טוב למי שלא קרא את החלקים הקודמים ולא יודע על מה מדובר, אז בגדול התחלנו פה ניסוי מעניין לראות האם ניתן להזיק למיקומיו של אתר בעזרת כמויות מטורפות לגמרי של קישורי ספאם, כדי שלא יהיה צורך להתחיל מהנקודה הזאת אז קודם כל מי שלא מכיר את העניין שיתחיל מקריאת הפוסטים הקודמים בנושא לפי סדר הופעתם כאן:

מקרה מבחן: הפלת אתרים עם קישורי ספאם!
טוב יש לנו זוכה!
עדכון בנושא הניסוי "נזק עם קישורים"

לאחר שהתעדכנתם בפרקים הקודמים אם לא הייתם מעודכנים עד עכשיו, אפשר להמשיך.  לא נרחיב יותר מידי בדיבורים שאף אחד לא רוצה לשמוע כי כולם מבקשים ממני כבר עדכונים בנושא, אז נעבור מייד לסטטוס מיקומים וקישורים, נתחיל עם נושא הקישורים, קודם כל אני חייב להגיד שתוצאות המעקב לא היו כל כך מדוייקות ואף מעט תלושות מהמציאות במקרה של האתר הזה בגלל אמצעי בדיקה שונים ששימשו עבור הבדיקות של הקישורים. אך ננסה להביא כמה ראיות כדי להחליט באמת מה הסטטוס.קודם כל, בנושא הקישורים אפשר לראות בקלות שהייתה צמיחה מופלאה בכמות הקישורים שלו לאורך זמן, אבל אז תוכנת המעקב שלנו Zefo התחילה לבדוק את הקישורים בעזרת API של SeoMoz במקום ה-Api של Yahoo Site Explorer שנסגר החודש ולכן לצערנו אין יותר נתונים של קישורים כי SEOMOZ שווים לתח** ומשום מה לא מסוגלים לזהות קישורים גם אם הם יבעטו להם בפנים:

 לכן לצערנו אין לנו נתונים נורמליים על כמות הקישורים הנכנסים מאז השלב שהוחלף ה-API אבל אפשר לראות בבירור לפחות עד היכן שניתן שהשיטה עובדת ושהאתר צבר קישורים בקפיצות גדולות למדי, ומאז עבר עוד הרבה זמן…

ובכל מקרה אז רק נאמת את המשך המגמה עם בדיקת קישורים ידנית בעזרת יאהו:

אנחנו יכולים לראות פה אינדיקציה ברורה לכך שהאתר המשיך לצבור עוד המון קישורים. ואם תבדקו בעצמכם תוכלו לראות לבד את איכות הקישורים פחות או יותר, מראה מאוד מלבב זה בטוח.

ועכשיו לנושא המיקומים, פה יש לנו כמה גרסאות שנצפו בבדיקות ידניות ובדיקות אוטומטיות, כאשר מוצגות לנו שתי גרסאות לא בדיוק זהות:אנחנו יכולים לראות שבתאריך ה-19 לחודש נצפתה ירידה במיקומים של האתר בעוד ב-24 לחודש נצפתה עוד ירידה של המיקומים כאשר ב-25 נצפתה פתאום עלייה של האתר למקום 1 בשתי התוצאות?!  , לא הגיוני.

בבדיקה ידנית נראה שזה לא בדיוק מה שהיה אלא אולי קפיצה רגעית, בדיקה בדטא סנטר שונה או משהו בסגנון. בכל מקרה בבדיקה היום בבוקר עם כלי ידני יותר אני רואה את התוצאות הבאות: ובבדיקות שערכתי עם כלים אחרים אף ראיתי תוצאות שונות שרובן הציבעו על כך שלפחות אחד מהביטויים כבר אינו בדף הראשון בביטוי החיפוש הנתון שלנו. בקיצור בין אם הוא עלה ובין אם הוא ירד מבחינתנו זה סימן מובהק לאיזה כיוון הניסוי הולך, וזה סימן טוב.

מה הכוונה?

1) אנחנו מייד מבינים מזה שהקישורים משפיעים – רואים חוסר יציבות, האתר עולה, יורד, מיקומים משתנים בבדיקות שונות, בבסיסי נתונים שונים וכו'. זה בטח לא משהו שגוגל אוהב יותר מידי. או לפחות אפשר להניח שהוא מנסה לשקלל את המיקום המגיע לו מחדש.

2) אם הוא באמת עלה למיקום יותר טוב בעזרת קישורי ספאם – אז העתיד שלו ברור, מה שעולה מטאורית גם ירד מטאורית.

אם כך שהייתי אומר שיש למה לצפות, ונמשיך לעקוב.

ובכלל סיכום של מה היה לנו איתו מבחינת הקישורים שהוא מקבל עד פה?

בעצם לא המון חדש מאז העדכון הקודם אלא רק המשך של הדברים:

1) המון קישורי Xrumer במשך 24.7 מאז תחילת הניסוי ועד עכשיו (ועדיין ממשיך)
2) קישורי ScrapeBox
3) קישורים של No Hands SEO – רצים ברצף כבר מעל שבועיים רצוף.
4) כמה אלפי קישור סימניות עם BMD
5) מלא תוכן זבל וגלגלי קישורים עם  LinkWheel Bandit נבנו אליו אלפי בלוגים.
6) את כל הקישורים שנבנו אליו עם תוכנות אחרות – בצורה אקראית נוספו לרשימת ההפגזות של ה-Xrumer כלומר שיש לו כמה שכבות קישורי ספאם.

והכל כמובן נעשה על מגוון של אנקורים שונים ומשונים ומדי פעם הוחלפו הטקסטים המוספנים בטקסטים אחרים. האמת השבוע כבר נמאס לי להתעסק איתו אז אני פשוט נותן לזה לרוץ אוטומט לגמרי ומה שיהיה יהיה.

בעיה שחשבתי עליה בניסוי

הבעיה העיקרית שעליתי עליה באמינות תוצאות הניסוי הזה היא שמדובר בנישה לא מחופשת ולמעשה נישה לא פעילה – כלומר שקשה לצפות את ההתנהגות של גוגל אל קישורים בנישה הזאת מכוון שאין מקדמים פעילים או מתחרים פעילים שפועלים בה, לכן יכול להיות שבהעדר קישורים איכותיים לאתרים המתחרים, גוגל יחליט שגם קישורי הספאם הם טובים מספיק בשביל להחזיק את האתר.

בקיצור, ממשיכים לעקוב ונראה מה יהיה…

מה דעתכם? לאן הניסוי הזה הולך בינתיים ומה יהיו התוצאות? יש הצעות לשיפורים? השמיעו את דעתכם!

VN:F [1.9.18_1163]

מה דעתכם על הפוסט?

דירוג: 0.0/10 (0 הצבעות )

VN:F [1.9.18_1163]

דירוג: 0 (מתוך 0 הצבעות)


שתפו אותנו בפייסבוק גוגל ובטוויטר!
אהבתם את מה שקראתם? הכניסו את כתובת המייל שלכם
והרשמו לעדכונים כדי שתהיו הראשונים לקבל את המידע שאף אחד לא מספר לכם: