכן נוספו לכם קישורים במקרים שהשתמשתם ברשתות שלא מדווחות לכם על מיקומי הפרסומים של הפוסטים, פשוט לבדוק את הקישורים הנכנסים לאחר כמה שבועות ולראות את האתרים החדשים.

2) להשתמש במספר גדול של רשתות שונות – מסיבות מובנות של גיוון ואבטחה, תוכלו לקבל קישורים ממספר רב של דומיניים עם נושאים רלוונטיים.

3) לא לשכוח שפוסט נמצא היום בדף הראשון ועוד שבועיים יהיה בדף פנימי מאוד, אז מומלץ לפרסם באופן קבוע פוסטים ברשתות השונות איתם אתם בוחרים לעבוד.

וכמובן יש עוד כמה דברים אבל אין לי כוח להרחיב את הנושא הזה עכשיו, אולי נעשה פוסט המשך לעניין הזה.

לסיכום: רשתות בלוגים זאת אחת הדרכים המועדפות עלי אישית לפחות היום לקבל קישורים מתוכן רלוונטי יחסית איכותי ולא מחוות תוכן שפג תוקפן כמו אתרי המאמרים -  ומדובר בכלי מאוד עצמתי אם יודעים לנהל את השימוש בו נכון ובצורה רחבה ועקבית, ואף ניתן לנצלו כאסטרטגית בניית קישורים כמעט בלעדית במקרים רבים. וגם לעשות זאת בעלויות נוחות למדי. מקווים בקרוב לראות גם רשתות כאלו לשימוש הכלל בעברית… מי יודע.

מי שמעוניין ברשימה של רשתות מוזמן לעיין בפוסט הזה אצלנו בפורום:
http://www.tech-seo.net/viewtopic.php?f=3&t=369
כמובן שנהיה יותר משמחים לקבל תוספות לרשימה הזאת!

VN:F [1.9.18_1163]

מה דעתכם על הפוסט?

דירוג: 0.0/10 (0 הצבעות )

VN:F [1.9.18_1163]

דירוג: 0 (מתוך 0 הצבעות)


שתפו אותנו בפייסבוק גוגל ובטוויטר!
אהבתם את מה שקראתם? הכניסו את כתובת המייל שלכם
והרשמו לעדכונים כדי שתהיו הראשונים לקבל את המידע שאף אחד לא מספר לכם: