איזה שבוע…. חום מטורף ושמועות על כך שהפנדה נחתה בישראל, אך כנראה פה לעומת חו"ל היא שומרת על פרופיל נמוך. חשבתי לקחת שבוע חופש מכתיבה אבל פשוט לא הייתי מסוגל.

ולעניין הקאמבק טוב נו הוא לא ממש עושה קאמבק כי הוא מעולם לא ממש עזב אותנו אבל למרות שלא כל כך רציתי ועשיתי זאת באיחור אני לא יכול שלא לרשום קצת על הכלי שהבלוג הזה קרוי בעצם על שמו…. ולו רק בגלל הקונטרה הרצויה לעדכון הפנדה המגוחך שבחו"ל זרק את כל אתרי המאמרים אל פח הזבל של ההסטוריה – שם מקומם הראוי, וחוץ מזה לא שינה הרבה. ולענייננו כן, אני יודע שכולכם חשבתם שהוא כבר מת, כולכם חשבתם שהוא כבר לא רלוונטי… הוא כבר מיושן… הקישורים שלו כבר לא עובדים… כל האתרים שלו כבר מוספמים למוות והוא יגרום לכם להענש במנועי החיפוש, נכון?


אז כן צודקים, אולי הוא עדיין יגרום לכם להענש אם תשתמשו בו לא נכון. אבל באופן מפתיע הצליחו הצוות של בוטמסטר להדהים את כולנו גם הפעם ולשחרר את העדכון הרביעי או החמישי השנה – אני כבר לא ממש זוכר, וזאת לאחר כשנה וחצי שבה קירטעו כולם עם גרסאות סמי-שבורות, בטא-טסטים, שבבי מידע לא מזוהים ותמיכה טכנית גרועה שהייתי אפילו אומר – שאינה קיימת. נראה שצוות המפתחים החליט להתעלות על עצמו. ולא לחינם הוא כך – אלא בשל העובדה שהם התחילו לגבות עבור התוכנה דמי שימוש חודשיים בני 10$ בנוסף לעלות הראשונית של 590$ ולעלות תחזוקת השרת המוטלת על המשתמשים – ועל זה נאמר, אם אינך יכול לממן זאת, כנראה שאתה מחפש במקומות הלא נכונים. קנה לך עותק פרוץ של Senukex, תמסור ד"ש ל-Areeb והמתן לפוסט הבא.

אז נאמר ככה, שתוצאת המהלך הזה היא לא פחות מהחזרת הכבוד האבוד של האקסרומר עם שחרור הגרסה הסופית (לעת עתה) שחיכו לה אלפי משתמשים כבר כשנה וחצי, הלא הוא: Xrumer 7 Elite , לא עוד בטא עם כפתורי התחלה שלא עובדים ולא עוד התרסקויות לא מוסברות (האמת דווקא כן אבל למה לקלקל את השמחה?) – מכלי מיושן בעל אחוזי הצלחה גרועים במיוחד, שהתחיל להפסיד במלחמה מול בעלי הפורומים שבעולם ושאר הפלטפורמות שלא ידענו בכלל איך קוראים להן עד שפתאום ראינו שם כמה קישורים נכנסים אלינו – חזרה אלינו מפלצת שיודעת לטפל טוב ברבות מפלטפורמות הפורומים הקיימים בעוד היא מתעלמת מעלויות חיצוניות של קפצ'ות ואף מתהדרת בכמה סוגים חדשים של קפצ'ות אותן היא יודעת לפתור:מה שמעלה את יכולת הפתירה האוטומטית של ההגנות הויזואליות הרבה מעל ל-100 סוגים שונים של קפצ'ות כולל את הסוגים של Recaptcha ו-DLE captcha. ואם זה לא הספיק לכם אז כברירת מחדל של התוכנה תוכלו לפתור עוד מעל ל-4100 סוגים של קפצ'ות טקסטואליות (שאלות תשובות וכדומה) – כאשר מעכשיו לא מדובר בכמות סטטית של פתרונות אלא נוצר מאגר שגדל כל הזמן על ידי כל משתמש שפותר עוד קפצ'ות טקסטואליות ומזין אותן למערכת האוטומטית לפתרון קפצ'ות טקסטואליות ששולחת אותן אל השרת הראשי ומזכה את המשתמש בנקודות אשר אותן הוא יכול להמיר בהמשך לכסף או קבצים משובחים לפתירת קפצ'ות.וכמובן, כאשר יש לנו לוגו חדש ומחייב כזה אשר מעביר רטט חזק בגופם של כל הפקיסטנים המציעים את שרותיהם ב-BHW:

 לא נוכל לשכוח ולהתעלם מהפלטפורמות החדשות שהצטרפו למשפחת ה-"אני הולך לחטוף כאפות מהיום מכל ספאמר מתחיל עד שהמתפתחים שלי יצילו אותי":

 • MyBB
 • SLAED CMS
 • zenPHOTO
 • forumi.biz, forumb.biz, 1forum.biz, 7forum.biz etc
 • Amiro CMS
 • phpBB-fr.com, Solaris phpBB theme
 • shop-script

וזה עוד לפני שהזכרנו את השיפורים שנעשו במערכות הקיימות כמו SMF ו-PHPBB3, וההגדלה המשמעותית של אחוזי ההצלחה איתם כברירת מחדל, שעושים את החיים של בעלי הפורומים שביננו להרבה יותר מסובכים ומעצבנים.

לחובבי הפרופילים ביניכם – יש לנו רק חדשות טובות מאז שכל מנוע עריכת הפרופילים של כל הפורומים שעד היום היה תלוי בפאצ'ים של משתשמים נדיבים, עכשיו בקבצי ה-XAS וה-XURL עברו שיפורים משמעותיים כך שגם המשתמש המצוי יכול לייצר היום פרופילים על סרט נע בלי צורך (רב מידי) בעריכות קבצים ושיפורים.

אני חייב להודות ולהתוודות שנעשתה פה עבודה לא רעה הפעם על תיקוני הבאגים המעצבנים של הגרסאות הקיימות ונוספו גם כמה מקרואים מגניבים כמו תרגום אוטומטי של טקסט, נניח הכנסתם את המשפט:

"שלום אני פוסט אורח לא רצוי"  -  אז כאשר התוכנה תגיד לפורום באנגלית המשפט יתורגם אוטומטית בעזרת API של גוגל טרנסלייט אל: "Hello, I post an unwelcome guest" (השגיאות בתרגום הגוגל טרנסלייט המקורי), וכך כמובן עבור כל שפה אחרת, מה הייתרון? בעיקר הרגשה טובה של מי שלא מעוניין לסווג את עצמו כספאמר, וזאת כאמור בעזרת מאקרו נחמד שנקרא Trans , וזאת רק דוגמא אחת מיני רבות אחרות.

ואיך אפשר שלא לציין?… מאז שהתחילו לגבות את העלות החודשית וכנראה ברוח המחאה החברתית בישראל ובהשראת גוגל+ הופצו על ידי מפתחי ה-Xrumer תחרויות נושאות פרסים של כתיבת מדריכים לשימוש מתקדם ב-Xrumer אשר יזכו את הזוכים במקומות הראשונים בפרסים של עד 5000$! וכל משתתף שהוא – יזכה בפרס אוטומטי של 120$ לפי חוקים מסויימים – כאשר הזוכים האמיתיים יהיו קהילת המשתמשים של התוכנה אשר יזכו לקבל כמתנה את כל המדריכים אשר נכתבו ונשלחו, עם סוף התחרות.  ואם אתם שואלים את עצמכם "על מה ההתלהבות פה בכלל?" אז דעו לכם שמי שמכיר את הקהילה הסובבת את התוכנה הזאת יודע שמדובר בצעד שהוא כמעט חסר תקדים שכן מאז שנת היציאה ב-2006 כל מתודות העבודה של התוכנה נשמרו בסודיות מוחלטת (וגם היום מי שבאמת יודע איך להשתמש בה וללמד אותה דברים חשובים לא ממהר לפרסם זאת ברבים).

ואילו עכשיו – בעידוד צוות הפיתוח כנראה שכל זה הולך להשתנות.

ולבסוף נסיים בנימה אופטימית למי שהבין את משמעויות הדברים האמורים ועדיין כל זה לא הספיק לו… נאמר שכנראה בסדרת העדכונים החודשיים שהולכים להשתחרר כבר פורסם איזה טיזר קטן לגבי העדכון הקרוב שהולך להוסיף לתוכנה גם יכולות טיפול משמעותיות בפלטפורמות הבאות:

 • UMI.CMS – מערכת פופולארית למדי.
 • XOOPS/Runcms
 • CMS Package including: BigStreet, TYPO3, GeekLog, NetCat, HostCMS, Zikula, TikiWiki, ABO.CMS
 • Extra Blog commenting as in example: b2evolution or Nucleus
 • Improved usage of ExpressionEngine
 • Improved Usage of Joomla
 • SR + Denied Guestbook posting
 • SocialEngine (מטורף!)
 • InstantCMS
 • ElGG

ונרמז גם על תוספות מובנות של מערכת PLIGG עבורה היו נמכרים לא מעט מודים עד היום. המשמעויות הן מרחיקות לכת:

1) פלטפורמות יחסית לא מוספמות.
2) הרבה Footprints חדשים…..
3) ולא לשכוח שהדברים האמורים פה מופנים אל משתמשי "ברירת המחדל" – משתמשים מתקדמים הולכים לגוון את פרופיל הקישורים שלהם באופן נרחב יותר משמעותית.

כך שלמי שאוהב את ההתעסקות עם הכלי הזה ועמד כבר לזרוק את השרת שלו לזבל מרוב עצבים נאמר שצפויים עוד חיים ארוכים ומעניינים ועדיין לא הגיע הזמן להכין את כפתורי ה-Delete.

מיותר לציין שהאמור הוא לא בבחינת המלצה על ביצוע ספאם – וניתן לבצע עם התוכנה גם עבודה נקייה ו"לבנה" כידוע, ולמען הסר כל ספק – מדריך מפורט בנושא זה יבוא בהמשך, התכוננו לפטר עוד כמה מההודים שלכם. ובנימה אישית רק אומר, הלוואי שהיה לי זמן לכל זה בימינו… גם לכתיבת הפוסט התפנתי רק ב-2 בלילה לאחר שלא נרדמתי בגלל שלא יכלתי להזניח את הבלוג יותר משבוע ברצף.

VN:F [1.9.18_1163]

מה דעתכם על הפוסט?

דירוג: 5.5/10 (2 הצבעות )

VN:F [1.9.18_1163]

דירוג: 0 (מתוך 0 הצבעות)

הספאם עושה קאמבק - Xrumer 7.07, 5.5 out of 10 based on 2 ratings


שתפו אותנו בפייסבוק גוגל ובטוויטר!
אהבתם את מה שקראתם? הכניסו את כתובת המייל שלכם
והרשמו לעדכונים כדי שתהיו הראשונים לקבל את המידע שאף אחד לא מספר לכם: