אל תשאלו מה קרה לי -  לפני כמה ימים קמתי לי בבוקר עם הרגשה!  נחתה עלי ההשראה והרגשתי פתאום אהדה גדולה למאט קאטס, כן, כן, לא פחות ולא יותר. התפקיד שלי זה לעזור לגוגל לנקות את עצמו מכל מיני תועבות לא רצויות שמופיעות בראש תוצאות החיפוש – ואני בטוח שלא במתכוון (כן? שלא יהיה אי הבנות) בתוצאות החיפוש שניתן להגדירן כהרבה יותר גרועות מקישורי scrapebox  שדירגו אתרים למקום הראשון, אבל מה, מאט עם חולצת הפיירפוקס שלו היה כנראה עסוק מידי עם פינגווין המחמד שלו מכדי לטפל בדברים שאנחנו באמת לא רוצים לראות בגוגל….

לאן נעלם קידום האתרים השלילי?

שמתם לב שיש איזה נושא שגוגל הצליחו פשוט להעלים מסדר היום בעזרת לוחמה פסיכולוגית איכותית ובעזרת הפיקציה שנקראת ה disavow tool (ואני מאלו שדווקא כן האמינו בו ומיהרו לנסות אותו כדי להפיק ממנו תועלת)?
אז לגבי הקידום השלילי שהיה עד לפני כמה זמן שיחת היום מה נסגר איתו היום? כן עובד? לא עובד? ואחרי כל העדכונים שכל מטרתם היא לפגוע בנושא הקישורים הנכנסים למה שלא יעבוד בעצם? לכאורה הוא אמור להיות הרבה יותר קל היום מאשר אי פעם כאשר כל קישור וחצי שאנחנו עושים רק מטביע את האתרים כמו משקולת.

הערה: לאחר כתיבת הפוסט ראיתי שהנושא קצת עלה לדיון ב-SEL ו-SER אבל זה לא מעניין.

ועוד משהו מעניין – שימו לב למשהו שראיתי במצגת הזאת ,  שקופית 4.  בה מוצג הדף הזה של גוגל שעוסק בשאלה  "האם ניתן לפגוע במתחרים":

http://support.google.com/webmasters/bin/answer.py?hl=en&answer=34449

הועלתה שם נקודה מעניינת -  עד מאי 2012 התשובה שהופיעה שם  לשאלה האם ניתן לפגוע במתחרים הייתה: "כמעט אין שום דבר שמתחרה יכול לעשות כדי לפגוע באתר שלכם".

ואילו לאחר מאי 2012 גוגל שינו את הנוסח: "Google פועלת רבות כדי למנוע ממנהלי אתרים אחרים להיות מסוגלים להזיק לדירוג שלך או להסיר את האתר שלך מהאינדקס שלנו."

מעניין למה.

תעלומת הקישורים מרוסיה
ובוא ננסה להרחיב את השאלה לעוד טרנד שהיה חם בשנים האחרונות בקרב המקדמים ואף דיברנו עליו לא פעם ולא פעמיים כאן בבלוג ואף הוכחנו לא פעם את הצלחת השימוש בו – הקישורים מרוסיה, איך הם עדיין עובדים היום, כלומר, אם הם עוד עובדים בכלל? (אני הפסקתי לעבוד איתם לפני זמן די רב כשראיתי שהם די איבדו את ערכם החיובי בעקבות חשיפת יתר בעולם, בחלק מהמקרים לפחות)

את השאלה הזאת אני שואל  לאחר שקיבלתי כמה התראות על "קישורים לא טבעיים" אל אתרים שיצרו קישורים כאלו, ואף הצלחתי להוציא חלק מן האתרים מעונש (כלומר לקבל Revoked בבקשת Reconsideration) מגוגל בעזרת פעולה פשוטה של הסרת הקישורים מרוסיה והגשת בקשה עם שלל דוגמאות – אז אני לא יודע מה אתכם, אבל אני רואה פה ניסוי מתבקש שאמור לתפוס לנו כמה ציפורים במכה אחת – האם נצליח היום, לאחר כל הפינגווינים, בשנת 2013 לחפף אתר מגוגל (לפחות את האנקורים המותקפים) רק בעזרת קישורים ירודים מרוסיה? וגם אם נניח שהוא אתר ותיק למדי? ואגב תודה לאלון על הרעיון למקד את הניסוי בקישורי רוסיה, מעולה!

אז כדי לענות על שאלות אלו עבדכם הנאמן יצא לבדוק את השטח!

העלילה משתפרת – וכפי שזכור לחלקכם שעוקבים אחרי הבלוג מזה זמן רב, מה שהיה צוואר הבקבוק הרציני בהכנות לביצוע ניסוי Negative SEO היא העובדה שצריך אתר שיתנדב לניסוי, בעבר כיוונתי לאתרי מחבלים או נאצים, אבל הפעם אמרתי למה ללכת רחוק? בישראל יש לנו מספיק חלאות שלא תהיה לי שום נקיפת מצפון אם בטעות אגרום להן נזק… (וירטואלי כמובן) לשמחתי מצאתי אתר שכולי תקווה שלא יחסר לאף אחד בתוצאות החיפוש. ותיזהרו לא לקבל שוק, את הכתובת שלו אני לא מתכוון לרשום פה זה בטוח, אז תראו בתמונה:

siteמדובר על אתר שבחזות תמימה ומשחקי מילים ומניפולציות מנסה לתת הכשר אידאולוגי לפדופיליה של חבריו, כשהם מציגים חזות "חוקית" לכאורה של  "מותר לנו לחשוב ולדבר, אבל לא לעשות ולכן אנחנו לא עבריינים", ולא מהיום, אלא כבר לפני שנים יצא לי להתקל בו ולאחרונה נזכרתי בו שוב בגלל שהוזכר בצינור לילה או משהו כזה לפני כמה ימים – ולכן זכה מייד לכרטיס בשורה הראשונה בניסוי שלנו, מכוון שמדובר באתר מאוד ותיק – וממוקם בביטויים עם בערך 0 תחרות המשימה אפילו מאתגרת יותר לשכנע את גוגל שהוא לא צריך להיות במיקום בו אין לגוגל ממש מי שיחליף אותו…  אבל אנחנו שמחים להיות אלו שיתנדבו למשימה לנסות ולשכנע את גוגל שהאתר הזה הוא אפילו יותר גרוע מפדופיל עבור גוגל – הוא ספאמר!  שכן פדופיל יכול להיות במקום ראשון בעולמו של גוגל, אבל ספאמר לא.

קודם כל נסתכל על קצת נתונים טכניים יבשים של האתר -
ותק: לגבי גיל האתר עצמו אני לא בטוח,  אבל הדומיין עצמו עתיק ונרשם בשנת 1995, לפי Web Archive אין לו הסטוריה – אבל באופן אישי ראיתי אותו לפני כמה שנים אז אני יודע שהוא היה שם, האתר היה פעיל תחת דומיין אחר (תריצו חיפוש על זה בגוגל תראו את כל האייטמים בחדשות על זה) ולאחר מכן הדומיין הופנה לדומיין הזה שהוא יחסית חדש, לכן רוב הקישורים נמצאים על הדומיין הקודם.
פיאר: יש לו 1.
קישורים נכנסים: בדומיין הנוכחי – לא ספרתי אבל כל הכלים הראו שלא הרבה, למעט כמה כתבות שנעשו עליו ולא ממש קישרו לאתר ועוד כמה קישורים מפורומים של מנוולים כמוהם בעולם, לדומיין הקודם דווקא יש כמה מאות דומיינים מקשרים ולכן ייתכן שיהיו לו כמה קישורים חזקים, לא עשיתי REVIEW עמוק.
אנקורים ואיכותם:  לא קיימים או לפחות לא ניכרים -  עבור הדומיין הקודם 100% מהאנקורים זה שם הדומיין וכו', נצטרך להפר את זה, שכן כל הקישורים תקפים לדומיין הנוכחי.
מספר דפים מאונדקסים: מעל 1000, יש לאתר פורום שצריך להשתיק.
הערכת טראפיק: לא מצאתי נתונים.
רמה כמות וסוג התוכן: כמה מאמרים,  בלוג ותיק מאוד ופורום פעיל – הרבה UGC.
מתחרים:  תודה לאל אין.
סושיאל:  אין חברים.
שונות:  קיבל כמה פעמים חשיפה בתקשורת, לא נראה שזה ממש הביא לו קישורים טובים.

לסיכום -  לא נראה שמדובר על בראנד גדול וחזק במיוחד, וככל הנראה מועמד אידיאלי להדחה, אם כי יש לו ותק גדול מאוד ולא מעט קישורים טבעיים שמגיעים מהדומיין הקודם על טווח של שנים רבות למדי.

ונעבור להגדרת המטרה: לראות אם גוגל יפלטר את האנקורים המותקפים או שפשוט יתעלם מהם – תוך פרק זמן כלשהו או בעדכון כלשהו שיבוא עלינו לטובה.
האמצעי בו נשתמש במקרה זה הוא יצירת כמות קישורים מרוסיה (בהמשך סרגיי הציע שגם נוסיף אולי קישורים מהתוכנה GSA SE Ranker, למי שלא מכיר, אחת מתוכנות הספאם המבריקות שקיימות היום) שתעלה בהרבה על מספר הקישורים שיש כרגע לאתר ובצורה שכבר יצא לנו לראות לא פעם כיצד אתרים נענשים כאשר בנו לעצמם קישורים בצורה כזאת. ולכן ברמה התיאורטית אני לא רואה סיבה מדוע שאתר זה לא יטופל אחרת לאחר זמן מה.

זה כמובן ייקח קצת זמן, אבל עבור מצווה כזאת אני מוכן לפנות זמן בשפע, מה שאני הולך לעשות הוא כזה:
1. להוסיף מכה ראשונית של קישורים מאתרים ברוסיה בקנייה זולה למדי כאשר האתרים צריכים לעמוד בפרמטרים הבאים והמאוד לא מחמירים:
א. להיות מאונדקסים בגוגל לפחות עם עמוד הבית.
ב. לא משנה הפיאר וכו.
ג. בכל אתר יהיה מקסימום של קישור יוצא אחד אל האתר שלנו (קישור אחד פר דומיין\סאב דומיין)
ד שיהיו כמה שיותר זולים ומזובלים זה לא משנה – בד"כ המחירים בין  0.01 – 0.05 ללינק, בגדול הרכישות יתבצעו אקראית ללא בדיקה של האתרים המקשרים למעט האינדקוס  (מיותר לציין שחלקם נגועים בוירוסים או בשאר תכנים של שכונות רעות, לכן לא הייתי משוטט בהם יותר מידי בלי אנטיוירוס עדכני)

איכות

Yeah Baby This is Quality!

רק את הטוב ביותר!

מגיע לכם רק את הטוב ביותר!


2. להוסיף כל שבוע \ כמה ימים עוד כמות נכבדה של קישורים לפי זמינות האתרים והתקציב והסבלנות שתהיה לי להכניס אנקורים בעברית – שזה סיפור מתיש וארוך.
3. כל הקישורים יצאו אל האתר באנקורים מדוייקים המופיעים בשתי התמונות המצורפות כאן – בהם "האתר" הנ"ל ממוקם במקום הראשון מזה זמן רב מאוד, אפשר לומר שהוא אף נחשב "לאוטוריטה" בתחומו (אם ראיתם עוד מילים מעניינות עדכנו אותי, נלך גם עליהן):

Bastards

bast2
4. ניטור של התוצאות ובכלל מעקב אחרי ביצועי האתר בכל מיני מיים לאורך זמן.
5. אולי אם יהיה זמן וכוח נוסיף קצת גיגים מפייבר – וכפי שציינתי אולי גם קישורים של GSA, אם יתווספו דברים אדווח על כך בכתבות ההמשך.

חוקים נוספים שחלים על הבדיקה:

  • מי שרוצה לתרום קישורים מחשבון ה mainlinks / sape / buksa שלו, או גיגים, אקסרומר, או כל דבר אחר שלא דורש מאמץ ויכול לסייע \ להזיק – שידבר איתי ונארגן את זה ונדאג לתת קרדיט.
  • סכום ההוצאה המקסימלי עדיין לא הוחלט אבל נחשוב על זה – לפי חישוב נראה שבסביבות 50$ לחודש, יספיקו לי לכמה אלפי קישורים נחותים במיוחד ממזרח אירופה בתשלום ריטיינר.
  • משך הניסוי עדיין לא הוחלט אבל לא יהיה פחות מ-3 חודשים, אם יהיו עוד פינגווינים או עוד עדכונים בדרך, מה טוב.
  • כל פעם שאצבור מספיק מידע אפרסם פוסט עדכון וכמובן בסוף פוסט סיכום, לטוב או לרע,  אחליט שהניסוי נגמר מתי שהאתר יעוף או מתי שיימאס לי אם הוא לא ייעוף.

אבל עכשיו ברצינות, ומה בעצם משיגים מהשקעה במקרה מבחן כזה ומה נוכל ללמוד מזה בעצם?
אז זה פשוט מאוד – אם האתר עף:

  1. נחזור להניח את ההנחה ולהחזיק במסקנה שקידום אתרים שלילי הוא עדיין בעייה קשה מאוד, רק שגוגל הצליחו לטאטאה מתחת לשטיח.
  2. ייתכן ושנוכל גם להסיק שהוא יותר קל לביצוע בעידן הפינגווינים ושאר עונשי קישורים (אם פתאום נראה שזה היה קל במיוחד או בסמוך לעדכון ידוע כלשהו)
  3. וכמובן מרוויחים מצווה גדולה על זה שלקחנו את החוק לידיים ונכנסו לאן שמאט קאטס לא נמצא – וצמצמנו את נוכחותם של גורמים שאינם רצויים – לא בתוצאות החיפוש, ולא בעולם בכלל.

ושימו לב לזה – וזה חשוב – אבל מצד שני במקרה של כשלון הניסוי (כלומר האתר לא זז משום מקום):
אם חשבתם להסיק מסקנות שקידום שלילי לא עובד בשל אי-הצלחה אפשרית אז תחשבו שוב – מכוון שהסיבות האפשריות לתוצאה בה האתר לא עף הן רבות מידי ויכולות להיות לדוגמא: גוגל חכם, האתר חזק, או האתר ותיק, האתר לא נבדק והוענש ידנית, הקישורים לא הספיקו או היו מסוג לא נכון, לקישורים גם ככה יש כבר ערך מאופס, הביטויים לא תחרותיים מספיק כדי שיהיו תחת פיקוח הפילטרים הנכונים (יש לי גם כמה מילים כאלו בכל מיני מקומות) ועוד רשימה ארוכה של סיבות פוטנציאליות לאי תזוזה זמנית של האתר.

בקיצור מהצלחה נלמד שקידום שלילי עדיין עובד יופי. אבל מכשלון **לא נלמד**. שקידום שלילי לא עובד, ובכל מקרה למי אכפת, כיף זה בטוח יהיה, ובמקרה זה, אני אישית אשמח מאוד אם זה יצליח, ואם זה לא יעבוד נעביר את זה לשלב של "איך מעיפים אתרים ע"י זה ששוכרים האקר שיהרוס אותם",  ונלמד איך לעשות זאת בהצלחה, יש לנו מועמד ראוי לכל ניסוי.

לסיכום (ביניים)

אני די נרגש מהניסוי הזה – מכוון שזה לתפוס 3 ציפורים במכה אחת:  לבדוק את מצב קידום האתרים השלילי בשנת 2013,  לבדוק את מצב הקישורים הנחותים מרוסיה, ומצווה לנסות להעיף מהרשת תוכן שאין לו זכות קיום בחברה מתורבתת.

ססטוס קישורים \ מיקומים נכון לזמן פרסום הפוסט: 

בתאריך  3.6.13  -   ניקנו עבור האנקור הראשון במופיע למעלה בתמונות בצורה מדוייקת 63 קישורים ועבור האנקור השני המופיע בתמונות 54 קישורים (צריך להכניס כל אנקור בעברית ידנית אז ממש התאמצתי!),  שני האנקורים נמצאים במקום ראשון, אחד אפילו עם Sitelinks!


בתאריך 10.6.13 –  נוספו עוד קישורים על המילים הקיימות ועוד על כמה מילים נוספות שלא אציין, שנמצאות בדפים 2 , 3 ,4 על מנת לבדוק אם נוכל לגרום להן לעלייה ולאחריה לנפילה חזקה יותר סה"כ הקישורים: 234 מדומיינים שונים ברוסיה.

קישורים חיים

יאללה  -  מחכים להימורים \ הצעות \ רעיונות או מתנדבים להוסיף עוד למאמץ!

VN:F [1.9.18_1163]

מה דעתכם על הפוסט?

דירוג: 9.8/10 (13 הצבעות )

VN:F [1.9.18_1163]

דירוג: +6 (מתוך 6 הצבעות)

ניסוי: מה נסגר עם קידום אתרים שלילי? יצאנו לבדוק!, 9.8 out of 10 based on 13 ratings


שתפו אותנו בפייסבוק גוגל ובטוויטר!
אהבתם את מה שקראתם? הכניסו את כתובת המייל שלכם
והרשמו לעדכונים כדי שתהיו הראשונים לקבל את המידע שאף אחד לא מספר לכם: