scrapebox logo

כן כן,  לא רק וורדפרס פונה לעצמה בלשון נקבה, אלא גם תוכנת ספאם הבלוגים מספר אחת שהשחיתה כמעט כל בלוג אפשרי בעולם ומן הסתם אף את הבלוגים שלכם גם אם לא הייתם מודעים לכך עד כה. היא אישה ואף פותחה על ידי… ניחשתם נכון-  אישה.מי מבעלי הבלוגים שביניכם לא נתקל מעולם בתגובות מסוג התגובות המופיעות בתמונה (לחצו להגדלה):

תגובות ספאם בבלוגים

אף אחד.  אין בנמצא בלוג וורדפרס בעולם הנמצא באינדקס של גוגל מספיק זמן שבעיית הספאם פסחה עליו. שילוב קטלני במיוחד של מחיר זול + ידידותיות למשתמש יצר את אחד הכלים, שבידיים הלא נכונות הוא אחד המזהמים הגדולים ביותר של פלטפורמות הבלוגים השונות: Wordpress ,Blogengine , Moavle type blogs עם אופציה ללמידה עצמית של התוכנה לעוד כמה מערכות Guestbook .

אפשר לומר שהתוכנה הזאת – במו ידיה הרסה למעשה את ערך הקישורים מתגובות בבלוגים במנועי החיפוש, אמנם אישית אני כופר בשיטה זו כשיטת קידום לגיטימית (פשוט כי היא לא עובדת לדעתי) אך כנראה שאם אנשים עדיין משתמשים בה אז יש דברים בגו. הגברת העומדת מאחורי התוכנה המכונה בפורומים השונים SweetandFunny עשתה עבודה נפלאה בהנגשת האפשרות לכל ילד ברשת להפוך לספאמר מהדרגה הראשונה בעלות פעוטה וחד פעמית של 97$ – 57$ , כולל עדכונים חינם (והיא עודכנה כבר עשרות פעמים) תלוי דרך איזה קישור הגעתם לדף הרכישה של התוכנה.

אז מה היא יודעת לעשות?

כרגיל, לתוכנה אפשרויות רבות מספור, מדובר בכלי עצמתי למדי – ועבור המשתמשים היותר מתקדמים שלה מדובר גם בכלי בעל יכולות נדירות, על כמה מהן נרחיב בפוסטים עתידיים. בכל אופן, נחלק את התשובה על יכולותיה של התוכנה לשלושה חלקים, התחום הכללי , תחום הבלוגים ותחום התוספים (יש לתוכנה כמה עשרות תוספים חינמיים המתעדכנים מפעם לפעם),  וננסה לגעת רק באפשרויות המענייניות ושאינן מובנות מאליהן.

בתחום הכללי:
(1) Multi-Threading של כמעט כל היכולות של התוכנה כולל ה-Harvester שהוא הכלי החשוב ביותר בה.

(2) רוטציה של שרתי פרוקסים, מאגר ענק שלהם כולל בדיקת תקינות וסינון של שרתים תקינים, פעולה החוסכת זמן רב ומגנה על כתובת ה-IP של המשתמש בתוכנה.

(3) קצירת כתובת ממנועי החיפוש, Goolge ,Yahoo , Bing על פי סימני זיהוי מובנים של בלוגים או על פי סימני זיהוי מותאים אישית על ידי המשתמש המבוססים על פרמטרים של חיפוש בגוגל, לדוגמא:

inurl:"showthread.php" "powered by phpbb"

יניב מה-Harvester רשימה של כתובות פורומים הפועלים על מערכת Phpbb. ניתן גם להוסיף מילות חיפוש כיד הדמיון הטובה על מנת למקדם את הקצירה לכיוון אתרים רלוונטיים למחפש. הקצירה משתמשת בפרוקסים על מנת למנוע Ban מגוגל בשל יותר מידי שאילתות.

(4) יכולת של סינון כפילויות מרשימות אתרים , קיצור הכתובות, לדוגמא אם יש למשתמש רשימת פרופילי ספאם כגון:

http://Somedomain.com/Domain/index.php?showuser=594

והוא מעוניין להעביר את הרשימה הלאה בלי לחשוף את הפרופילים שייצר התוכנה תקצר את הכתובת למשהו כזה:

http://Somedomain.com/Domain/index.php

(5) אפשרות לבדיקת Pagerank המונית לדומיין או דפים פניימים – הבדיקה משתמשת בפרוקסים על מנת למנוע Ban מגוגל בשל יותר מידי שאילתות.

(6) בדיקת דפים מאונדקסים המנועי החיפוש השונים.

(7) אפשרויות מקיפות ביותר של ייבוא יצוא , כטקסט \ XML \ CSV \ HTML \ RSS  בחלקים , בשלמות , עם ציון ומיון לפי PR , הוספה לרשימות קיימות ועוד…

(8) אפשרות חיבור לחשבונות שירותים לנטרול הגנות ויזואליות כגון Decaptcher או  Deathbycaptcha (בעלות השירותים כמובן)

(9) Keyword Scraper מצויין שמציע מילות מפתח רלוונטיות עבור מילות החיפוש המוזנות ע"י המשתמש.

בתחום הבלוגים:

(1) אפשרות ה-Fast Poster – שליחה אוטומטית של תגובות בבלוגים לרשימות שנקצרו בעזרת התוכנה או יובאו מתוכנות אחרות. אפשרות ה-Slow poster , שעושה בערך את אותו הדבר רק בצורה יסודית יותר עבור בלוגים שהתוכנה לא הצליחה לשלוח בהם מסיבה זאת או אחרת.

(2) שליחה ידנית Manual mode בעזרת דפדפן פנימי של התוכנה שכמובן ממלא את השדות בצורה אוטומטית ורק נשאר למשתמש לאשר את הפרטים.

(3) שימוש בפקודות מאקרו לרוטציה של שמות \ אימייל או הטקסט של התגובות הנשלחות.

(4) Generator אוטומטי של שמות וכתובות מייל לשימוש התוכנה בזמן שליחת התגובות.

Scrpaebox Name gen

(5) מערכת למידה עצמית של התוכנה בדומה ל-Xrumer גם Scrapebox יודעת ללמוד שדות חדשים שלא הכירה לפני כן בעזרת התערבות פשוטה מצד המשתמש.

(6) בדיקת הקישורים הפעילים בתגובות – כמה באמת מהקישורים ששלחתם אכן נמצאים שם? כמו כן בדיקות של Do-Follow ו No-follow .

(7) ייבוא ויצוא של הרשומות שנשלחו לפי  מוצלחות \ נכשלו \ בעלות הגנת Captcha וכו'.

(8) אפשרות להפעלת קישורי "אישור הפעלת חשבון" במייל.

בתחום בתוספים (המובנים בתוכנה):

(1) אפשרות לביצוע Ping לרשימות נבחרות , ביצוע פינג לפידים של Rss  , שליחה של טראקבקים .

(2) רשימה ארוכה של תוספים המבצעים פעולות כמו זיהוי קישורים של מתחרים והוספתם לרשימה שלכם, בדיקה האם הבלוג מצריך אישור של האדמין או שהוא Autoapprove  , דירוג אלקסה , אנליזה של בלוגים , ספירת קישורים יוצאים ועוד ועוד…

Scrapebox addons

האם השימוש בתוכנה מסוכן?

כמו שימוש בכל תוכנה לפיזור לינקים אוטומטיים או במקרה הזה – Comment Spam לכל דבר בעיקר, יכול ליצור בעיות תדמיתיות לבעל האתר המקושר, וגם נראה שמיקום הקישור אליכם בבלוג AUTOAPPROVE בו יש עוד אלפי תגובות ספאם לא ממש יתרום לדרוג שלכם – או בכלל. הסכנה המוחשית ביותר היא שהאתר שלכם ייכנס לרשימה השחורה של התוסף הידוע והמוצלח של וורדפרס למלחמה בספאם -  Akismet ובכך תמנע מהמשתמש האפשרות להשאיר תגובה בכל בלוג המפעיל את התוסף הנ"ל , לגיטימית או לא.

Scrapebox היא הדוגמא האולטימיטבית מדוע תוכנות בעלות עוצמה צריכות לבוא עם תג מחיר גבוה – המצב כיום הוא שכל אדם שבידיו 57$ דולר פנויים יכול לשלוח ספאם כרצונו, באנונימיות ובכמויות. למעשה השימוש בתוכנה זו הוא כל כך רחב וחובק עולם אשר אפשר לזקוף לזכותו את העבודה שהיום קישורים מתגובות בבלוגים הן כמעט חסרות כל ערך במנועי החיפוש (שיטה שבאופן אישי גם כך איני רואה כמוצלחת במיוחד – למעט אם אתם מעוניינים לסייע לאינדוקס של קישורי ספאם ממקומות אחרים)

שימושי "Whitehate" של Scrapebox?

כפי שצויין לעיל, התוכנה מציעה מספר כלי אנליזה מצויינים עבור אתרים ובלוגים בהם ניתן להשתמש לשימושים רגילים לגמרי כמו בדיקות PR , חיפוש אתרים \ בלוגים רלוונטיים למשתמש על מנת להשאיר תגובות אמיתיות או לחפש החלפות קישורים,  ביצוע פינג לאתרים , קישורים נכנסים , ספריות RSS , סיוע לאינדקוס בעזרת תוסף ה Rapid Indexer החביב או מציאת מילות מפתח רלוונטיות בעזרת ה-Keyword Scraper .

עוד הערה לסיום:

לרבים מכם יצא מן הסתם להתקל בתגובות שנראות פחות או יותר כך (לחצו להגדלה):

תגובות ספאם scrapeboxכלומר הרבה ג'יבריש וקישורים שאינם פעילים. אם תהיתם מה פשר תגובות מסוג זה ומדוע אנשים טורחים לשלוח אותן, אז ההסבר הוא כזה:

הרעיון מאחורי תגובות מסוג זה הוא מציאת בלוגים המאשרים את התגובות באופן אוטומטי (Autoapprove Blogs) – בלי לסכן את האתר שלכם בקבלת Ban מאחד מהמערכות נוגדות הספאם הקיימות תוך כדי התהליך. אז מה שעושה המשתמש בתוכנה הוא כזה:

(1) שולח עשרות או מאות אלפי תגובות מלאות בקישורי ג'יבריש למיניהם לכל בלוג שהוא יכול לשים את ידיו עליו (ולא נדיר למצוא רשימות של מליוני בלוגים) או לאסוף כאלו בעזרת התוכנה.

(2) לאחר השליחה – בעזרת כלי ה- Link Checker של ScrapeBox מבצע בדיקה של כל הבלוגים שסומנו כ"שליחה מוצלחת" , מתוכם הוא אוסף את כל הבלוגים בהם אכן נמצא למעשה הקישור שלו (אותו ג'יבריש).

(3) כל מה שנותר הוא לאסוף את אותה רשימה מסוננת ולשלוח אליה את הקישור האמיתי – שיאושר אוטומטית.

יש לכם שאלות? רוצים עוד מידע? נשמח לשמוע את תגובותיכם כאן או בדף צור קשר

VN:F [1.9.18_1163]

מה דעתכם על הפוסט?

דירוג: 8.0/10 (1 הצבעה )

VN:F [1.9.18_1163]

דירוג: +1 (מתוך 1 הצבעה)

גברת, הרגת לי את הבלוג: Scrapebox, 8.0 out of 10 based on 1 rating


שתפו אותנו בפייסבוק גוגל ובטוויטר!
אהבתם את מה שקראתם? הכניסו את כתובת המייל שלכם
והרשמו לעדכונים כדי שתהיו הראשונים לקבל את המידע שאף אחד לא מספר לכם: