טוב השבוע נמשיך עם סקירה של תוכנות כי עדיין לא עבר לי הרצון לכל מיני דברים שימושיים, שבוע שעבר דיברנו על שירות שהוא קל ונוח בצורה בלתי רגילה, לצערי השבוע אני לא בטוח שנשמור על רף הקלות הזאת אבל אני בטוח שבכל מקרה יימצאו פה קורא אחד או שניים שימצאו לזה שימוש – אני בכל אופן מאוד אהבתי, ורצתי להמליץ.

עוד הבדל קטן שיש לנו הפעם הוא – הכלי שנכתוב עליו היום הוא כלי אשר בניגוד למנהגנו, אינו קשור בצורה ישירה לתוצאות האורגניות במנועי החיפוש ונושא הכללי של קידום אתרים וקישורים – שאלו בהחלט היו הנושאים המובילים פה עד היום. אלא יותר לתחומי השיווק באינטרנט, אך אני די בטוח שיש מי שידע לנצל אותו לטובתו – ובכל מקרה כאשר המטרה הסופית היא עוד טראפיק לאתר, הרי שמדובר פה בכלי מצוין – כל כך מצוין לדעתי, שאחרי שהורדתי גרסה פרוצה שלו מאחד הפורומים ועבדתי איתה סה"כ משהו כמו חצי שעה מיהרתי וקניתי את הגרסה החדשה ב-62$, פשוט כי הוא קלע בול לצורך שנוצר לי לאחרונה בפרוייקט כלשהו שאני עובד עליו, והוא עשה עבודה מצויינת.


והנושא של הפעם הוא: רשימת תפוצה

הרבה מאוד אתרים מעוניינים לאסוף בדפי הנחיתה שלהם את כתובות המייל שלכם,  למה? כדי שהם יוכלו להטריד אתכם בעתיד עם כל מיני מוצרים, שירותים ותזכורות שהם מעוניינים שיגיעו אליכם ומתוך תקווה שתרכשו אותם – וכמובן בתור מתעניין שהיה מספיק מתעניין להשאיר את המייל שלו, או במקרה היותר חמור – לקוח עבר שכבר רכש את המוצר, יהיה הרבה יותר קל למכור לו את המוצר הבא. זאת התורה על רגל אחת.
אז מה הן הדרכים העיקריות לאסוף לעצמכם רשימת תפוצה ממוקדת?

א) ליצור אתר, להביא אליו טראפיק אורגני או PPC ולגרום לגולשים בו להשאיר את הפרטים בדפי הנחיתה שלו, על זה תוכלו לקרוא כאן לדוגמא מאמר מעורר השראה בנושא.
ב) דרך אתר המכירות שלכם לשמור את כל פרטי הלקוחות…
ג) לאגור את פרטי המתעניינים \ אלו ששלחו לכם מייל \ נרשמו לעדכוני ה-RSS שלכם באתר הנישה המאוד מוצלח שלכם.
ד) להריץ תוכנה שתוציא לכם מיילים מכל האתרים הרלוונטיים לנושא שלכם על ידי שימוש במנועי החיפוש או Extract מאתרים ספציפיים.

טוב, אז לגבי 3 הדרכים הראשונות, תוכלו למצוא אנשים הרבה יותר חכמים ברשת ללמוד מהם על זה. למעשה גם לגבי השיטה הרביעית, אבל הייתי רוצה לכתוב לפחות על תוכנה אחת שעשתה לי עבודה מצויינת בנושא הזה + בונוס נחמד שיש בה שהופך אותה לעוד יותר שימושית.

התוכנה עליה אנחנו מדברים היום נקראת GSA Email Spider שהיא בעצם Email Extractor וגם Automailer,  כלומר – תוך כדי הריצה של התוכנה היא גם יודעת לאמת את תקינות המיילים שהיא מצאה וגם לשלוח להם את ההודעה שאתם מעוניינים בה – תוך כדי עבודה על ידי שימוש בשרת Smtp פנימי של התוכנה או בעזרת שרת חיצוני שלכם או או סתם מייל של Gmail , Aol וכו…

אז טוב אני יודע שיש מי שיבוא ויגיד, יש לנו את Ecrawl 2.6 שאפשר להגיד שהוא ה-Xrumer של ה-Email Extractors (מבחינת מהירות העבודה שלו, לא מבחינת הספאם), ואם כך מה החידוש פה הפעם ששווה התעכבות על התוכנה הזאת בכלל?

אז ככה, אלו הדברים העיקריים:

* התוכנה תומכת בצורה מלאה בעברית, יודעת לעשות חיפושים בעברית, יודעת לקבל משתנים בעברית,  עובדת על google.co.il וקוראת טוב Urlים בעברית, וזה ממש לא מובן מאליו! לדוגמא, לאחר הרצה של בערך 4 שניות על המילה קידום אתרים, על מחשב רגיל וללא שרת קיבלנו כבר 31 מיילים של אנשים מתחום קידום האתרים:דרך טובה לשווק את הכנס הבא או כלי חדש שפיתחנו? מי יודע. פתח לספאם? בטוח.

אבל אנחנו הרי יהודים – חכמים בני חכמים, אז כולנו רושמים את כתובות המייל שלנו בצורה המתחכמת הידועה:  mymail [at] gmail [dot] com, וזה מה שנקרא לעבוד רק על עצמנו, כי התוכנה מוציאה גם את הסוגים האלה בקלות ואף פתוחה להגדרה של "קיצורים חדשים כאלו:ועוד, כפי שגם ניתן לראות בתמונה למעלה, התוכנה גם יודעת להוציא מספרי טלפון ומספרי פקס בנוסף לאימיילים על ידי איתור המילים הסמוכות ו-Extract של המספרים הסמוכים להם, אותן ניתן לערוך ולהוסיף אליהן על מנת לטרגט יותר מספרים.

והאפשרות החשובה ביותר שכבר ציינו – לשלוח מיילים תוך כדי ההרצה של התוכנה, מהנסיון שלי איתה זה עובד סבבה אם משתמשים במייל כלשהו קיים של AOL או GMAIL או משהו, כמובן במרווחי זמן סבירים כדי שהחשבון לא יקבל באן במהירות – יש לתוכנה גם שרת SMTP משלה שהיא יודעת להשתמש בו אבל לא ממש הצלחתי לגרום לזה לעבוד משום מה. אולי מישהו יצליח ואשמח לקבל חוות דעת איך לגרום לזה לעבוד, את המיילים עצמם ניתן בקלות להכניס בפורמט של HTML, וגם בעברית ולכוון את כתובת המשלוח חזרה וכדומה.

האפשרות הכי מגניבה בלי ספק שמצאתי פה היא האפשרות להוציא אימיילים מאתרים שדורשים סיסמא, כלומר: נניח שיש לי משתמש באיזה פורום, אז כל מה שצריך הוא לתת את דף הלוגין לתוכנה יחד עם המשתמש והסיסמא, והיא פשוט תתחבר על שמכם ותוכל להוציא את כל המיילים של כל הפרופילים ומכל הדפים אשר אינם זמינים למשתמשים שאינם רשומים (דבר שקיים באינספור פורומים ואתרים בכלל וגם פייסבוק וכדומה), זאת אפשרות עם כוח אדיר למי שרוצה להשתמש בה להשגת מיילים של אנשים ממוקדי תחום מסויים, לדוגמא השתמשנו בזה כדי להוציא מיילים מהפרופילים של הפורום שלנו, דבר שמשתמש שאינו רשום לא יכול לעשות:האפשרות המגניבה האחרונה שאני הולך להתייחס אליה היא כמות מנועי החיפוש שמהם התוכנה לוקחת תוצאות, בעצם כל המנועים, זה בגדול כל השלוחות העולמיול של גוגל, יאהו, בינג, לייקוס ועוד… יש למעשה מעל 400 מנועי חיפוש אם אינני טועה, עוד נוסיף לעניין הזה שלא מצאתי צורך עדיין לשימוש בפרוקסי בזמן של Parsing ממנועי החיפוש, משום שלוקח לתוכנה מספיק זמן לקפוץ בין דף לדף, בצורה שלא גורם לחסימת ה-IP על ידי גוגל ושות':וגם נתייחס בקצרה לשאר האפשרויות הרגילות יותר שיש שם:

* אפשרות לסנן את הדפים לפי טייטלים וכל מיני פרמטרים אחרים בדף – ככה שתקבלו רק אימיילים מדפים ממוקדים מאוד.
* כמובן אפשרות של פרוקסים ורוטציה שלהם
* אפשרות ל MultiThreading עד 100 – מה שהופך את ההרצה על שרת לאטרקטיבית מאוד, יכול להוציא עד כ-500 מיילים בדקה במצב אופטימלי.
* פילטרים של סינון מילים מסויימות, דומיינים מסויימים, פרמטרים ב-URL.
* קביעת אפשרויות שונות של עומק הזחילה באתרים
* אפשרות לזחילה באתרים עם SSL
* הוצאה של אימיילים מתוך הגנת JS
* החלפה אקראית של UA כדי לדמות דפדפנים שונים
- אגב יש לתוכנה הזאת עוד כמה כלים נלווים שאמורים לסנן ולאמת את המיילים אפילו בצורה עמוקה יותר, לא ניסיתי, אז לא יודע לגביהם עדיין אבל אם אמצא לתוכנה הזאת שימוש, בהחלט אבדוק בהמשך.

לסיכום

לכל מי מאיתנו שאין באמת כוח לאסוף את רשימות התפוצה שלו בדרכים, ארוכות, יקרות ומתישות יותר (למרות שברור שמייל של אדם שבאמת הכניס את המייל לרשימה שלו יהיה הרבה יותר ממיר מאשר מיילים אקראיים, גם אם רלווונטיים מאוד) התוכנה הזאת בהחלט מומלצת, ולדעתי שימושית מאוד לקידום מהיר ונטול ספאם יחסית של מוצר ממוקד נישה, שני חסרונות שאני אישית מצאתי בתוכנה היא חוסר האפשרות להשתמש בחשבונות מייל מרובים לקטע של שליחת המיילים, מה שאומר שאחרי כל חסימה, צריך להכניס כתובת חדשה, זה בהחלט מציק למי שעובד בסדרי גודל יותר משמעותיים – מצד שני, באתר המוצר מצויין שאין להם בעיה להוסיף פיצ'רים נוספים למי שמעוניין בתשלום כלשהו לכן, אם אישית אצטרך משהו כזה בהחלט אשקול לפנות אליהם בנושא,  והחסרון השני הוא שראיתי שבאתרים מסויימים אשר הכתובות שלהם בעברית, ה-URL לא נסרק בקידוד תקין ובעצם לא נסרק בכלל, אבל רוב האתרים עם הכתובות בעברית עובדים בסדר.

עוד מידע אצלם באתר הרשמי:  http://email.spider.gsa-online.de/

מה דעתכם? האם אפשר לנצל תוכנה כזאת ביעילות לקידום האתרים או המוצרים? יש לכם איזה מתודה מומלצת שתרצו לשתף אותנו בה?

VN:F [1.9.18_1163]

מה דעתכם על הפוסט?

דירוג: 10.0/10 (1 הצבעה )

VN:F [1.9.18_1163]

דירוג: +1 (מתוך 1 הצבעה)

רשימת תפוצה עם GSA Email Spider, 10.0 out of 10 based on 1 rating


שתפו אותנו בפייסבוק גוגל ובטוויטר!
אהבתם את מה שקראתם? הכניסו את כתובת המייל שלכם
והרשמו לעדכונים כדי שתהיו הראשונים לקבל את המידע שאף אחד לא מספר לכם: