כבר כמה פעמים יצא לנו לדון פה בעניין הבעייתי של יצירת רשימות קישורים, כלומר אותן הרשימות אשר אותן מזינים אל תוכנות אוטומטיות שונות כדי להפיץ אליהן את הקישורים שלכם, אלו יכולות להיות רשימות של בלוגים Autoapprove או רשימות פורומים, פרופילים, אתרים מאמרים, סימניות, אינדקסים ולמעשה כל רשימה שיכולה להתאים לכל תוכנה ולשמש עבורה כ"רשימת המטרות". הבעייתיות שבדרך כלל נוצרת בנושא זה היא העובדה שצריך תמיד להשיג רשימות חדשות במקום אלו שהתבלו עם הזמן והוספמו למוות, ומדובר לכל הדעות במשימה שאינה פשוטה בכלל ואף מתישה למדי כשמעוניינים להשיג רשימות איכותיות עבור תוכנות.


עובדה זו גרמה לכך שאחד השווקים הנלווים הגדולים ביותר לתחום תוכנות האוטומציה למיניהן הוא השוק של ה"רשימות", והכוונה שמאחוריו היא – למה להתאמץ במשך חודשים ולהריץ שרתים שיעשו סקרייפינג עם שאילתות מורכבות אל גוגל עם כמויות אדירות של פרוקסים – ואח"כ להריץ את התוכנות על מנת לסנן את הרשימות האלו? עדיף פשוט פעם בחודש חודשיים או שלושה לשלם סכומים שיכולים לנוע בין 20$ עד 2000$ (תלוי בגודל הרשימה, איכותה ומטרתה) ולקנות רשימת "מטרות איכותית מאחד הסוחרים שנמצאים ברשת, וממש לא חסרים כאלו (אני מודה שגם לי יש כמה Sales Threads בכמה מקומות…)

אך כצפוי, גם לנושא של איסוף הרשימות יצאו כמה מתודות שמסייעות ליצירה של רשימות קישורים על ידי איסוף של קישורי מתחרים בעיקר כמו שרשמנו בפוסט על "כיצד להעתיק את הקישורים האוטומטיים של המתחרים שלכם" – פעולה אשר אמנם לא מבטיחה איכות, אך מבטיחה אחוזי הצלחה גבוהים כי מדובר ביעדים שכבר "טופלו" על ידי תוכנות ולכן ברור שהדרך לקישור שם היא סלולה, אך אבוי, כשמנסים ליישם את המתודות הנ"ל בדרך כלל מתברר שמדובר בסדרת פעולות די ארוכה המשלבת מספר תוכנות על מנת להשיג את המטרה. והאמת, חוץ מהעובדה שממש אין כוח, אז גם פשוט נמאס! כבר אין כוח לאסוף כל היום רשימות ולסנן רשימות ולקנות רשימות ולהחליף רשימות ועוד רשימות רשימות ורשימות…. אני רוצה רוצה ללחוץ על כפתור אחד ופשוט לתת לו לרוץ ולאסוף בשבילי את כל הרשימות שאני צריך כדי שאוכל להשתמש בהן, למכור אותן או כל שימוש אחר, העיקר לא לבזבז על זה את כל הזמן שצריך לבזבז על זה.

אז נאלצנו להרים את הכפפה בהעדר יוזמות מוצלחות כאלו בחו"ל, על אף שהיו כמה שניסו ולא ממש עלה בידם לספק סחורה איכותית. ובכלל, כחלק מהרצון שלי תמיד לפרגן למפתחים ישראלים בנושא כלי האוטומציה שאמורים להקל עליכם את החיים, הפעם אני אפרגן — לעצמי, עם כלי שיצרתי (כמובן בעזרת המתכנת המוכשר שלי) בדיוק בשביל המטרה הזאת – לפשט את הנושא של יצירת רשימות בעזרת איסוף של קישורי מתחרים, לחצו להגדלה (הכיתוב הוא באנגלית כי זה לקוח מפרסום בפורום בחו"ל):

 

Ultra Linklist Cretor

אז מה בעצם הכלי הזה עושה ?
הרעיון שמאחוריו הוא בסך הכל מאוד פשוט, אך מאוד יעיל, ונחלק את זה לשלושה שלבים:
בשלב הראשון – הוא לוקח רשימה של דפים שתזינו אליו, קחו סתם רשימה אקראית של בלוגים Autoapprove שלקחתם מאיפשהו או רשימת פרופילים ישנה מעורבבת עם פוסטים בפורומים מוספמים, על הרשימה הזאת התוכנה פשוט עוברת ומוציאה ממנה את כל הקישורים היוצאים שיש בה (כלומר את כל אותם האתרים שהספימו את הבלוגים או הפורומים או כל דבר אחר)
בשלב השני – התוכנה מתחברת ל-API של יאהו ובעזרת סדרה של שאילתות היא מוציא עבור כל קישור את הקישורים הנכנסים שלו בצורה שמאפשרת להוציא יותר מ-1000 הקישורים שאותם מתיר יאהו לבקש אפילו גם 5000 וגם 10000 לפעמים, כך שבעצם ניתן להגיע לכמות של מליוני קישורים נכנסים עבור כל הרצה, התוכנה עושה זאת על ידי בקשה של TLD'S שונים, כלומר, פעם אחת לבקש את כל קישורי ה-COM פעם את כל קישורי ה-ORG וכן הלאה על כמה עשרות סיומות של דומיינים שאותן ניתן גם לערוך.

בשלב השלישי – התוכנה לוקחת את כל רשימת הקישורים הנכנסים שנמצאו וממיינת אותם לפי סוגי קישורים, פרופילים, בלוגים, פורומים, או CUSTOM – הנתון להגדרה עצמית של המשתמש, איך היא עושה זאת? על ידי Footprints של מבנה ה-URL של הקישור הנכנס, לדוגמא אם בכתובת הקישור יופיע הטקסט:

index.php?action=profile;u=

אז התוכנה תדע למיין אותו לרשימת קישורי הפרופילים, וכן הלאה לגבי כל שאר סוגי הקישורים המוגדרים \ או אלו שתגדירו, כל ה-Footprints מוגדרים מראש בתוכנה, וניתן לערוך אותם, להוסיף או להסיר על ידי עריכת קובץ טקסט פשוט.

וכך למעשה בכל פעם שאספתם כמות נכבדה של קישורים כל מה שנותן הוא פשוט ללחוץ על – SORT , ולאסוף את רשימת הקישורים הסופר איכותיים שלכם, ניתן לעשות את הפעולה הזאת מתי שרוצים לאורך הריצה והתוכנה תמחק אוטומטית את הכפילויות מהסינון הקודם שנעשה, והכל כמובן במהירות הבזק וללא מחשבה, רק ללחוץ.

עוד דברים נחמדים שקיימים בתוכנה:

- אפשרות לבחור באיזה קישורים להתמקד, פרופילים, פורומים, בלוגים, מותאמים אישית או כולם ביחד, ניתן להגדיר לדוגמא גם footprints של מערכות שונות כמו ELGG או PLIGG בקלות רבה ולאסוף גם קישורים המגיעים ממקומות כאלו.
- אפשרות לעריכת כל ה-Footprints
- אפשרות לעריכת כל ה-TLD'S כלומר סיומות הדומיין מהם יאספו הקישורים, הוסיפו CO.IL וכל מה שעולה על רוחכם.
- כל השלבים של התוכנה כלומר- איסוף הקישורים + איסוף הקישורים הנכנסים אל הקישורים הקודמים + מיון הקישורים נעשים בו זמנית, אין צורך לחכות שאחד יסתיים, פשוט להפעיל את כולם ולתת להם לרוץ אחד לצד השני, אפשרות זאת היא חוסכת זמן משמעותית במיוחד השוואה לכלים אחרים שנוסו בתחום זה.
- התוכנה תומכת ב-MultiThreading שנכון לעכשיו הוא 1- 10 , כמובן שמומלץ פשוט להריץ על 10 בלי לחכות יותר מידי.

מה הדרישות להפעלת הכלי?

- מפתח API של יאהו (בקרוב אמור להסגר אז הכלי כרגע עובד פיתוח להחלפת ה-API ולשימוש של SEOMOZ או MAJESTIC, עדיין לא הוחלט)
- התקנה של JAVA על המחשב.
- רשימה של דפים מוספמים… כן אני יודע שזאת דרישה מסובכת מאוד למציאה.

מה האפשרויות הנוספות שאני מתכוון להכניס לתוכנה בזמן המאוד קרוב?

- הכפלת המהירות של ה-MULTITHREAD כפול 10 בערך ולהעלות ל-100 THREADS.
- מנוע איסוף קישורים מתוחכם יותר לזחילה פנימית בפורומים וזיהוי קישורים וסוגי פורומים.
- אפשרות לעצור, לשמור ולהמשיך מאותה נקודה שהופסקה.
- מנוע משופר לבדיקת ה-Footprints של הקישורים על מנת להשיג תוצאות מדוייקות יותר (על ידי חיפוש בדף ולא רק בכתובת).
- הסרת כפילויות אוטומטית.
- החלפת הAPI של איסוף הקישורים ל API שאמור להחזיק יותר זמן מאשר לחודשיים וחצי הקרובים.

סתם לצורך ההדגמה, זאת רשימה שיצרתי לאחר הרצה של שעתיים בערך:

PROFSשהניבה לי כמות לא רע של 1350 פרופילים, כמות שבאיסוף רגיל הייתה לוקחת הרבה הרבה יותר זמן… ובהתחשב בעובדה שניתן לתת לתוכנה לרוץ 24\7 ככל הנראה שיהיה מדובר בחסכון זמן וכאב ראש רציני בהמשך הדרך.

 

בגדול זה הרעיון שעומד מאחורי הכלי, שמחתי לשתף בפיתוח הנחמד שלנו שאמור להקל את החיים לכמה אנשים שנוהגים לאסוף רשימות (רמז: רשימות של בלוגים AA ממש, אבל ממש קל לאסוף עם הכלי הזה), וכמובן חלק מהרצון שלי לשתף בנושא הוא הרצון לקבל פידבקים או רעיונות:

מה הייתם חושבים שכדאי להוסיף לכלי שאמור ליצור רשימות איזה עוד אפשרויות או שיפור של המנוע יכול לעשות את החיים שלנו הרבה יותר קלים? שתפו אותנו ונדאג ליישם במהירות!

VN:F [1.9.18_1163]

מה דעתכם על הפוסט?

דירוג: 0.0/10 (0 הצבעות )

VN:F [1.9.18_1163]

דירוג: 0 (מתוך 0 הצבעות)


שתפו אותנו בפייסבוק גוגל ובטוויטר!
אהבתם את מה שקראתם? הכניסו את כתובת המייל שלכם
והרשמו לעדכונים כדי שתהיו הראשונים לקבל את המידע שאף אחד לא מספר לכם: