טוב אז בהמשך לנושא של לפני שבועיים שהיה הפוסט שעסק בסגמנטציה של קישורים וכל הדיבורים על קידום אתרים עם הפניות 301 ודומיינים נוספים, פתאום היכתה בי ההבנה שישנה עוד מתודה נחמדה מאוד שלא דיברנו עליה בכלל שעיקרה ומטרתה היא להשיג דומיינים משומשים "במצב טוב" כלומר עם קישורים – ואפשר שגם יהיו בקלות דומיינים רלוונטיים, כלומר שגם יש להם קישורים רלוונטיים ואם השקעתם – אז הדומיינים אפילו עדיין יהיו מאונדקסים בגוגל. אז החלטתי לעשות את מה שלא עשיתי מזמן – אחרי חודשים של הרבה דיבורים, וכתבתי מדריך מפורט כיצד ליישם את המתודה על מנת להשיג לכם דומיינים כאלו בקלות ובד"כ די בזול.

אני לא הולך להרחיב פה יותר מידי דיבורים לגבי מדריך של קניית דומיינים משומשים וכיצד ניתן לנצלם לטובת הקידום האורגני באופן כללי – סרגיי כתב פה אחלה מדריך ואני בטח לא הבנאדם שיוסיף עליו כי הוא מבין בתחום הזה הרבה יותר ממני (אגב סרגיי מה אתה אומר איזה אנקור טבעי נתתי לך פה, נכון?) מה שאני מעוניין לדבר עליו פה היא בעיקר מתודה – איך למצוא בקלות ובצורה אוטומטית למדי דומיינים שהם:

 • זמינים לרכישה
 • זולים
 • רלוונטיים לנישה שלכם
 • בעלי קישורים
 • אופציונלי: עם PR
 • אופציונלי: עדיין מאונדקסים בגוגל.

ואם נשאלת השאלה: למה צריך דומיינים כאלו?

עבור מי שהצטרף אלינו רק היום ועדיין לא מעורה בהלך הרוח הכללי שלנו, נציין כמה יתרונות ושימושים פרקטיים שיש לדומיינים כאלו:

 • ניתן לבנות עליהם אתרים חדשים כשאנחנו נהנים מכוח הקישורים (ראו דיון בסוף הפוסט אם זה בכלל אפשרי או לא) שהבעלים הקודם בנה (אם בדקנו אותם ומצאנו שהם רלוונטיים) ולהשתמש בו כאתר אמיתי או לווין.
 • כאן כל הקרדיט לאנטוניו: שרשם בתגובה פה – אחלה שיטה לשקם אתר חדש שעף לארגז חול – לקנות דומיין ותיק עם קישורים מנישה קרובה ולהפנות אותו 301 לדומיין שעף לארגז החול, זה בהחלט אמור לשקם אותו כפי שהיה במקרה שאנטוניו ציין, מקווה לעשות איזה מקרה מבחן בנושא אולי בתחומי הפינגווין, עדיין מחכה לעדכון הבא.
 • להשתמש בדומיינים כאלו כשכבת קישורים שנייה – להפנות 301 לכל מיני נכסים ואתרי לווין.
 • להשתמש בדומיינים כאלו כשכבת קישורים ראשונה – כלומר להפנות אותם 301 לאתר הכסף וע"י זה להעביר את כוח הקישורים שלהם אל האתר הראשי, לא הייתי מגזים עם השיטה הזאת ומפנה יותר מידי דומיינים, אולי כמה בודדים שעושים רושם טוב מאוד מבחינת איכות הקישורים שלהם.

 

במקרים מסויימים אפילו יכולים להיות לדומיינים האלו דירוגים מסויימים או דירוגים בקלות יחסית שכן הם יכילו מספר לא מבוטל של קישורים, ותק וסמכות כמובן כל מקרה לגופו,  כדאי לזכור שלא חסרות סיבות מדוע אנשים נטשו דומיינים או שכחו לחדשם, ולכן דומיין נטוש הוא לא בהכרח מעיד שהיה עליו אתר גרוע.

ובלי עוד עיכובים מיותרים נעבור למדריך עצמו.

מצרכים:
Scrapebox – תודו שהתגעגעתם נכון? מזמן לא דיברנו עליה.
חשבון בגודדי \ Auctions.
חשבון ב-MajesticSEO (גם חינמי יעשה את העבודה רק צריך להיות רשום  – הייתי ממליץ תמיד להחזיק גם אצלם חשבון בתשלום כדי שיהיה אפשר להריץ בדיקות עומק לדומיינים כפי שנדון בהמשך)


זמן יישום נדרש: 4 דקות לסבב בדיקות כולל רכישה למבצע המיומן.

 

1. בשלב הראשון מה שצריך לעשות הוא ללכת לתפריט ה-Addons של ה-Scraebox , להכנס ל-Show Available Addons ולהתקין את ה-Addon שנקרא TDNAM Scraper: מה שהוא עושה זה סקרייפינג של המכירות הפומביות ב Godaddy לפי כמה פרמטרים ומחזיר לכם את התוצאות שלפני סגירה או שאפשריות ב-Buy Now.
אחרי שהתקנתם, תוכלו לראות אותו מופיע בתפריט ה-Addons ככה:2. לאחר שהתקנו והפעלנו את התוסף -  מה שצריך לעשות עכשיו הוא פשוט:

 1. להכניס את מילת המפתח הרלוונטית לנו – על מנת שנוציא דומיינים שמכילים את מילת המפתח הרלוונטית לאתרים שלנו (בהעדר דרך אחרת להעריך את רלוונטיות האתר שהיה מאוחסן על הדומיין הישן…)
 2. ללחוץ על Start
 3. לחכות שיסיים – ולהעביר את הרשימה למסך ה-Harvester הראשי של Scrapebox (מה שמסומן ב-3 בתמונה)

 

- שימו לב לאפשרויות הנחמדות שיש בתוסף הנ"ל – לבחור את סיומות הדומיינים, אפשרות למיין לפי ותק הדומיין, המחיר ב-Auctions של גודדי, זמן סיום המכירה וכו', אם תלחצו עם הכפתור ימני על שם הדומיין תוכלו לעבור מיידית לדף הרכישה בגודדי, אבל סבלנות, קודם נסנן את מה שמעניין אותנו ואח"כ נרכוש…3. לאחר שייבאנו את כל רשימת הדומיינים לתוך הממשק הראשי של ה-SB, אפשר לעשות כמה דברים פשוטים שיקלו עלינו למצוא דומיינים שימושיים:

 • לבדוק PR של הדומיינים אם זה מעניין אתכם ולסנן בהתאם
 • לבדוק איזה דומיינים עדיין מאונדקסים בגוגל (תתפלאו שרבים מהם עדיין יהיו…) ולייצא את אלו שעדיין מאונדקסים.
 • להשתמש בתוסף הקישורים החדש והלא כל כך יעיל (מאז מותו של YAHOO) לבדיקת קישורים ראשונית עבור הדומיינים שמצאנו, כדי להעיף כאלו שיש להם 0 קישורים מובהק.

 

לאחר שחיפשנו ובדקנו את הנתונים שרצינו, כל מה שנשאר הוא לייצא את הרשימה לקובץ טקסט, ולעבור לשלב הבא.4. אחרי שיצרתם לעצמם חשבון חינמי ב-Majestic, או חשבון בתשלום אם אתם מתכוונים לעשות בדיקות עומק – כל מה שצריך לעשות הוא להכנס ל Bulk Backlinks Checker ולעשות פייסט על רשימה הדומיינים מתוך קובץ הטקסט שיצאנו מתוך הסקרייפבוקס, שני דברים שצריך לשים לב אליהם:

- שבחרתם את הכפתור של Use Historic Index – על מנת שהוא יחזיר תוצאה מהאינדקס הכללי ביותר שלו – במידה ותשתמש באינדקס הטרי, לא תקבלו כמובן קישורים כי דומיינים פגי תוקף לא זוכים בדרך כלל לקבל קישורים חדשים.
- דבר שני הוא לכוון את ה Sort Results אל External Backlinks כדי לקבל תמונה כללית כמה שיותר על הקישורים הנכנסים, בקטע הזה אפשר לשחק כמובן תנסו כמה אפשרויות תראה אם מתקבלות תוצאות מעניינות….5. סיימנו את זה, מצוין! ברשימה שהתקבלה ניתן לראות שיש לפחות כמה דומיינים בעלי מספר לא מבוטל של קישורים, כלומר כאלו ששווה לרכוש ולהשתמש בהם.

אז מה עכשיו? לאמת ולסנן את המידע כמובן.

- לבחור את הדומיינים שנראים לנו פוטנציאלים מבחינת כמות הקישורים, מספר הדומיינים המקשרים, כתובת ה-IP מספר קישורי GOV \ EDU וכו'.

ואז חשוב מאוד, וזאת הנקודה הקריטית ביותר:

לקחת את הדומיינים האלו ולבדוק אותם בצורה קצת יותר מעמיקה בבדיקת קישורים רגילה של מג'סטיק (כאן חשבון בתשלום יהיה רעיון מצוין) במטרה לראות אם הקישורים שלהם עדיין חיים מצד אחד, אם הם רלוונטיים מצד שני, ואם לא מדובר בקישורי ספאם שיזכו אתכם בדומיין מוענש בסוף התהליך – ובהחלט יש מצב להפתעות לטובה בתחום הזה הכוללות דומיינים עם קישורים טבעיים וותיקים ובנושאים קרובים לנושאים שלכם אם ביצעתם וסיננתם את השלבים הקודמים בצורה נכונה. אך חשוב לבצע את הבדיקה שכן זאת הנקודה שתוכלו ליפול עם דומיין שכל הקישורים שלו כבר נמחקו או שהוא נזרק כי הוא הוספם למוות, בעיקר כאשר מדובר בדומיינים בתחומים שיווקיים.6.מכאן כל מה שצריך לעשות הוא פשוט להכנס אל הדומיין פג התוקף מה שכמובן יציג בפניכם את דף ה-Parking של גודדי, שם תוכלו ללחוץ על הכפתור של View Listing שיעביר אתכם אל דף המכירה הפומבית של הדומיין.7. במידה ומישהו לא הקדים אתכם – כל מה שתצרכו לעשות בשלב זה הוא פשוט לנצל את אפשרות ה Buy Now ואיחולנו, אתם הבעלים החדשים של דומיין ותיק עם כמעט 88,000 קישורים נכנסים (במקרה של הדומיין הספציפי הזה שבתמונה אני חושד מאוד שזה דומיין ששימש לצרכים לא כשרים לכן לא הייתי ממהר לרכוש אותו…),  אבל בגדול זה הרעיון. 

מה כדאי לעשות אחרי רכישה של דומיין כזה?

הייתי דואג לחבר אותו ליום יומיים ל-WMT של גוגל כדי לראות אם הוא לא מקבל הודעת עונש בשל עונש קיים שמוטל עליו בשל קישורים לא טבעיים או משהו אחר בסגנון זה (אם יש – תקבלו הודעה די מהר על כך), ולראות האם גוגל אכן רואה ומכיר את כל הקישורים שלו או שהוא פשוט זרק אותם כבר, וגם לקבל עוד אינדיקציה על איכותם.

האם זה בכלל עובד – והאם דומיינים פיג תוקף שומרים על כוח הקישורים?

זה בהחלט אחד הנושאים היותר שנויים במחלוקת, גוגל טוענים מזה זמן רב שהם "לא בעד" בלשון המעטה הנושא הזה של רכישת דומיינים ישנים על מנת להשתמש בכוח הקישורים שלהם – אפילו יותר מזה – תאמינו או לא, הדרך בה מאט קאטס התוודע לתחום הספאם בפעם הראשונה הייתה על ידי דומיינים פגי תוקף וקישוריהם, תריצו ל-30 שניות בערך:

YouTube Preview Image


למעשה גוגל גם טענו החל משנת 2009 בערך שהם מבטלים את כוח הקישורים של דומיים פגי תוקף, כשהם מצליחים לתפוס אותם.

אך כמו בקידום אתרים וגוגל – מציאות לחוד והצהרות לחוד, אני אפרט כמה אינדיקציות ותחליטו בעצמכם:

 1. גם היום אני מכיר אישית כמה דוגמאות של אתרים שמדורגים בעזרת דומיינים פגי תוקף.
 2. אם קניתם דומיין ישן שעדיין יש לו PR, כנראה שעדיין מועבר משהו מהקישורים שלו לא?
 3. קרה לכם פעם בטעות שדומיין שלכם פג תוקף וחידשתם אותו אחרי זמן מה? אם כן אז אתם בטח יודעים שהקישורים שלו המשיכו להשפיע בלי ספק.
 4. אם קניתם דומיין פג תוקף וחיברתם אותו ל WMT ופתאום קיבלתם הודעה על קישורים לא טבעיים (וזה בהחלט קורה) כנראה שלקישורים השליליים עדיין יש השפעה, אז מדוע לא לחיוביים? (* למרות שבנושא עונשים העונש כנראה עובד כבר ברמת הדומיין ולא ברמת הקישור – לכן בנושא צריך עיון נוסף)

לכן כרגיל – אל תקשיבו לאף אחד, תנסו בעצמכם ותסיקו מסקנות, על אחריותכם.

לסיכום

שמח שנזכרתי לכתוב על העניין הזה שאינו חדש במיוחד (תודות לתזכורות שציינתי בהתחלה) המתודה היא נקייה ואלגנטית – ללא סיכונים ממשיים נראים לעין – אולי חוץ מלהפסיד 15$ בקניית דומיין שהיה מוענש או שנמחקו לו כל הקישורים, בהשקעה של שעת עבודה אחת ניתן למצוא לפחות כמה וכמה דומיינים רלוונטיים עבור מילות המפתח שלכם, ואם לא מצאתם היום כמובן שאפשר גם לחפש מחר ומחרתיים שכן מאגר הדומיינים פגי התוקף מתעדכן כל הזמן.

מכירים את המתודה ויצא לכם לנסות? – נשמח לשמוע את מסקנותיכם!

 

VN:F [1.9.18_1163]

מה דעתכם על הפוסט?

דירוג: 9.1/10 (10 הצבעות )

VN:F [1.9.18_1163]

דירוג: +5 (מתוך 5 הצבעות)

מדריך: איך נשיג בקלות דומיינים משומשים במצב טוב?, 9.1 out of 10 based on 10 ratings


שתפו אותנו בפייסבוק גוגל ובטוויטר!
אהבתם את מה שקראתם? הכניסו את כתובת המייל שלכם
והרשמו לעדכונים כדי שתהיו הראשונים לקבל את המידע שאף אחד לא מספר לכם: