אז זהו שלא באמת. אבל כדי שלא תגידו שאנחנו גם לא נלחמים בספאם. האמת שהיום נתקלתי בטריק מעניין שנראה שחוסם כמות נכבדה ביותר של תוכנות ספאם למיניהן כמו SB מיודענו.

מה זה עושה בעצם?

כשמישהו מגיע אל דף כלשהו באתר שלכם הוא מגיע עם Refferer כלשהוא – כלומר עם עדות מהיכן הוא הגיע אל הדף באתר שלכם, אך כמובן כאשר ספאם בוט (האם זה מכוון שקראו לתוכנה ScrapeBox או בקיצור SB שהוא מתאים גם ל SpamBot ? ) אותו בוט מגיע אליכם בסריקה של רשימות קישורים ארוכות שנמצאות אצלו במאגר חיצוני ולכן כמעט וודאי שהוא יגיע אליכם ללא Refferer (כן… יש כאלו שיודעים גם לזייף את הנתון הזה).


איך זה עושה את זה?

אל תוך קובץ ה-Htaccess. שלכם פשוט ניתן פשוט להוסיף את הקוד הבא:

 

# protect from spam comments
RewriteEngine On
RewriteCond %{REQUEST_METHOD} POST
RewriteCond %{REQUEST_URI} .wp-comments-post\.php*
RewriteCond %{HTTP_REFERER} !.*yourdomain.com.* [OR]

RewriteCond %{HTTP_USER_AGENT} ^$
RewriteRule (.*) ^http://%{REMOTE_ADDR}/$ [R=301,L]

וכמובן להחליף את yourdomain.com עם כתובת הדומיין שלכם – הקוד הזה בעצם אומר להעיף מהאתר שלכם כל מי שמנסה לגשת לקובץ משלוח התגובות של וורדפרס כאשר אין לו Refferer אמיתי. אז להגיד לכם שזה יפחית לכם את הספאם ל-0 אני לא יכול להגיד. אך בשילוב יחד עם Akismet זה בהחלט יפחית אותו משמעותית אם זאת בעיה שמציקה לכם. אני אישית שואל את עצמי את השאלה מה יקרה למישהו שמגיע אל הדף שלכם בכניסה ישירה מהדפדפן וינסה להשאיר תגובה? – מכוון שלא יהיה לו מפנה אמיתי. כמובן שמדובר בסיטואציה לא סבירה מכוון שלרוב מי שמגיע בכניסה ישירה יגיע לדף הראשי נטול התגובות ולא לדפים פנימיים – ואת ה-REFFERER שלו הוא יקבל כאשר יקליק על קישור לדף פנימי.

אשמח לשמוע אם מישהו עשה על זה ניסוי וראה שזה מוצלח בחסימת תגובות ש-Akismet לא הצליח לאתר כי הן כתובות בצורה "איכותית" מידי… (מי שיש לו בלוגים בנושאים "פופולאריים" בחו"ל יודע מה הכוונה…)

VN:F [1.9.18_1163]

מה דעתכם על הפוסט?

דירוג: 10.0/10 (1 הצבעה )

VN:F [1.9.18_1163]

דירוג: +1 (מתוך 1 הצבעה)

טיפ: חסימת ספאם-בוטים בוורדפרס?, 10.0 out of 10 based on 1 rating


שתפו אותנו בפייסבוק גוגל ובטוויטר!
אהבתם את מה שקראתם? הכניסו את כתובת המייל שלכם
והרשמו לעדכונים כדי שתהיו הראשונים לקבל את המידע שאף אחד לא מספר לכם: