אם לומר את האמת כבר לא נשאר לי הרבה מה להגיד בנושא אחרי שכיסינו את הסקירה הכללית של הנושא כאן וסקרנו את שתי התוכנות שמהוות את התותחים הכבדים העיקריים בתחום הזה שהן Ubot ו-Zenno , רק נשאר לנו לכסות פה סיקור שיהיה קצר יותר אני מניח על עוד כלי מצויין בתחום שאמנם לא מתהדר הפונקציות המטורפות שאנו יכולים למצוא בשני הכלים הקודמים כמו כל נושא ה-MultiThreading , שבירת הגנות , פרוקסים ושאר תחכומים…. גם הממשק של הכלי הזה הוא קצת פחות ידידותי למשתמש ודורש מעט למידה של "השפה" בה הוא פועל על מנת להגיע לרמה של יצירת סקריפטים שהיא גבוהה יותר מהסקריפטים הבסיסיים ביותר… אך הייתרון של הכלי הזה הוא שבגרסתו הפשוטה ביותר שיכולה בהחלט לעשות לכם את החיים של הפצת מאמרים \ אתרי סימניות \ ספריות ועוד כמה דברים…. היא חינמית!


ויותר מזה שהיא בעצם חינמית היא לא פחות מאשר פלאגין של פיירפוקס \ אקספלורר שכל מה שצריך לעשות הוא פשוט להתקין אותו ולהפעיל אותו בעזרת הכפתור הנחמד שיופיע בצד הדפדפן.

אז מה זה Imacros ?

בקיצור נמרץ נאמר שזוהי תוכנת האוטומציה הראשונה בעולם שהנה מבוססת דפדפן. היא מאפשרת לכם בקלות להקליט את הגלישה שלכם ואת הפעולות שנעשו על הדרך, ולהריץ אותן שוב ושוב.

התוכנה יכולה לבצע כל שילוב של גלישהב באתרים, מילוי טפסים, קליקים שונים על קישורים, ניתן גם לאסוף מידע למקרואים בעוד התוכנה עצמה תציג לכם סיוע ויזואלי בתהליך.

כמה מהדברים שהתוכנה יכולה לעשות:

(1) מילוי טפסים וניהול סיסמאות – התוכנה כמובן מסוגלת למלא כל טופס ויודעת לשמור סיסמאות בהצפנה של 256-Bit AES ככה שניתן לזכור רק סיסמת "מאסטר" אחת על מנת לגרום לתוכנה למלא את הססימאות עבור המשתמשים שלכם באתרים.(2) אוטומציה של העלאות והורדות -  התוכנה יודעת לבצע אוטומציה של העלאות קבצים או תמונות , דפי אינטרנט שלמים (עם או בלי תמונות). וכמובן את אותן הפעולות לכיוון של העלאה. ניתן להשתמש במשתנים כשמריצים את הסקריפט בצורה של Command Line ולייבא מידע מתוך קבצי CSV (מצויין נניח אם אתם רוצים לשלוח מידע לאתרי SOCIAL ורוצים שהתוכנה תיקח את הטייטל , תאור וכו' מתוך קובץ אחד כל הזמן) התוכנה יודעת גם לזייף USER-AGENTS , הורדות PDF ופלאש , ניתן לשלב את המקרואים עם Javascript כדי להשיג תוצאות מורכבות יותר.

(3) Scraping של מידע ואיסוף – הכלי Imacros יודע בצורה אוטומטית לקרוא מידע של אתרים ולייצא אותו לקבצי CSV יש לסקריפט תמיכה מלאה בכל קידוד של מידע כולל סינית (בשונה מUBOT שלא עובד בכלל עם עברית).

(4) בדיקות – עבור מפתחים ניתן להשתמש בכלי כדי להריץ בדיקות על אתרים ויישומי WEB שונים, בעזרת הפקודה STOPWATCH ניתן לבדוק זמני תגובה מדוייקים של אתרים. ו-IMACROS תומכת גם בסוגים רבים של AJAX .


(5) Social Scripting – ניתן לחלוק את המקרואים שיצרתם עם אחרים על ידי שמירתו והטמעת הלינק אליו באתר שלכם כמובן שניתן ליצור גם סקריפטים משלכם ולמכור אותם – בפורמים השונים ניתן למצוא סקריפטים רבים למכירה של IMARCOS במחירים זולים שעושים הרבה פעולות כמו כן למצוא אנשים שמציעים יצירות של סקריפטים עבור IMARCOS לפי הזמנה.

(6) ניתן כמובן לשלב בתוכנה פרוקסים ו-DECAPTCHER לאלו מביניכם שחושבים להשתמש בה לפעולות מעניינות יותר.

 

בקיצור אחלה כלי שאישית אני אומר הלוואי שהיה לי את הזמן לשבת עליו ולהכנס יותר לנושא של שפת התכנות שמרכיבה אותו אני בטוח שאפשר לייצר איתו כמה כלי מצויינים עבור גולשינו הישראלים, ואולי בהמשך אזכה להקדיש לה עוד קצת זמן, בכל אופן, אני בטוח שלחלק מגולשינו יש נסיון עם הכלי הנ"ל אז נשמח לשמוע תגובות בנושא מאנשים שהשתמשו בה ליצירת סקריפטים עבור אתרים ישראלים שונים…

 

VN:F [1.9.18_1163]

מה דעתכם על הפוסט?

דירוג: 0.0/10 (0 הצבעות )

VN:F [1.9.18_1163]

דירוג: 0 (מתוך 0 הצבעות)


שתפו אותנו בפייסבוק גוגל ובטוויטר!
אהבתם את מה שקראתם? הכניסו את כתובת המייל שלכם
והרשמו לעדכונים כדי שתהיו הראשונים לקבל את המידע שאף אחד לא מספר לכם: