מי לא זוכר את גלגל הקישורים? כן כן אותו מבנה של בלוגים או אתרי לווין המקשרים אחד לשני, אותו מבנה שהספקנו כבר לא פעם ולא פעמיים להספיד, לחסל ולשנות… מה לא ניסינו? דיברנו בעבר על Links Pushing ועל עוד קומבינות כאלו ואחרות שנועדו לשמור על הרעיון הנחמד והעתיק הזה משנים עברו שנקרא גלגל קישורים.

אחת הנקודות הידועות לנו טוב מאוד היום היא שאותה מתודה של גלגל קישורים עתיק כבר לא ממש עובדת היום, ואפילו תחשב כספאם, כלומר אותה שיטה פשוטה בה אנחנו יוצרים כמה בלוגים ומקשרים ביניהם כאשר כל אחד מהם מקשר לאתר הכסף שלכם, ולא נרחיב יותר מידי בנושא, אני בטוח שכולכם כבר קראתם על זה בעבר, אבל אם לא אז תוכלו לקרוא עוד על הרעיון במתכונתו העתיקה פה.

כאשר מדברים על גלגלי קישורים מודרניים מדובר היום על מבנים סבוכים הרבה יותר ורב שכבתיים – שכמעט ולא ניתן ליצור באופן ידני מפאת הזמן והמשאבים שדרושים לכך (כדוגמת המערך שנראה בנושא ה-LinksPushing) או כדוגמת המערך הזה שנראה היום:

טוב אז כמובן שזה לא ממנהגנו סתם לתת הקדמה על דברים חסרי שימוש שאין לנו מה לעשות איתם אז הגיע הזמן לרדת לפסים פרקטיים יותר – אני תמיד שמח לשמוע על כלים חדשים שיוצאים לשוק, בעיקר על כלים כאלו שמקבלים ביקורות מעניינות והפעם הצלחנו לתפוס את הכלי הזה ממש בצעירותו ככה שתוכלו לעקוב אחריו ולנסות אותו אם תרצו משום שאומר כבר עכשיו – שלדעתי הוא עדיין לא הבשיל לכדי כלי שימושי לגמרי ושעוד יש עליו לא מעט עבודת פיתוח כדי להפוך אותו למשהו מוצלח במיוחד, אך הכוון אליו הוא הולך בהחלט מעודד.

בעוד יצא לנו כבר להתקל בחיינו בכלים שיודעים ליצור גלגלי קישורים כאלו ואחרים, כאן מדובר בכלי שאמור להיות "ההבטחה" הגדולה של תחום גלגלי הקישורים, מבטיח ומקיים חלקית.

אז ספר לנו LinkWheel Bandit מה אתה יודע לעשות?

* הפעם אחרוג קצת ממנהגי ואציין פה כמה הערות אישיות שלי כדי לדאוג שלא להטעות את הגולשים עם פיצ'רים שעדיין לא עובדים כראוי.

- התוכנה בעקרון יודעת לבנות Multi-Tiered גלגלי קישורים על מנת להקים מבנים שנראים בערך כמו בשרטוט שמופיע למעלה בצורה אוטומטית לחלוטין – בלי הרשמות, בלי סיסמאות ומשתמשים, פשוט שגר ושכח.


- הבנדיט יוצר את פרופילי המשתמש באתרי היעד לבד לחלוטין – אין צורך למלא פרטים ושדות כמו ברוב התוכנה או לבחור שמות משתמש, רק להגדיר תיבת מייל אחת של CatchAll והכל מוכן לביצוע.

- פתרון קפצ'ות כמובן בנוהל הרגיל בעזרת Decaptcher

- אפשרות לשימוש בפרוקסים.

- התוכנה יוצרת את גלגלי הקישורים ומרחיבה אותם באופן איטי במרווחים שתקבעו לה, כלומר אפשר להגדיר לתוכנה טווחי פעולה של כל כמה דקות עד מרווחים של כמה ימים וחודשים, היא פשוט ממשיכה לעבוד ולבנות נכסי WEB2 חדשים ומקושרים ללא שום התערבות לאחר הגדרת ה-Scheduler שלה, ומספר ה-Tiers ממנו יהיה מורכב הגלגל. כאשר היא מגדירה כל מבנה כזה של גלגל בשם Mininets שהוא בעצם רשת של כמה נכסי WEB2 המקושרים ביניהם או מקושרים אל האתר הראשי.

- התוכנה גם מוסיפה תכנים אוטומטית בעזרת ה-Scheduler לנכסי ה-WEB2 שנוצרו, אין צורך אפילו לבחור ולהודיע לאן, זה ייעשה לבד לחלוטין.

- ישנה שליטה מלאה בתפוצת הקישורים, איזה קישור יפנה לאיזה נכס WEB2? או אולי לאתר הראשי?… איך תהיה החלוקה בין החלקים המרכיבים את גלגל הקישורים. כחלק מזה ישנה גם שליטה מלאה בתדירות הקישורים של חלקי הגלגל השונים:
תדירות הקישורים אל האתר הראשי
תדירות הקישורים בין חלקי הגלגלים
תדירות השימוש באנקורים ומילות מפתח שונות.

- התוכנה גם מבצעת SOCIAL BOOKMARKING אוטומטי לגלגלים ולמאמרים המופצים בהם  – כאן לדעתי הוא עקב האכילס הראשון, משום שהתוכנה נכון להיום מתהדרת במספר נמוך מאוד של אתרי בוקמרקינג איתם היא עובדת וגם לא ניתן לנטר בבירור ולראות את כמות ההצלחות של שלב זה, מה שהופך את  האפשרות הזאת ללא ממש ברורה.

- אחד הפיצ'רים היותר מגניבים של התוכנה הזאת על פני כלים אחרים שהיו בשוק עד היום היא אפשרות ה-Self-repairing , כלומר, סגרו לכם חלק מהבלוגים ושברו לכם את הגלגל הסופר מורכב שהתוכנה עבדה עליו כבר שלושה שבועות? אין בעיה, התוכנה תתקן אותו! כלומר תיצור נכסים חדשים במקום אלו שנסגרו שיהיו בדיוק באותו החלל עם אותם הקישורים ותדאג לקשר אליו את שאר חלקי הגלגל שהיו אמורים להיות מקושרים אליו (כלומר- שהיו מקושרים לנכס ה-WEB2 שנסגר).

- אין שימוש בדפדפנים חיצוניים, בשונה מתוכנות כמו SENUKEX בגרסאות הקודמות לגרסה הנוכחית בהן כל הזמן קפצו חלונות של IE והציגו את ההתקדמות, פה הכל נעשה ברקע, לא תרגישו בכלל שקורה משהו – בכל השלבים, מיצירת החשבונות ועד לשליחה.

- שמירה אוטומטית של מצב העבודה שלכם כל דקה על מנת למנוע איבוד נתונים.

- פיצ'ר ממש נחמד שקיים בתוכנה הוא האפשרות להזין אליה כמות ענקית של מאמרים במכה בתור קבצי טקסט ולהודיע לתוכנה לאיזה Tier לשייך כל מאמר (לא ממש עבד לי כמו שצריך בנקודה הזאת).ועכשיו נעבור לבעיות של LinkWheelBandit:

- לוקח לו המון זמן לעלות, התוכנה משום מה טוענת אינסוף מודולים של JAVA לפני הפעולה הראשונית.

- הממשק מסורבל לא ברור מה צריך להגדיר קודם, מה אח"כ מה חיוני ומה לא, העובדה שסרטי ההדרכה באתר התוכנה לא תמיד הכי מוצלחים בעולם (אם כי אני רואה נכון לזמן כתיבת שורות אלו שהם בהחלט השתפרו).

- עושה רושם שהתוכנה עובדת עם מספר מועט למדי של נכסי WEB2 נכון להיום – בהסברים על התוכנה נטען שיש כ-40 נכסים שונים, אני ראיתי הצלחות עם שניים או שלושה בלבד. כך שגלגל הקישורים שהיא יוצרת לא מגוון מספי, ואותה הבעיה נכונה גם לגבי אתרי ה-Social Bookmarking שמוטמעים בה – נטען בהסברים שיש 5, אני ראיתי אחד, וגם ממנו לא ממש ראיתי הצלחה.

- התוכנה מקבלת את המאמרים אותם רוצים להעלות רק בפורמט של טקסט פשוט ללא עורך מסודר, וללא אפשרות ברורה לביצוע ספין (או שפספסתי אותה…)

- אחוזי הצלחה לא מרשימים גם במעט הנכסים שיש לה.

- אי אפשר לייצא את רשימת הלינקים והגלגלים שאכן נוצרו לכם בצורה ברורה ומסודרת אלא רק לעיין בה דרך הממשק (אחד הדברים המרגיזים ביותר שראיתי עד כה).

- עוד כמה באגים מרגיזים שלא נכנס אליהם כרגע כי פשוט אין לי כוח עכשיו, ואני בטוח שהבנתם את הרעיון.

 

המחיר?  7 ימים ראשונים לנסיון חינם (כבר שווה בדיקה) ולאחר מכן סכום של 40 ומשהו דולר לחודש.

לעוד מידע רשמי באתר של התוכנה: http://linkwheelbandit.com/

 

לסיכום: הרעיון מעולה, הביצוע טוב, אך נראה שהגרסה הזאת צריכה להיות מוכרזת בתור גרסה שנועדה ל-Beta Testing ולא ממש כתוכנה שימושית לקהל – ומצד שני כנראה גם שהייתי צריך להקדיש לה קצת יותר זמן כדי להבין אותה יותא לעומק, אז מי שרוצה שינסה בעצמו.

אם ככה, למה בעצם טרחתי ורשמתי עליה פוסט בכלל? כי ברגע שהתוכנה הזאת אכן תעבוד כמו שצריך, ועיקרי הנקודות שצויינו למעלה ייפתרו היא בהחלט תהיה תוכנה ששווה לבדוק אותה בשל המהירות והקלות בה היא יודעת לבצע את מה שהיא צריכה לבצע – ובהחלט תוכל להסיר ממשתמשי SenukeX וכדומה הרבה מאוד זמן ומאמץ. לכן נמשיך לעקוב אחריה בעניין והעיקר שתזכרו איפה שמעתם גם על זה בפעם הראשונה :)

 

צום קל ומועיל לכל עם ישראל.

VN:F [1.9.18_1163]

מה דעתכם על הפוסט?

דירוג: 0.0/10 (0 הצבעות )

VN:F [1.9.18_1163]

דירוג: 0 (מתוך 0 הצבעות)


שתפו אותנו בפייסבוק גוגל ובטוויטר!
אהבתם את מה שקראתם? הכניסו את כתובת המייל שלכם
והרשמו לעדכונים כדי שתהיו הראשונים לקבל את המידע שאף אחד לא מספר לכם: