השבוע הנושא שלנו יהיה לא אחר מהנושא הפופולארי והשנוי במחלוקת – רכישת קישורים, נכון – למי יש כוח כל היום להחליף קישורים וליצור כל מיני בלוגים, נכסי Web2 וצי של אתרי תמיכה — ועוד לקדם אותם אח"כ כדי להשיג מהם קישורים איכותיים?!

ידוע לכולנו שכמו כל מוצר צרכני במאה ה-21 גם את הקישורים ניתן בעצם לקנות בקלות, אך משום מה – או יותר נכון, עקב לוחמה פסיכולוגית מתקדמת מצדם של מנועי החיפוש בנושא הזה רבים חושבים שאם יעשו זאת כנראה וייפלו עליהם השמיים או שמנוע החיפוש מקבל דיווח מפקיד הבנק שלהם על כך שהם העבירו תשלום של 2$ אל חשבון בנק בקזחסטן תמורת קישור בסיידבר של אתר אגודת הקוזאקים (יש כזה דבר!) המופנה אל אתר בישראל עם אנקור של "עורכי דין".


אך כידוע המציאות בנושא הזה כמו בכל תחום הקידום בכלל היא הרבה יותר מורכבת – ולהעניש אתרים – זה לא דבר כל כך פשוט (אול פשוט אקנה קישורים ב-1000$ למתחרה שלי ואדווח לגוגל? כולל חשבוניות והכל) ולכן כמו בכל התחום האפור של בניית הקישורים גם כאן מומלץ לדעת מה הדברים שכדאי לעשות לפני שעושים אותם ובהחלט יש לא מעט שניתן לעשות , בפוסט הזה ננסה לסקור בקצרה את דרכי ההישרדות המובילות בתחום עגלגל זה של רכישת הקישורים ואת היתרונות והחסרונות המנחים המיידיים אליהם כדאי לשים לב:

מקורות רכישה של קישורים

אאוטסורסינג – כן, גם כאן הכוונה היא לאותם הודים\פיליפינים\פקיסטנים או כל נציג של מדינה אחרת שמצביעה נגדנו באו"ם, ההליך הוא פשוט – לפתוח פרוייקט באחד מאתרי הפרילאנסרים עבור מציאת עובד שיפנה לאתרים בפנייה ישירה במטרה לרכוש מהם קישורים, את התקציב כמובן אתם צריכים להגדיר לו בעוד את הפניות החיוביות הוא יעביר אליכם על מנת שתוכלו לסגור את העסקה ולבצע את התשלום סופית – פעולה מאוד דומה להעסקת מחליף קישורים רק שאין צורך להחליף אלא פשוט לשלם סכום חודשי כלשהו תמורת קישור כפי שתסגרו עם בעל האתר ולתגמל את העובד בהתאם, או פשוט לשלם לו לפי מספר פניות או שעות עבודה.

ברוקרים – זהו אחד התחומים האפורים יותר, ושנויים במחלוקת בתחום רכישות הקישורים – ובעצם מדובר בכל אחד מהאתרים שתתקלו בהם כאשר תבצעו חיפוש בגוגל על המילים "Buy backlinks" או "Buy high pr backlinks" או כל אחד מהחיפושים בסגנון זה. וכמובן אתרים רבים אחרים אשר בחכמה רבה יותר – החליטו דווקא להסתיר את עצמם מתוצאות החיפוש הראשונות בתחום אפרפר זה. כאשר מקורות הקישורים הפופולאריים יותר לרכישה היום הם בעיקר ארה"ב ורוסיה, אתרי מסחרה\בורסה\ברוקרים של קישורים עובדים בעיקר בשתי השיטות הבאות:

- הסוג הראשון: אתרים בהם ניתן לאחר הרשמה פשוטה לרכוש בהם קרדיטים תמורת דולרים, ואז לבחור מתוך רשימת אתרים המסודרת לפי נישות ו-PR היכן אתם רוצים שהקישור שלכם ימוקם בהם. ולמקם אותו באתר היעד בלחיצת כפתור אחת,  בעוד אחזקת הקישור מתבצעת במחיר ריטיינר חודשי כשהעלות היא בין 1$ – 20$ לחודש לכל קישור כשהפרמטר המשנה ביותר את עלות הקישור היא ערך ה-PR של הדף ממנו יוצא הקישור. בעוד אתרים כאלו משתמשים בטריקים כאלו ואחרים על מנת להסתיר את הקישורים הנמכרים בהם מגוגל – כמו שליחה אליכם של רשימת האתרים בקבצי אקסל לאחר שנרשמתם ושילמתם, או הצגת כתובות האתרים בתור תמונה שלא ניתנת לסריקה (אלא אם כן יש לכם OCR פשוט…)

הבעיה: באתרים כאלו המאכלסים בעיקר אתרים של בעלי אתרים המעוניינים למכור קישורים – וכאלו שאף עשו מזה עסק מצליח, מצויים מאוד עניינים של זיוף PR, אתרים מוענשים שנשארו עם PR ועוד תופעות כמו רשתות של אתרים שנבנו אך ורק לצרכים של מכירת קישורים – כך שאם אתם מתכוונים להשתמש בשיטה זאת מומלץ לבדוק הייטב קודם את איכות האתרים עם השקעת סכום קטן ואז להחליט אם להגדיל תקציבים.
אתר לדוגמא שעושה שימוש בשיטה זאת: backlinks.com

- הסוג השני: הוא אתרים המיועדים לבעלי תקציבים גדולים יותר, בהם רשת המסחר של הקישורים אליה נרשמתם משייכת לכם "מנהל פרוייקט" המלווה אתכם ואת רכישת הקישורים אל האתר שלכם בצמוד לתקציב אותו תגדירו, מדובר בשירות לא רע אשר יספק לכם קישורים ממקורות איכותיים אשר נקנים מקומית מבעלי אתרים עבור האתר שלכם ואף מפורטלים גדולים – החסרון הוא כמובן ששיטה זו מיועדת למי שאין לו בעיה להשקיע תקציבים של אלפי דולרים בחודש על מנת לבנות לעצמו כמה קישורים טובים אתר לדוגמא שעובד בשיטה זו: textlinkbrokers.com

פורומים – כמעט לכל פורום העוסק בתחום קידום האתרים בחו"ל ישנו איזור של קנייה ומכירה, וכמעט תמיד באיזור זה ניתן להשיג קישורים למכירה – אם לפי בקשה או לפי פרסום, ניתן לרכוש את הקישורים באתרים פרטיים או רשתות שנבנו לצורך מכירת קישורים במחירי ריטיינר חודשיים הנעים בין $1 עד לסכום לא מוגבל תלוי באיכות האתר, כדאי מאוד לבדוק שאכן מדובר באתר איכותי, ללא זיופי פיאר, ענישה, ללא עודף של קישורים יוצאים וללא הסרה של קישורים לאחר זמן מסויים או תשלום מראש – וכמובן כמו בכל כללי הפורום לקנות רק מאנשים בעלי מוניטין וכו' וכו'… אך זה כבר נושא לפוסט אחר. פורומים בהם ניתן לבצע קניות של קישורים ניתן למצוא ברשימת הקהילות שלנו פה. יצא לי כבר למצוא כמה מציאות מוצלחות בצורה זאת אם כי הרוב הוא זבל של הודים בעיקר שנועד אך ואר לצרכי מכירות (כן אני מתכוון לדיגיטל פוינט!) – אך המחירים הם די זולים, ובפורומים הנכונים ניתן לקבל חבילות קישורים איכותיות מדפי בית של אתרים פרטיים ואמיתיים.

רשתות בלוגים פרטיות – השיטה הפופולארית ביותר היום שהחליפה בצורה מושלמת את שיטת "הפצת המאמרים", מדובר בדרך כלל ברשתות בבעלות פרטית המורכבים ממאות או אלפי דומיינים ובלוגים בעלי PR הרשומים על שמות שונים, נמצאים על IPים שונים במקומות שונים בעולם ובדרך כלל בנויים מנושאים מגוונים או מבלוגים אשר כולם באותה הנישה ומאוגדים בעצם לשירות אחד אליו ניתן להרשם ולשלוח מאמרים אשר יופצו לכל\לחלק מהבלוגים ברשת – (לכן כמובן מומלץ להספין טוב מאוד את המאמרים על מנת להמנע מכפילויות) בעלי הרשתות לא חושפים כמעט לעולם את כתובות הבלוגים שלהם ולכן תוכלו לראות את המאמרים שלכם שהתקבלו אלא רק דרך מעקב ובחינת הקישורים הנכנסים לאתר שלכם.

רוב הרשתות יאפשרו לכם להוסיף לינק אחד לכל מאמר שלכם וחלק מהרשתות אף מעודדות הוספה של סרטוני וידאו מיו טיוב.
ממניעי איכות, המאמר שלכם יפורסם בחלק מהבלוגים אשר יאשרו את פרסומו לרוב בצורה ידנית, וכמו כן רוב הרשתות סוגרות את הבלוגים כאשר הם מגיעים למספר מאמרים מסויים ופותחות חדשים במקומם, מדובר בשיטת עבודה מצויינת ויעילה יחסית לשיטות הפצת התוכן היום, שכן יש המון רשתות פרטיות וממוקדות נישה אותן ניתן למצוא בפורומים השונים. רכישת הקישור היא בעצם רכישת כמות חודשית של מאמרים שיופצו, הקישורים שלכם יהיו גם קבועים – ולא בעלות ריטיינר אשר יוסרו עם סיום המנוי החודשי, זאת בהחלט אחת השיטות הבטוחות והמומלצות ביותר, רשתות בלוגים מוכרות בתחום (רק בשביל הרשימה הזאת כבר היה שווה לכם לקרוא את הפוסט!):

SEOLinkvine
Unique Article Wizard
Content Crooner
Submit Your Article
Article Ranks
Niche Press Platinum
Linkvana
My Article Network
Article Marketing Automation
Distribute Your Articles
Backlink Solutions
Free Traffic System


ועוד רשתות רבות פרטיות אשר אליהן ניתן להגיע דרך פורומים בעיקר או ישירות דרך אנשים (אציין שאלו הן הרשתות המוכרות יחסית ולכן ה"פחות איכותיות").


שירותי בניית קישורים מאתרים אוטומטיים – הכוונה פה היא לא לשירות של בניית קישורים בעזרת תוכנות אוטומטיות כפי שאנחנו רגילים אלא לשירותים אליהם אתם מזינים את האתר שלכם + מילות המפתח בשיטת שגר ושכח, והקישורים נבנים אליכם בכמות חודשית מוסכמת מראש. מאוד נוח, אך בדרך כלל העלות החודשית היא דיי גבוהה ואילו איכות הקישורים – היא די ירודה, וקצת קשה לי לומר שראיתי תוצאות מרשימות משימוש בדברים כאלו לאורך זמן.
שירות אחד כזה לדוגמא: linxboss.com

פנייה ישירה לאתרים – בדיוק כמו השיטה הראשונה שציינו עם האאוטסורסינג, רק שפה אתם יכולים לעשות זאת בעצמכם, גרדו עם התוכנה האהובה עליכם רשימה של אתרים בנישה שלכם, מיינו אותם עם SB לפי כמות דפים, מספר קישורים יוצאים\נכנסים, גובה ה-PR ומיקומים במילים רלוונטיות ופשוט פנו אליהם ובקשו לרכוש Text Ad באתר שלהם בעלות חודשית של כמה דולרים, בעלי אתרים רבים ישמחו לעסקה כזאת ותוכלו לחסוך את כל כאב הראש של החלפות הקישורים, בניית אתרי לווין או העסקת עובדים לשם כך – שלא לדבר על העובדה שתזכו בקישור מאתר אמיתי רלוונטי ואיכותי בעסקה המרצה את שני הצדדים. אגב, גם בארץ השיטה הזאת עובדת מצוין.

קנייה כמותית מול Dripfeed

נקודה חשובה מאוד שכדאי לזכור כאשר קונים קישורים היא העובדה שאנחנו לא רוצים להפר את ה-Link Velocity של האתר שלנו, אפילו שאנו יכולים לקבל את הקישורים בכמויות סיטונאיות כיד התקציב הטובה עלינו ולכן כדאי מאוד לרכוש את הקישורים בצורה איטית וקבועה לאורך זמן (Dripfeed) ולא בכמות גדולה ובמכה אחת.

היכן נמקם את הקישורים?

כשרוכשים את הקישורים מאתרים אחרים חשוב מאוד לוודא מראש היכן יהיה ממוקם הקישור שלנו, אם זה יהיה קישור פוטר, בלוגרול או מתוך טקסט – האם זה דף ראשי או פנימי? , האם זה יהיה מפוסט שיופיע זמן מה בדף הראשי ואז ייעלם או ממקום קבוע וכו' מכוון שאת הנעשה אח"כ יהיה קשה מאוד להשיב.

רישום הקישורים

טוב כל בר דעת יודע את זה – אבל שלא תגידו שלא אמרתי לכם, כמובן שמומלץ וצריך לרשום את הקישורים , כתובתם, מיקומיהם פירוט נקודות איכות של האתרים מהם הם נקנו כמו מיקומים או פיאר ותאריכי הקנייה שלהם ע"מ לבדוק בצורה אוטומטית או לא – אם הם הוסרו או לא במהלך תקופת השכירות של הקישורים.
ולנקודה החשובה ביותר: האם גוגל לא עולה על קניות קישורים ומעניש?!?!

אם עדיין לא הבנתם את מורכבות הנושא ואת העובדה שכמעט בלתי אפשרי לנטר קניות-מכירות של קישורים כפי שלא ניתן ממש לנטר החלפות קישורים – וגם בעזרת הלשנות, ושהעונש הכי גדול שתקבלו הוא הפחתת ערך הקישור היוצא אלכם, אז יש לי רק מקום אחד להפנות אתכם אליו:

VN:F [1.9.18_1163]

מה דעתכם על הפוסט?

דירוג: 10.0/10 (2 הצבעות )

VN:F [1.9.18_1163]

דירוג: 0 (מתוך 0 הצבעות)

מי מפחד מקניית קישורים?, 10.0 out of 10 based on 2 ratings


שתפו אותנו בפייסבוק גוגל ובטוויטר!
אהבתם את מה שקראתם? הכניסו את כתובת המייל שלכם
והרשמו לעדכונים כדי שתהיו הראשונים לקבל את המידע שאף אחד לא מספר לכם: