האמת פה יש לנו עוד מחדל, כלומר במילים אחרות – עוד תוכנה ששכחתי לכתוב עליה בכל החודשים האחרונים וזאת למרות שהיא בין התוכנות הבהחלט יותר חביבות עלי, שימושית במיוחד, קלה מאוד, יעילה מאוד ולא ספאמית בכלל אפילו, שאישית יוצא לי לעשות בא לא מעט שימוש והיא בהחלט תופסת מקום של כבוד בסדר העבודה של אתרים חדשים שלי בחו"ל. והאמת אני חייב לציין איך נזכרתי בה פתאום עכשיו – פשוט בימים האחרונים יצא לי לקרוא בצירוף מקרים מעניין כמה הצעות\בקשות של שירותים כאלו של רישום לאינדקסים בארץ ובחו"ל מה שבהחלט הזכיר לי להעלות פה את הנושא לראשונה.

אך לפני שניגש לתוכנה עצמה נקדים ונאמר – מי לא זוכר את הימים של פעם, ממש פעם ככה לפני מעל לעשר שנים, שנות הפריחה של האינדקסים כשהם היו הדרך העיקרית למצוא מידע באינטרנט ומנועי החיפוש עדיין לא היו סגורים על עצמם. או השנים המאוחרות יותר של לפני כמה וכמה שנים בהן רציתם לקדם את האתר שלכם? אין בעיה קומבינה עם אחד העורכים ב DMOZ, רישום לרשימת האינדקסים הישראליים וכבר תפסתם לכם מקום טוב בדף הראשון על המילה שלכם ואיזה PR2 רק בגלל שהיה לכם קישור מהאינדקס של נענע.


מאז השתנה דבר אחד או שניים – והאינדקסים הם מזמן לא מה שהיו, והייתי מגדיר אותם היום בתור איזה פעולת צ'קליסט כזה ש"למה לא לעשות אותה אם אני יכול לעשות אותה בלי להקדיש לה זמן?" – אפילו שהתועלת שלה לא ברורה לכאורה למי שנכנס לתחום בשנה שנתיים האחרונות, כיום יש בעולם מאות אלפי או מליוני אינדקסים שונים מבוססים על מערכות קוד פתוח שונות ומשונות בעיקר PHP LINK DIRECTORY או בקיצור PHPLD ועוד כל מיני ומיני מערכות כאלו, בארץ – כאילו עמד הזמן מלכת נשארו עדיין משהו כמו 100 אינדקסים ונראה שחדשים לא מוקמים עוד, אם כי חיפוש קצר בשילוב של Footprin יעלה לכם גם כמה ספריות PhpLD אבל ממש מעט. בעיקר בגלל שמאז עידן מנועי החיפוש נראה שערכם של רוב האינדקסים – חוץ מכמה גדולים ואיכותיים במיוחד שהם גם ממוקדי נושא, ירד פלאים. הייתי אפילו מגדיל ואומר שרובם מוגדרים כחוות קישורים וחלקם אף הם AutoApproveים, מצד אחד – מה שבטח ולא מוסיף יותר מידי לאיכות שלהם. או מתים לגמרי מצד שני – ואיש לא מאשר בהם אתרים חדשים.

אז למה אני דווקא כן עדיין שולח אתרים חדשים (בחו"ל לפחות) לרישות באינדקסים?

  • קודם כל – קישור זה קישור.
  • קישור מקטגוריה רלוונטית זה עוד יותר קישור (אפילו שבדרך כלל בקטגוריה הרלוונטית יש עוד אלף קישורים רלוונטיים לאתרים אחרים)
  • קישור מאינדקס הוא קישור קבוע – ולא הולך לשום מקום בשנים הקרובות אפילו אם האתר שלכם נדחף קצת למטה ברשימה תחת ערימה של אתרים אחרים.
  • קישור מאינדקס הוא קישור לא ספאמי יחסית – תלוי כמובן באינדקס בו הוא ממוקם אך עושה רושם שגוגל מתייחסים לקישורים האלו בסלחנות אולי אפילו מתוך רחמנות על הטרנד שחלף לו מן העולם.
  • קישורים מאינדקסים הם מאוד נחמדים לגיוון פרופיל הקישורים על מנת להראות שהאתר שלכם הוא WhiteHat והייתי ממשיל אותו להוספת מלח לאוכל – הוא עוזר להרגיש את הטעם של שאר המרכיבים בפרופיל שלכם.
  • קישור מאינדקס יכול בטעות אפילו להביא לכם טראפיק
  • והכי הכי חשוב אחרי כל הדברים האלו – אפשר להשיג אותו בקלות ובצורה אוטומטית!

וזה מה שמביא אותנו אל המטרה שבשבילה התכנסו פה היום, ישנה תוכנה באמת באמת חביבה שנקראת Sliq Submitter שעושה את הפעולה הזאת במיוחד בשבילכם. מה היתרונות שלה? מייד ננסה לפרט.

התוכנה מגיעה עם רשימה מובנית של מעל 2000 אינדקסים בעיקר כאלו המבוססים על מערכת PhpLD אליהם ניתן לשלוח את האתרים שלכם בצורה אוטומטית לגמרי לאחר הגדרה פשוטה ביותר של פרוייקט.

האינדקסים ברשימה  מגוונים עם PR שנע בין 0 ל-6, חלקם בעלי אישור אוטומטי (מן הסתם פחות איכותיים) וחלקם באישור ידני הדורש לא מעט המתנה עד שהאתר שלכם עולה ב-"live".

כמובן שניתן להגדיר שירות של שבירת קפצ'ות לתוכנה כדי שהתהליך יהיה חלק לגמרי.

התוכנה יודעת לזהות לבד את הקטגוריות של האינדקסים המתאימות עבור האתר שלכם על ידי מילות המפתח שתוסיפו – ובמידה ולא נמצאה הקטגוריה הרלוונטית לשאול אתכם מה אתם רוצים או לדלג על האינדקס לבחירתכם או סתם להגריל איזה קטגוריה.

ניתן להוסיף לתוכנה כמה אינדקסים שרק רוצים, בעזרת Footprint פשוט ניתן לאסוף עם Scrapebox רשימת אינדקסים ענקית ולהוסיף אותה לתוכנה ככה שתוכלו להעלות גם אל 20 אלף אינדקסים בנוסף ל-2000 שמגיעים מובנים בתוכנה. התוכנה יודעת לסנן לבד את האינדקסים הכפולים שהוספתם ואת השאר  שמתאימים לשליחה "אוטומטית" על ידי התוכנה וכאלו שמתאימים לשליחה "חצי אוטומטית" – כלומר שהמשתמש צריך ללחוץ על כפתור שימלא את פרטי האתר שלו בהרשמה לאינדקס.

בניגוד לרוב תוכנות ה-AutoSubmitter למיניהן, לתוכנה הזאת יש אחוזי הצלחה מעולים אולי בסביבות ה-75% – 80% הצלחה על רשימה שעברה סינון על ידי התוכנה.

מיותר לציין שלתוכנה יש מנגנון מובנה לבדיקה ואימות המיילים של אישורי ההרשמה לאינדקסים ככה שכמובן שאין צורך לאשר ידנית 10K מיילים. התוכנה תעשה זאת במהירות לבד.

לתוכנה יש אפשרות מובנית לעבור על רשימת האינדקסים עבור פרוייקט מסויים שלכם שהגדרתם והרצתם כבר ולבדוק באילו אינדקסים אכן נמצא הקישור שלכם, נחמד לבדוק את הפרוייקט אחרי שבוע ולראות כמה אינדקסים עוד אישרו את האתר שלכם, כמובן שמומלץ להכניס פרטים אמיתיים ולא ספאמיים על מנת להגדיל את אחוזי האישור שלכם באינדקסים השונים. את כל הנתונים ניתן לייצא כמובן אל קובץ CSV -  כל פעם שתראו מישהו שמוכר שירותים של רישום לאינדקסים בחו"ל עם הגשת דו"ח , שלא יהיה לכם ספק באיזה תוכנה הוא השתמש כדי לבצע את הרישום. התוכנה Sliq Submitter היא הסטנדרט בתחום הזה.התוכנה תומכת ב-Spintax מצוי, כי {ברור|מובן מאליו} שאינכם {רוצים|מעוניינים} לרשום את האתר שלכם לאלפי אינדקסים עם אותו התיאור ואותה הכותרת.

התוכנה מאוד קלה לשימוש, ולא צריך יותר מכמה דקות על מנת להשתלט על האפשרויות שלה – יצירת הפרוייקט דורשת לא יותר מכמה לחיצות והשליחה עוד לחיצה אחת, אין איפה ללכת לאיבוד.

פקטור המחיר הוא סביר פה לגמרי גם כן, כ- 50$ לשנה או חינם למנויי IMG, כרגיל… אגב יש תוכנה חינמית שעושה עבודה דומה, הרבה פחות משוכללת שנקראת Power Submitter אפשר להוריד אותה אצלנו בפורום אבל אני ממליץ ללכת על האמיתית.

בנימה אישית אני חייב להוסיף שלא פעם ולא פעמיים, זלזלתי בסוג הקישורים הזה – ולא פעם ולא פעמיים יצא לי לראות תוצאות לא רעות לאחר שהוספתי גם את הפן הזה לפרופיל הקישורים של אתר מסויים, החיסרון העיקרי של השימוש בסוג זה של קישורים הוא שלוקח להם המון זמן לעבור אישור באינדקסים וגם לאחר שהם עברו אישור לוקח להם עוד לא פחות זמן להתאנדקס על ידי גוגל, אבל מצד שני החסרון הזה הוא גם הייתרון ככה תוכלו להבטיח לעצמכם Dripfeed של קישורים מאינדקסים לאורך תקופה ארוכה ולחסוך לכם מאמץ ותכנון בניגוד לתוכנות אחרות שיוצרות כמויות לא טבעיות בעליל של קישורים. אפילו קיימת סברה שאומרת שקישורים מסוג זה סייעו להגן על אתרים מפני קישורים לא טבעיים בעליל שנוספו בהמשך בשל האיזון שהם יצרו (לא להכנס לדיון על זה זאת סתם סברה עקב כמה תצפיות) בקיצור, למרות שבד"כ אני נוטה שלא להמליץ יותר מידי במקרה הזה אני בהחלט ממליץ על הכלי – יכול לחסוך הרבה זמן וכאב ראש.

וכן אני יודע שרבים פה משתמשים בשירותים של הודים לעשות את הפעולה הזאת – ובשביל מה אני פה אם לא בשביל ללמוד וללמד איך ניתן "לחסוך זמן כסף וכאב ראש" כפי שאמר לי פעם Black Jack . וזאת בהחלט הזדמנות לחסוך גם את העלות הזאת אחת ולתמיד.

מה אתם אומרים על קישורים היוצאים מאינדקסים? מועיל או לא? נשמח לשמוע את דעתכם!

VN:F [1.9.18_1163]

מה דעתכם על הפוסט?

דירוג: 4.0/10 (3 הצבעות )

VN:F [1.9.18_1163]

דירוג: +1 (מתוך 1 הצבעה)

רישום לאינדקסים? Sliq Submitter, 4.0 out of 10 based on 3 ratings


שתפו אותנו בפייסבוק גוגל ובטוויטר!
אהבתם את מה שקראתם? הכניסו את כתובת המייל שלכם
והרשמו לעדכונים כדי שתהיו הראשונים לקבל את המידע שאף אחד לא מספר לכם: