ונמשיך למשהו חדש שלא דיברנו עליו עד עכשיו – כמו תמיד בתחום קידום האתרים ובתחום האינטרנט בכלל ישנן שיטות עבודה אשר נמצאות איתנו מזה זמן רב, ולמרות זאת מידת הרלוונטיות שלהן לא נשחקת יותר מידי מהסיבה הפשוטה שהשיטות האלה – הם שיטות טובות, ולגטימיות יחסית – כל עוד מבצעים אותן בצורה נכונה, בימינו, לאחר השריפה הגדולה של רשתות הבלוגים, נשארה שיטה אחת שעדיין לא מכזיבה את המשתמשים שנקראת Guest Blogging או קידום בעזרת פוסטים אורחים באתרים אחרים.

בפוסט הזה ננסה לסקור את כל שיטות העבודה הקיימות תחת מטריית השם "Guest Blogging" מהשיטות הספאמיות והנחותות ביותר מתחום ה-(PPP (Pay Per Post ועד לאיכותיות ביותר ולעמוד על יתרונותיהן וחסרונותיהן.


מה זה Guest Blogging?

במשפט אחד הרעיון הוא מאוד פשוט – ללכת לבלוג של מישהו אחר ולפרסם בו פוסט שאנחנו כתבנו, אפשר לומר שכל תחום רשתות הבלוגים הוא רגרסיה אבולוציונית של תחום הגסט בלוגגינג שנחתה עלינו בשל האלגוריתם הטורדני של גוגל שפשוט מאלץ אותנו לנקוט בכל תחמנות אפשרית על מנת להיות מדורגים בשל חוסר יכולתו המשוועת לזהות אתר עם תוכן טוב שלא השקיע בכמויות קישורים גם אם הוא ינשוך לו את הפינגווין.

בכל אופן, אני מחלק את התחום הזה לשתי תת נישות קשורות-ושונות מאוד:

1) Guest Blogging – כלומר, הדבר הפשוט של כתיבת פוסט אצל מישהו אחר כאשר הוא נהנה מהתוכן המעולה שלכם ואת נהנים מקישור או חשיפה מקצועית וכו'.
2) Pay Per Post – האח האפור, או השחור (תלוי את מי שואלים) של הכתיבה האורחת, מכוון שיכול להיות מדובר בתשלום לבעל הבלוג בו רוצים לפרסם את הפוסט – עבור כתיבת פוסט איכותי במיוחד בבלוג איכותי במיוחד או ברמה השחורה יותר – תשלום למיש שמחזיק ברשותו כמויות של אתרים שכל מטרתם היא להתמלא בפוסטים אורחים שכל מטרתם היא רק להוציא קישור אל רוכש הפוסט, גם בזה נעסוק כאן.

איך למצוא מקורות לפרסום פוסטים אורחים

טוב כאן השאלה בעיקר מתמקדת ב"מה אני מחפש" ,  האם אני מחפש רק לקבל קישור? האם אני מחפש חשיפה מקצועית? האם גם וגם? בכל מקרה השיטות המקובלות הן להלן, נלך לפי סדר סקלאת הצבעים מהלבן אל השחור:

השיטות הלבנות

1. חיפוש בגוגל של בלוגים רלוונטיים עבורכם ופנייה אליהם (מתיש יותר מהחלפת קישורים) – אם כבר הולכים על זה, אז הייתי ממליץ על שימוש בגוגל Reader או גוגל Blog Search , אפשר למצוא שם בלוגים יותר עדכניים ביותר קלות, ובעזרת Google Reader גם אפשר לדעת כמה מנויי RSS יש לבלוגים שם כך ניתן לדעת היכן תהיה חשיפה יותר גדולה:
קידום אתרים עם פוסטים אורחים

כפי שאפשר לראות כאן קיבלנו בלוגים שיש להם המון קוראים ושבאופן תיאורטי פרסום בהם יביא חשיפה גדולה למדי:

קידום עם פוסטים אורחים בגוגל רידר

2. שירותים כמו:

myblogguest.com – מערכת חינמית שניתן להכנס אליה ולפרסם בפורמים שלה בקשות לתכנים או בקשות לפרסום תכנים לדוגמא:

פרסום תכנים בבלוגים אחריםעיקר הדגשים שצריך לשים לב שם הוא על איכות הבלוגים בהם מפרסמים, עדיין לא נתקלתי שם בבלוגים יותר מידי איכותיים שהייתי מפרסם בהם תכנים ממש טובים שלי, אך הקונספט הוא תקין ורוב האתרים שם בהחלט לגיטימיים יחסית ולא מזובלים, ההליך באתר קצת מסורבל ומציק שצריך להשתמש בפורום ולקבל התראות במקום פשוט לחפש רשימה של כל הבלוגים המנויים באתר ולשלח להם בקשות פרסום, וזה די מתיש, השירות מוכר כלגיטימי וזה ללא מעט פרסום בכל אתרי ה White Hat, לא כל כך מובן לי למה הוא נתפס ככל כך מוצלח (אולי הוא היה הראשון פשוט)

blogsynergy.com – דומה מאוד לשירות הקודם של MyBlogGuest רק שכאן כן אפשר לחפש לפי רשימת הבלוגים מה שעושה את השימוש בו ליותר נוח, יצא לי למצא שם כל מיני בלוגים רלוונטיים – מהאיכותיים מעולם לא קיבלתי תשובות, הפחות איכותיים עונים במיידי, באתר הז ישנה גם אפשרות פשוט לפרסם את המאמר שלכם במאגר המאמרים, וכל מי שרוצה פשוט יכול לקחת אותו לבלוג שלו ואח"כ אפשר להוריד אותו מהמאגר, מעין הפצת מאמרים אוטומטית כזאת, לא ניסיתי עד כמה טוב זה עובד וגם לא התרשמתי מטראפיק מרשים שם ותחלופה של בלוגים.

bloggerlinkup.com – טוב פה הם ממש חסכו בהוצאות, זה לא אתר אפילו, זאת פשוט רשימת תפוצה של אנשים שמחפשים תכנים \ מחפשים לפרסם תכנים והרשימה עם פירוט המחפשים נשלחת פעם בשבוע או משהו כזה וכל מה שצריך הוא פשוט לשלוח מייל למי שנראה לכם בתור החיבור המתאים עבורכם ולהציע לו את מאמרכם המעולה. פתרון לא רע לפעמים ויכול לחסוך קצת כאב ראש של החיפושים אבל מצד שני הבדיקה הידנית של איכות הבלוגים יכולה להיות מתישה….

3. שירותים כמו הפלאגין zemanta.com – קראתי עליו לראשונה באיזה פוסט ב-SEOMOZ ופניתי אל החברה שמפעילה אותו במטרה לנסות אותו.

יש לכם כסף מיותר בכיס ותוכן סופר איכותי בבלוג אמיתי בחו"ל? תמורת סכום צנוע של 750$ – 2000$ בחודש תוכלו לקבל קישורים לא רעים בכלל, מדובר בפלאגין וורדפרס שמותקן אצל כמה מאות אלפי בלוגרים אמיתיים ברשת, גם בבלוגר גם בפיירפוקס וגם ב WordPress.com, מה שהוא עושה זה בזמן שכותב הבלוג כותב פוסט, הפלאגין פשוט "ממליץ" לו על תכנים רלוונטיים להכניס לתוך הפוסט שלו – קישורים בתוך הטקסט, מאמרים קשורים או תמונות, במידה ועברתם את המודרציה המאוד מאוד קפדנית של בעלי הפלאגין (מה שמבדיל אותו משאר השיטות) ושילמתם את הסכום הגבוהה על השימוש בו – אז ימליצו עליכם לאנשים שכותבים בלוגים בנושאים שלכם לפי מודל CPM וכך תוכלו לקבל מהם קישורים, לטענתם בקצב של בערך 5 לאלף חשיפות = בערך 50 קישורים סופר אמיתיים ורלוונטיים בחודש בעלות של 750$, לשמחתי לא שילמתי כדי לבדוק את זה בינתיים, נראה לי קצת חשוד שאי אפשר לקבל התנסות בסכום נמוך מזה ונראה לי עוד יותר חשוד שמי שהמליץ על זה הוא ראנד פישקין. כדי להבין את הרעיון אתם יכולים לנסות את הדמו כאן: www.zemanta.com/demo

4. שימוש ב-Link Prospectors – מעין שירותים אונליין שמוצאים לכם מקומות רלוונטיים על פי Footprints שמובנים בהם מראש למציאה של מקומות עבור Reviews , פוסטים אורחים, אינדקסים רלוונטיים, החלפות קישורים וכו', וגם מדרגים אותם לפי איכות ולרלוונטיות, בעצם חוסכים לכם שתי דקות עם ScrapeBox, ומצד שני מעמיסים עליכם אח"כ עבודה מתישה של שעות על מנת לסנן את כל הזבל שיצא מהשירותים האלה. לא התלהבתי בשיט. אבל אני אציין כמה כאלו בגלל שכבר יצא לי לבדוק אותם וחבל שהידע ילך לאיבוד – אם כי אני ממליץ לכם לשכוח אותו אחרי הקריאה, תנסו בעצמכם ותגיבו:
linkprospector.citationlabs.com
buzzstream.com/link-building
wordtracker.com/linkbuilder

5. שימוש בפוטפרינטס כמו "write for us"  או "Guest post" יניבו לכם לא מעט תוצאות של אתרים המוכנים לפרסם אצלם פוסטים אורחים אליהם תוכלו לפנות ולהציע את התוכן שלכם.

 השיטות האפורות

1. סקרייפינג עם סקרייפבוקס או סקרייפר אחר בסגנון של כל הבלוגים הרלוונטיים, סינון המידע הרלוונטי, PR מיקומים קישורים או מה שמעניין אתכם ופנייה כמותית אליהם בעזרת סקריפט אוטומטי שיכול לשלוח להם מיילים או תוכנה למילוי טפסים כזאת או אחרת שפשוט תרוץ על הרשימה ותמלא את טפסי צור הקשר שלהם עם הצעות לפוסט אורח איכותי במיוחד מצדכם (מוד של אקסרומר או משהו אחר, יש כל מיני סקריפטים כאלו מסתובבים) – מן הסתם שמתוך כמות גדולה של בלוגים תקבלו כמה פניות חיוביות, למה זה אפור? לא יודע סתם זה נשמע לי ככה.

2. ישנם אנשים עם רשתות פרטיות משלהם שישמחו לכתוב עבורכם פוסטים אורחים בבלוגים ולהוציא לכם קישור, שימו לב – לא מדובר ברשתות בלוגים של פרסום מאסיבי אלא נקודתי ורלוונטי לנושא הבלוג, מדוע זה אפור? כי זה תלוי מאוד על איזה בלוג מדובר, עד כמה המודרציה קפדנית וכמה הקפדה יש על רלוונטיות הנושאים ואיכות הכתיבה, זה אגב פתרון לא רע בכלל לפעמים למי שאין כוח לבנות אתרי לווין כל היום, מי שעובד עם סוחרי הקישורים ברוסיה יודע למה אני מתכוון ודי לחכימא ברמיזא…

השיטות "השחורות": שירותי Pay Per Post

טוב קודם כל נגיד למה זה מוגדר בתור השיטות היותר "שחורות", לדעתי זה מכמה סיבות:

1) בעוד תשלום לבעל בלוג על כתיבת פוסט עבורכם נשמע לי כמו משהו לגיטימי – ברוב המקרים של השירותים בתשלום יהיה מדובר על בלוגים באיכות ירודה למדי שמספקים תוכן באיכות ירודה למדי, ולמעשה רובם יהיו הודים שקנו הרבה דומיינים ותקעו עליהם בלוגים.

2) ישנם שירותים כאלו שכבר נענשו בעבר (אגב פועלים היום כרגיל ובהצלחה)

3) הייתי מגדיר את זה כמשהו שהוא אולי ברמה אחת יותר טוב מרשתות בלוגים מכוון שהתוכן הוא לפחות לא מוספן והבלוגים הם לא רשת, אבל פה בערך נגמר הייתרון – שכבר הוכיח את עצמו כמה פעמים כמשמעותי יותר ממה שציפיתי.

עוד נתון מעניין הוא שגוגל בעצמם כבר נתפסו כמה פעמים כמשתמשים בשירותים כאלו, פעם אחת כשהם רכשו פוסטים ממומנים עבור כרום, ועוד פעם אחת כאשר הם רכשו קישורים לגוגל עצמו ביפן (אל תאמינו לי – מאט קטאס מודה בזה!), ובטח יש עוד מקרה או שניים, לכן צריך לקחת בחשבון שהשיטה הזאת בהחלט עובדת אם מוצאים בלוגים באיכות סבירה וחלק מהשירותים בהחלט מספקים כאלו במחיר תואם.

מה שאני אעשה פה הוא פשוט סקירה קצרה ומהירה של כמה שירותים כאלו שיצא לי לבדוק ותבדקו בעצמכם מה שנראה לכם:

שם השירותמהות השירותסקירה קצרה
linkfromblog.comביקורות ממומנות, פוסטים ממומניםשירות שמאפשר לפרסם בקשות לביקורות ממומנות לפי נושאים, אנקורים וכו' ולקבל בידים "מבעלי בלוגים" שמוכנים לכתוב עבורכם - תפרסמו שם ותקבלו מאות אם לא אלפי בידים מהודים ופיליפינים שמחזיקים כמויות אדירות של בלוגים, אפשר לסנן את ההצעות לפי הרבה פרמטרים ויש סיכוי למצוא שם דבר אחד או שניים טובים אל הרוב די זבל, עלות הביקורות או הפוסטים נעה בין 0.1$ ל-10$ בשיטת הבידים כמובן.
linkvehicle.comשירות שמציע גם פוסטים ממומנים \ ביקורות ממומנות וגם קניית קישורים בריטיינר מהבלוגים שנמצאים אצלו במערכת


בערך אותו רעיון כמו הקודם - רק בהבדל קטן - אתה לא יכול לעיין בבלוג לפני רכישת הקישורים, אלא רק אחרי שרכשת אותם, מה שאמנם הופך אותו לשירות יותר מאובטח, אבל מבחינתי פוסל אותו לגמרי.
buyblogreviews.comביקורות ממומנות, פוסטים ממומניםשוב על אותו רעיון כמו הראשון, למעשה כמעט זהה לו, מאגר מאוד גדולה של בלוגים - תוכלו לקבל בידים על הנושאים שלכם או לבחור איזה בלוגים שאתם רוצים להציע לכם לכתוב עליכם תמורת תשלום מסויים, השתמשתי בו כמה פעמים וקיבלתי לא פחות מאלפי \ עשרות אלפי פניות עם הצעות לפוסטים, רוב הגדול באיכות ירודה ועם מחירים בהתאם, וחלקן היו סבירות או לפחות "מתקבלות על הדעת".
inboundtextlinks.comרשת פרטיתאין יותר מידי מה להרחיב, עד כמה שזכור לי היה מדובר על פרסום בוריאציה כלשהי של רשת בלוגים פרטית.
postsgenius.comביקורות ממומנות, פוסטים ממומניםדומה מאוד ל-linkfromblog ול-buyblogreviews , קצת יותר יקר, אין מה להרחיב יותר מידי בעניינו.
payperpost.comביקורות ממומנות, פוסטים ממומניםכאן מדברים על הסטוריה, השירות הזה היה הראשון שנענש על ידי גוגל לפני שנים על מכירת פוסטים ממומנים עם קישורים, היום למיטב הבנתי הוא עובד סבבה לאחר שהוחלף מלאי האתרים שלו, אמור להיות קצת יותר איכותי מהקודמים - לא בדקתי אותו לעומק מכוון שהוא לא מקבל פייפל אלא רק כרטיסי אשראי, ואת זה הוא לא הולך לקבל.
blogsvertise.comביקורות ממומנות, פוסטים ממומניםעוד שירות כמו מספר 1 , 2 ו-3 בטבלא הזאת, גם חצוף שלא מוכן להראות את האתרים עד לאחר הרכישה וגם עוד מעיז לדרוש כ-20$ עבור פוסט, צריך להיות איכותי מאוד כדי להסכים לשלם סכום כזה, אולי שווה בדיקה יותר מעמיקה בהמשך.
reviewme.comביקורות ממומנות, פוסטים ממומניםדומיינים ישנים ופגי תוקף , כנראה זה שירות מת או גוסס.
socialspark.comפוסטיםשירות איכותי! לצערי לא מקבל פייפל גם, נבדוק יותר לעומק בהמשך אך נראה שהוא יותר מושקע ומקפיד קצת יותר על איכות.
webtrafficcontrol.com?טוב לא ממש שירות אלא דף נחיתה שאמור להיות מפותח לשירות, אבל אם כבר יצא לי להגיע אליו, אני אציין זאת כדי לחסוך לכם זמן בעוד אני מבזבז לכם את הזמן של קריאת המשפט הזה.
linknami.com/guest-post/הכל זה כלבו לקישורים, פוסטים, ביקורות, קישורים רוחביים מאתרים, קישורי טקסט בריטיינר, מודעות Social , מודעות רגילות מה שאתם רוצים. איכות? כרגיל צריך לברור טוב טוב לפני שקונים משהו ממישהו שם.
blogdash.comפוסטים מבחר מרשים ובהחלט עושה רושם טוב ואיכותי יותר אך דורש הפקדת כסף מראש ולא מקבל פייפל (מה הקטע של השירותים האלה פה לא לקבל פייפל?)
intellilinks.comקישוריםמוכר קישורי ריטיינר במחירים מופקעים ובאיכות ירודה.


ממה צריך להזהר כשכותבים פוסטים אורחים?

מי שמשתמש בשיטה של פוסטים אורחים לקידום עצמו, המותג שלו או האתר שלו בקטנה ובמקומות איכותים לא ממש צריך לדאוג לדעתי שכן זאת אחת הדרכים היותר לבנות שאפשר לחשוב עליהן, אך במציאות של היום כשאי אפשר באמת לדעת וגם עבור מי שמשתמש במתודה הזאת על מנת להשיג קישורים או שמפרסם פוסטים רבים באתרים רבים בצורה קבועה צריך לשים עין ולהזהר בעיקר מהשארת פוטפרינט ברורים שיקשרו אליו ככותב הפוסטים בכל המקרים, ומומלץ לתת את הדעת על הנקודות הבאות:

1. לשמור על איכות אתרים גבוהה בה מוכנים לפרסם את הפוסטים – להמנע מפרסום באתרי זבל מובהקים או שעתידים להפוך לאתרי זבל.
2. לגוון בשימוש האנקור טקסט
3. לגוון בזהויות הכותב שמופיעות ב-Author Bio שלכם לדוגמא:


4. לגוון באתרים בהם מעוניינים לפרסם פוסטים – לא לדחוף את כולם באתר אחד, אפילו אם הוא חזק ומוצלח בתחומו.
5. לקבוע מדדי איכות מסויימים ולא לרדת מהם – סוג ואיכות תוכן, דירוגים של אתרים, רלוונטיות הנישה או כל דבר אחר שנראה לכם חשוב.

בישראל

טוב לא ממש צריך להקדיש לזה פסקה שלמה , אבל בישראל התחום הזה לא ממש מפותח מבחינת השירותים שקיימים בו (כי הם לא קיימים) לכן השיטה היחידה איתה ניתן למצוא מקורות בארץ היא על ידי חיפוש בגוגל וסינון על פי מדדי האיכות שקבעתם לעצמכם, ואם הנישה שלכם מספיק רחבה או שאתם מספיק עקשנים – וכמובן אם התוכן שלכם מספיק מעניין ורציני אני בטוח שניתן להשיג קישורים לא רעים בכלל בדרך זאת.

לסיכום

מדובר באחת השיטות המעניינות ליצירת יחסי חוץ לאתרים שלנו – וגם אחת המתודות בעזרתן ניתן להשיג את הקישורים היותר טובים, כאשר יש לנו את התקציב המתאים לכך מבחינת האפשרות שלנו ליצירת תכנים ראויים מצד אחת ואת המתודיות ליצור אוטומציה בחיפוש אחר מקומות איכותיים לפרסם בהם. היינו שמחים לראות גם בארץ מערכת להחלפת פוסטים אורחים בין בלוגים בצורה יזומה או ממומנת.

VN:F [1.9.18_1163]

מה דעתכם על הפוסט?

דירוג: 9.8/10 (5 הצבעות )

VN:F [1.9.18_1163]

דירוג: +2 (מתוך 2 הצבעות)

כל מה שרציתם לדעת על פוסטים אורחים \ ממומנים, 9.8 out of 10 based on 5 ratings


שתפו אותנו בפייסבוק גוגל ובטוויטר!
אהבתם את מה שקראתם? הכניסו את כתובת המייל שלכם
והרשמו לעדכונים כדי שתהיו הראשונים לקבל את המידע שאף אחד לא מספר לכם: