שוב סטייה קטנה מהנושא אבל הייתי חייב לחלוק את הדבר הזה, כידוע לכולנו אחד הדברים החשובים לנו ביותר כשאנחנו עובדים על אתרים שלנו או אתרים של אחרים הוא היכולת לנתח את הנתונים על מנת לדעת היכן אנחנו עומדים. כדי לעשות זאת אנחנו משתמשים בתוכנות אנליטיקס שונות, ובעיקר – גוגל אנליטיקס.

לעומת כל המעלות המופלאות והנתונים החשובים שניתן לקבל משימוש באנליטיקס ישנו דבר מסויים באניליטיקס שאותי הוא עצבן במיוחד, ולכן החלטתי לפרסם עליו פוסט קצר שיבהיר את הנקודה הזאת…הדבר המעצבן הוא העובדה, שכברירת מחדל האנליטיקס אינו מציג לך את כתובת ה-Refferal המלאה שממנה הגיעו הכניסות אל האתר שלך במידה וההפנייה הייתה מכתובת בעלת Query Strings נניח כך, אם מישהו נכנס אל האתר שלכם מהכתובת הבאה:

http://www.some-forum.com/viewtopic.php?f=5&t=24

אז מה שיוצג לכם באנליטיקס הוא כזה:כלומר הכתובת ללא המשתנים, בצורה שלא יהיה ניתן לדעת בשום אופן מה היא אותה הודעה מוצלחת בפורום שהביאה אל האתר שלכם 75 מבקרים והאם בכלל מדובר בהודעה אחת או בכמה הודעות מוצלחות….? וזה בהחלט מעצבן כשנניח ומדובר בפורום \ בלוג או כל אתר באשר הוא שמפנה אליכם משתמשים שאינכם יכולים לדעת מה כתובת הדף המוצלח – בעיקר אם לא אתם הם אלו ששמו את הדף הזה במקומו.

אז מה עושים?

הפתרון הוא למעשה פשוט מאוד ואף האנליטיקס מציע אותו בעצמו למי שטורח לחפש שם:

קודם כל יש לבחור במסך הראשי של האנליטיקס את הפרופיל אותו רוצה לערוך וללחוץ על Edit:2. יש ליצור פילטר חדש: 

3. יש להזין את הנתונים בדיוק כפי שמופיעים בתמונת המסך פה (חוץ מהשם אותו אתם יכולים לרשום איך שתרצו כמובן) :4. זהו! מעכשיו תוכלו לראות את כתובת המפנה המלאה אליכם גם בכתובות ארוכות במיוחד לדעת מהיכן באמת הגיעו אליכם המבקרים שלכם ומהן הכתובות המוצלחות שבאמת מביאות לכם טראפיק. ולא רק משהו כללי ולא ברור כל מה שצריך לעשות הוא בזמן שמסתכלים על ה-Referring sites באנליטיקס ולהפעיל את ה-User Defined על מנת לראות את התוצאות המוצגות: 

מי שמכיר את זה, סבבה, מי שלא אז מומלץ להשתמש, משום מה הייתי עיוור לנושא הזה עד לאחרונה וחבל וסתם רציתי לשתף בזה את מי שגם אותו עצבן הדבר הזה, מקווה שיעזור :)

VN:F [1.9.18_1163]

מה דעתכם על הפוסט?

דירוג: 0.0/10 (0 הצבעות )

VN:F [1.9.18_1163]

דירוג: 0 (מתוך 0 הצבעות)


שתפו אותנו בפייסבוק גוגל ובטוויטר!
אהבתם את מה שקראתם? הכניסו את כתובת המייל שלכם
והרשמו לעדכונים כדי שתהיו הראשונים לקבל את המידע שאף אחד לא מספר לכם: