טוב לאור התגובות המעניינות שהתחלתי לקבל לאחרונה החלטתי להעלות פה הילוך, ואני רוצה לשתף את קוראי הבלוג במקרה מבחן מעניין שאני הולך לערוך, ואני הולך לערוך אותו בצורה גלויה לקוראי הבלוג ולפרסם מעקב אחרי התקדמותו של הניסוי \ מקרה מבחן, אני חושב שזה יותר מתאים לתחום של "מקרה מבחן" מכוון שלא מדובר פה בניסוי מבוקר שניתן יהיה להסיק ממנו מסקנות חד משמעיות אלא יותר בדיקת אמיתותה של הנחה.

אז על מה מדובר?

בתור מקדמי אתרים, ידוע לנו שישנם ברשת האינטרנט קישורים שונים בעלי ערך שונה, חלקם שווים יותר וחלקם שווים פחות, כאשר מנועי החיפוש מחלקים את חשיבות הקישורים במעין פרמידה כזאת כאשר בראשה ניצבים הקישורים הטובים ביותר שתוכלו לקבל – נניח קישורים מדף הבית של פייסבוק או מדף הבית של האתר usa.gov. בתוך הפרמידה הזאת ידוע לנו גם על סוגי דומיינים שידועים  בכוח הרב שיש להם בהעברת Link Juice שלא קשורות דווקא לסיומת הדומיין אך סיבות אלו בדרך כלל מאפיינות דומיינים עם סיומות אלו:

(1) כמות הקישורים הנכנסים הגדולה והאיכותית שיש להם בשל היותם אתרים אמינים, סמכותיים מפורסמים ובד"כ גם מוכרים מאוד וותיקים מאוד.

(2) האיכות הגבוהה של ה Trust Rank שיש להם בגלל שלא כל אחד יכול לרשום אותם, והם שמורים למוסדות מדינה בלבד וכן הם מקבלים את הקישורים שלהם בדרך מאתרים רבים אחרים שהם גם מוסדות מדינה או אתרים רשמיים אחרים או אתרי תקשורת גדולים, אוניברסיטאות וכו' מה שרק מוסיף לדירוג ה-Trust שלהם.


אקדים ואומר, שגם אני ראיתי את הוידאו של מאט קאטס שפעם דיבר על הנושא הזה וציין שדומיינים בתור דומיינים לאו דווקא מחזיקים כוח גדול יותר בשם סיומת זאת או אחרת, ולמרות שאני חושב שהוא אחד השקרנים הגדולים ביותר ומגדולי מפיצי האינפורמציה האינטרסנטית, אני דווקא מקבל חלק מטענה זאת וחושב שאותם דומיינים מקבלים את כוח דווקא מהסיבות המצויינות למעלה ולא בשל סיומת כזאת או אחרת.

בקיצור בואו נגיע לשורה התחתונה, אנחנו מדברים על אותם הדומיינים שחלומו הרטוב של כל מקדם אתרים מיומו הראשון כמקדם הוא להשיג מהדומיינים האלה קישורים לאתרים שלו:

Gov ו-Edu.

אז אתם יודעים מה?  זה בדיוק מה שאנחנו עומדים לבדוק: קישורי Gov ו-Edu , מיתוס או לא?

 

אני הולך לתאר את מהלך הניסוי, והייתי שמח לקבל פידבק מהקוראים האם הניסוי בנוי בצורה נכונה – אם לא – מה כדאי לשנות בו?

מאפייני האתר עליו הולך להתבצע הניסוי:

- אתר בן כשבועיים סה"כ, בו כ-7 מאמרים נכון לרגע זה, מקוריים של 500 מילה.
- דומיין Com רגיל, דומיין ללא מילות מפתח אותן רוצים לקדם.
- בנוי על וורפדרס על תבנית שאני בניתי, אופטימיזציה סבירה לא הושקע משהו מיוחד, תוסף All In One Seo עם כמה הגדרות פשוטות, מפת אתר דינאמית שהועלתה ל Webmaster Tools.
- האתר מאוחסן בארה"ב באחסון שיתופי.
- האתר צריך להיות מקודם בגוגל Com או בארה"ב בכלל לא משנה מה כל עוד מדובר בקהל דובר אנגלית.

פעולות קידום שבוצעו על האתר:

- בוקמרקינג של כמה דפים באתר בצורה מתונה.
- Directory Submission של האתר עם תוכנות Sliq Submitter ועם תוכנת Power Submitter .
- בנייה של כמה כמה שרשראות לינקים עם תוכנת SEnuke עם שימוש במודולים הבאים: הפצות מאמרים שעברו ספין, Rss , בוקמרקינג, יצירת פרופילים באתרי WEB2 , יצירה של בלוגים\ דפים באתרי Web2.0 כאלו ואחרים וביצוע של כל מיני וראיציות של שרשראות \ פרמידות גלגלים וכו' עם SEnuke.
- הפצצה מאסיבית של כל הדברים שנוצרו עם SEnuke בעזרת Xrumer , עם פוסטים – שום קישור לא נשלח באופן ישיר לאתר.
- כל מיני פעולות להשגת טראפיק מטוויטר.
- פעולות להשגת טראפיק מפייסבוק.

מצב קידום נוכחי: מילת נישה אחת במקום 1 בגוגל קום,  ועוד כמה מילים מתנדנדות בדף ראשון ובדף שני.

 

מרגע זה האתר לא הולך לקבל שום קישור חדש שלא נכלל בניסוי. כמו כן אני הולך לקדם מילה שלא קודמה עד עכשיו ונכון לרגע זה אינה נמצאת בין 100 הראשונים בתוצאות החיפוש, לא בארץ ולא בחו"ל.

מה אני הולך לעשות מעכשיו?

שלב 1: אני הולך לפתוח לאתר 23 בלוגים באתרי Gov ואתר Edu  - כן, אני מתכוון לפתוח בלוגים חדשים על בערך 23 דומיינים שונים של אתרי Gov ו-Edu , אני לא מתכוון להגיב בבלוגים קיימים או לכתוב פוסטים בבלוגים קיימים אלא לפתוח בלוגים חדשים עם משתמשים שלי (חלקם יהיו דף אישי וחלקם יהיו ממש בלוגים), על 23 דומיינים שונים,  לא ברוסיה, לא בסין ולא בפולין, אלא דומיינים Gov ו-Edu אמיתיים של אתרים חייים וותיקים בארצות הברית. פתיחת הבלוגים תתבצע באופן חוקי ומורשה בלי דברים שאסור לעשות, ולמעשה המשתמשים כבר נפתחו ומחכים לתוכן.
לא נתחיל כמובן עם 23 בלוגים – כי זה מספר בלוגים שמספיק בשביל לקדם הרבה דברים גם על דומיינים חלשים מאוד, נתחיל עם נניח 5 וננסה להתקדם משם.

שלב 2: וזה החלק שייקח לי קצת זמן על מנת לשמור על רמת איכות סבירה, בכל אחד מהבלוגים האלה אני הולך להכניס פוסטים מקוריים ואמיתיים בני 500 מילה בערך שיופנו לאתר הראשי ויקשרו אליו על מנת לקדם את מילת המפתח אותה אני רוצה לקדם, אני מניח שלחלק מהמאמרים אני אבצע ספין כדי לחסוך בזמן.

שלב 3: אני הולך לוודא שכל הפוסטים האלה יהיו מאונדקסים בעזרת תוכנות Bookmarking וכל מיני דברים בסגנון מה שאחליט לנכון באותו זמן.

שלב 4: אני מתכוון לתת לאתר קישורים מעוד 50 – 100 דומיינים אחרים של אתרי Gov ו-Edu רובם ככולם של של הקישורים ייצאו מדפים אישיים או דפי פרופיל של האתרי האלה. עוד לא החלטתי אם הקישורים האלה יצאו אל האתר הראשי או אל הבלוגים המקשרים.

שלב 5: עוד מספר כרגע לא ברור של תגובות בבלוגים קיימים Autoapprove ו-Guestbookים , אך ורק מאתרי Gov ו-Edu  – גם כולם מדומיינים חדשים ככל הנראה הקישורים האלה יופנו אל הפרופילים או של הבלוגים מכוון שכמו כל מקום שהוא Autoapprove אני מצפה שרובם יהיו כבר מוספמים למדי בקישורים שאחרי הכניסו שם ולכן זאת האופציה הפחות מועדפת עלי.

שלב 6: ברגע שכל התשתית מוכנה, אז להתחיל לקדם את הדפים \ בלוגים לווינים שלנו בכל דרך אפשרית וככל הנראה זה יהיה "בלי רחמים" ובלי יותר מידי התערבות יד אדם ומבלי לשלוח קישור אחד אפילו באופן ישיר אל האתר הראשי.

פעולות Onpage שאני הולך לבצע במהלך כל זה: הוספה סדירה של מאמרים מקוריים בני 500 מילה בערך לאתר שיסבבו כל מיני מילות מפתח אותן אני רוצה לקדם ולא רק את המילה עליה אנחנו הולכים לבצע את הניסוי הזה.

המטרה: להביא את המילה הראשית שלא קודמה עד עכשיו לחמישיה הראשונה בגוגל.קום \ ארה"ב.

לסיכום: האתר הולך לקבל קישורים מעד 100 – 150 דומיינים שונים של Edu ו-Gov אמיתיים לחלוטין (בשאיפה שפחות כי זה ישפיע יותר מהר), הקישורים יצאו כמובן מדפים פנימיים שניתן לנווט אליהם מהעמוד הראשי אך כמובן שהדפים לא יהיו מסומנים עם PR או משהו בהיותם דפים חדשים אך יש להניח שיועבר אליהם Link Juice על אף שברור שהיה עדיף לקבל קישור מהדף הראשי, כמו כן- הקישורים היחידים שיצאו מהדפים יהיו אל האתר שלי ולא יהיו דפים שיכילו עוד קישורים שלא שייכים לנו.

נכון לעכשיו איני מתכוון לחשוף את הנישה, או את האתר או את האתרים המקשרים על מנת למנוע אפשרות של השפעה על תוצאות הניסוי על ידי אנשים מבחוץ, אני אעדכן בהתקדמות הניסוי, ובמידה ונראה תוצאות חיוביות בסופו של תהליך אני אחשוף את הנישה של האתר ואת המילה אותה אנחנו רוצים לקדם, את הקישורים כבר תוכלו לבדוק בעצמכם אני מניח, הרצון שלי הוא לדעת האם אני אראה התקדמות מרשימה יותר בעזרת קישורים שיוצאים מדומיינים אלו – אם כן – מה שנעשה הוא נרחיב את הניסוי לדומיין חדש לגמרי וננסה לחזק את ההנחה הראשונית שדומיינים כאלו הם "טובים ליהודים",  ואז ננסה לבצע את הניסוי בצורה מבוקרת יותר עם קבוצת ביקורת, עד כמה שזמננו ותקציבנו יאפשרו לנו.

כמובן שאיני חושב שהניסוי הוא ראייה מוחלטת בכלל מכוון שהאתר כבר קיבל קישורים לפני כן וחלקם גם היו על המילה אותה אני הולך לקדם עכשיו, אך:

(א) לא נצפתה בינתיים שום הצלחה לגבי אותה מילה עם קישורים אחרים.
(ב) אני גם מניח שעדיין לא עבר מספיק זמן מאז הוספת הקישורים שנראה תוצאות ולכן אחכה עוד שבוע או שבועיים כדי להתקדם עם הניסוי.
(ג) באופן כללי גם תרומות של קישורים ספציפיים קשה למדוד, אך יהיה קל למדוד על כמה הקידום יהיה "קל" בעזרת בניית פרופיל קישורים שמורכב ברובו מקישורים מסוג זה (נניח שבוע של השקעה במקום חודשיים).

סייגים שצריך לקחת בחשבון:

- מכוון שהאתר כבר קיבל קישורים לפני כן יהיה צורך להוסיף את הקישורים החדשים במהירות יחסית על מנת לא להפר את ה Link Velocity של האתר ולגרום לזריקתו לארגז החול, במידה וזה יקרה, הניסוי יועבר מייד לאתר חדש על דומייין חדש.
- מן הסתם שאני לא הראשון ולא האחרון שהולך להשתמש באותם אתרי ה- Edu וה-Gov לכן קישור מהם יהיה נחשב פחות מאשר מאתרים בהם לא ניתן להכניס קישורים בכלל או שאינם פתוחים למשתמשים, אך ההנחה עדיין עומדת בעינה שיהיה מדובר ב-Parasite Host מוצלח הרבה יותר מאשר האפשרויות האחרות הזמינות בשוק.

אשמח לשמוע דעתכם כיצד לשפר את המבדק, יש לכם רעיון? הצעה או הערה? מחכים לתגובותיכם!

VN:F [1.9.18_1163]

מה דעתכם על הפוסט?

דירוג: 9.0/10 (1 הצבעה )

VN:F [1.9.18_1163]

דירוג: +2 (מתוך 2 הצבעות)

מקרה מבחן: האם באמת קישורים מאתרי Gov ו-Edu שווים יותר?, 9.0 out of 10 based on 1 rating


שתפו אותנו בפייסבוק גוגל ובטוויטר!
אהבתם את מה שקראתם? הכניסו את כתובת המייל שלכם
והרשמו לעדכונים כדי שתהיו הראשונים לקבל את המידע שאף אחד לא מספר לכם: